Seznam co vše koupit, výbavička

274
17.7.19 17:46

Seznam co vše koupit, výbavička

Ahoj, prosím kdyby měla některa čas, můžete mi sepsat co vše pro miminko budu potřebovat? A opravdu vyuziju. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15503
17.7.19 17:53

@dracula-s tady už takové diskuse jsou, zkus pohledat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
17.7.19 17:59

Ahoja, když mi do SZ napíšeš e-mail, pošlu Ti soubor, co jsem sepisovala pro kamarádku :). Jinak určitě mrkni do různých diskusí, každý Ti ze své zkušenosti doporučí něco jiného. Ale taky vím, že jsem u prvního dítěte nakoupila i kupu blbostí, co jsme ani jednou nepoužili :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6098
17.7.19 18:04

@dracula-s To vám nikdo nenapíše, protože co jeden využije na 100%, je pro druhého zbytečnost co nikdy nepoužil. Třeba takový hřeben na vlásky - u mě užitečná věc, měla jsem dvě vlasatá novorozeňata, sestřenka ho nepotřebuje ani ve dvou letech dcerky, nemá co česat. Já třeba nedám dopustit na svůj velký a vysoký přebalovací pult, moje sestra radši přebalovala na zemi. Taky závisí na prostoru, já koupala dětí v koupelně kde jsem dala vaničku do naší vany, kamarádka koupala v ložnici protože do sprcháče nedala pomalu ani ten koupací kyblík nebo respektive by se k němu nedostala. Takže zásadní je aby mělo miminko kde spát, v čem jezdit a v čem se koupat, zbytek je těžce variabilní.

Já nejvíc ocenila novorozenecký košík, který byl tak vysoký, že jsem se nemusela k miminku moc ohýbat, už zmíněný převalovák kam se vešla celá látková výbava a aktuální velikost oblečení, velká vanička s látkovým lehátkem, monitor dechu (dceři několikrát zachránil život), a postýlka ve které jde sklon udělat jen polohováním roštu (takže žádné podkládání nohou postýlky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
17.7.19 18:07

Bodycka (krátký dlouhý rukáv podle ročního obdobi), overaly na spaní, dupacky/polodupacky/kalhoty, ponožky, capáčky, rukavicky, čepička, ( na zimu: kombineza/bundicka, teplé rukavice a capáčky A cepice)
Mydlo/Olejicek na koupání, sudocrem/bepanthen, ručníky, teplomer do vody, kartacek na vlásky, nuzticky na nehty (asi ne kazdy je pouziva), vlhcene ubrousky nebo sada medvídek, deka do postýlky, povlečení, 2× deka do kočárku apod, bratříčka na hraní, malé i velké látkové pleny, monitor dechu, chuvicka, odsavacka do nosank, „dětská lekarnicka“, pokud chceš nosit tak nositko/šátek.
Snad jsem na nic nezapomněla, prosla jsem si byt a co jsem viděla to jsen napsala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
17.7.19 18:14

@Heivka já se zeptám úplně blbě, jsem v tomhle naprosto nepolibena- monitor dechu několikrát zachrání dceři život jak? Jakoze začalo to houkat, ze dítě nedýcha a co se potom dělo? Manzel si mysli ze to je nanic, já si myslím ze to je fajn ale co dal? Nebo mě o tom někdo poučí až budu dítě mít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6476
17.7.19 18:14

1000 diskuzi tady na emiminu, milion odkazů na google :roll: :roll: můžu ti sem napsat co mě napadne, ale je to tak individuální, že bych si koupila základ - postel, 5× body s kr/dl rukávem, 5 plen, balík podložek, vanu, zbytek podle toho jaký budeš mít mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
17.7.19 18:41

@skorotehotna V porodnici nám dali akorát papír s obrázkovým návodem, jak resuscitovat kojence. Ptala jsem se tedy pediatra, co dělat, když monitor spustí. Odpověď:

• malé děti často nepravidelně dýchají, občas mohou vynechat, monitor spustí poplach
  • když přiběhnu a uvidím, že je dítě normálně růžové a dýchá, je vše ok. Problém je, jestli promodrává, pak je první pomoc taková, že dítě mám zvednout. často to prý stačí a nadechne se. Když ne, tak otočit na ruce bříškem dolů. A když ani to nepomůže, tak resuscitovat…

Sama jsem díkybohu maximálně skončila u zvedání, a to děti ani nebyly modré, řekla bych, že občas to spustilo poplach jen proto, že se někam odkutálely mimo tu desku. V případě obav a v rámci prevence bych se proto zeptala pediatra, na předporodním kurzu či před propuštěním z porodnice, ať poradí. Samozřejmě lze jít i na nějaký kurz první pomoci, naše krajská nemocnice je pro rodiče malých dětí pořádala i zdarma. Občas kurzy pořádají i různá mateřská centra, ale cenově netuším, na kolik by to vyšlo…

Kamarádka monitor používala i u starších batolat, když třeba měly nudle a hůř se jim v noci dýchalo, minimálně proto, aby měla pocit, že je někdo hlídá, když ona je na druhém konci bytu. Pokud někdo bydlí v jedné místnosti a dítě má 20 cm od sebe non stop celý den, asi bych si monitor nepořizovala, ale ve větším bytě nebo baráku to pro to ujištění může být fajn. A nebo mít chůvičky - ty jsme kupříkladu nevyužili vůbec, dostali jsme je od sestřenky, ale vím o hodně holkách, co si třeba ven odskočily vyvenčit psa a chůvičkou dítě kontrolovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
17.7.19 18:43

@PenelopaW moc dekuju za obsáhlou odpoved:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
17.7.19 18:44

@skorotehotna upozorní, že nedýchá. Kdyby nebyl, rodič by to nevěděl a děťátko zemřelo. Mám v okolí jeden takový případ a to šlo o holčičku 9m…takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
17.7.19 18:47

@Lada84 já vim co děla monitor dechu. Zajímalo mě, jak se reaguje pokud dítě nedycha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
17.7.19 18:56

1. Těch diskuzi už je tu milion
2. Ti to nikdo neřekne, protože co využije jedna, druhá nepotřebuje. Co si jedna nemůže vynachválit další proklina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6098
17.7.19 20:43

@skorotehotna Dcera, plně donošená, zdravá, porodní váha přes 3 kg do půl roku trpěla na zástavy dechu při hlubokém spánku, takže to spustilo monitor, já jí trošku probrala, většinou stačilo s ní lehce zatřást a nadechla se, později stačil i jenom alarm toho monitoru aby se zase nadechla. Bez monitoru by mohla být ve smutných statistikách SIDS. Švagrová dělá operátora linky 112 a nemine týden aby nepomáhala po telefonu oživovat kojence, ty dobře končící případy se vyznačovaly tím že na stav dítěte upozornil monitor. Nejhorší je když jí v 5 ráno volá zoufalá máma že dítě je modré a studené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6098
17.7.19 20:51

@PenelopaW Ty „plané“ poplachy nejsou plané, ale monitor nevyhodnocuje pouze dýchá/nedýchá, ale i dechové vzorce, které mohou vést k zástavě dechu. Třeba konkrétně NANNY snímá tak citlivě že když vydáte dítě a budete si opírat o postýlku tak bude snímat váš dech, taky je tam varování že se postýlka nemá dotýkat postele rodičů a že se má otestovat funkčnost u podlah snadno přenášejících vibrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
6.8.19 09:39

@dracula-s Ahoj, tady to máš ode mě sepsané ;)
https://www.emimino.cz/…tavky-13869/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama