Šicí stroj Silver Crest z Lidlu

6954
14.12.12 17:36

Šicí stroj Silver Crest z Lidlu

Ahoj švadlenky, :)

V Lidlu má být v akci šicí stroj Silver Crest. Připadá mi dobrý, ale uvítám radu. Jsem v šití začátečnice, potřebuju něco pro domácí použití (ušít záclony, povlaky, sem tam něco na sebe, na dítě, nějaké hračky, zkracovat, upravovat oblečení atd.).

Přidávám video.

Myslíte, že tomu stroji chybí něco, co bych mohla pak postrádat? Moc tomu nerozumím, tak ocením každou radu, zkušenost. Myslím, že ho v Lidlu měli asi před rokem, třeba ho některá máte doma… :?:

A chybět mi tedy asi bude, že nemá automatické navlékání nitě. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
377
14.12.12 18:11

@KvetinkaS ahoj, osobně mám s výrobky z Lidlu dobrou zkušenost. šitím se živím takže pro mně by ten stroj nebyl, ale na domácí šití si myslím, že bude dobrý. Asi třeba nebude mít takovou sílu a neprošije tak tlusté vrstvy, ale pokud chceš šít jen to co uvádíš tak by to mělo stačit. Automatické navlékání nitě je určitě super věc, ale dá se bez toho obejít. Ještě bych se tam určitě koukla, jakým způsobem se vkládá cívka se spodní nití, nic tam o tom nepíšou ani ve videu o tom nic není a u některých strojů to bývá dost krkolomné.
Ale hele, za ty prachy a za tu tříletou záruku být tebou do něj jdu.
Snad jsem ti poradila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
14.12.12 18:52

Tak já bych do něj určitě nešla. V Lidlu sice ráda nakupuji, ale 2000 není až tak málo peněz a šicí stroj není kávovar. Kde máš záruku, že koupíš třeba prasklou žárovku do osvětlení, jestli tam pasují běžně prodávané cívky, nebo novou patku (mě se např. podařilo patku ztratit). O náhradních dílech a servisu už vůbec nemluvě. A abych ho po 3 letech v případě závady a neopravitelnosti vyhodila, by mi vadilo. Uvádí, že má hliníkový odlitek, ale co motor? Dneska všechno dělají jako spotřební zboží – tj. po záruce vyhodit. Já mám např. asi 30 let starou Ladu a nedám na ni dopustit. Je to sice těžká kráva, ale vše masivní kovové a je nezničitelná. A i po tak dlouhé době na ni koupím vše. Ty ozdobné stehy vůbec nevyužiješ a ten jejich overlock, no nevím. Ty stehy mám i na té staré Ladě a přijdou mi k ničemu. Nakonec jsem si stejně koupila ještě kvalitní overlock s ořezem. Samozřejmě záleží na tobě, jak moc máš v plánu ho využívat, jestli opravdu jen nárazově asi by i stačil. Já se šitím sice neživým, ale šiju fakt hodně, tak bych takový stroj asi brzo odrovnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4633
14.12.12 19:42

Měla jsem ho a vrátila jsem ho po dvou týdnech. Ačkoliv má Lidl vesměs kvalitní věci, tento šicí stroj mě zklamal. Dělal nepravidelné stehy, nit se zamotávala…

Vrátila jsem ho a připlatila si za Brother a jsem spokojená, nedá se to srovnat. Takže pokud to nechceš na sem tam zašití tepláčků, ale i občasné šití nových věcí, moc by nestačil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6954
14.12.12 20:07
@Lolinka79 píše:
Měla jsem ho a vrátila jsem ho po dvou týdnech. Ačkoliv má Lidl vesměs kvalitní věci, tento šicí stroj mě zklamal. Dělal nepravidelné stehy, nit se zamotávala…Vrátila jsem ho a připlatila si za Brother a jsem spokojená, nedá se to srovnat. Takže pokud to nechceš na sem tam zašití tepláčků, ale i občasné šití nových věcí, moc by nestačil.

Díky za radu.
Mně tady jedna švadlenka doporučila Brother BN 2700. Jaký máš ty? Já si říkám, jestli pro mě není škoda, když zatím moc šít neumím. Ale věřím, ře mě šití chytne a budu ho využívat dost, tak úplný kšunt taky nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6954
14.12.12 20:12

Díky holky za reakce. Tak nevím, nevím. Jestli je to kšunt, lépe si přplatit za něco lepšího…

Karko a jaký stroj máš? Moje mamka měla starou Veritasku a z té spodní nitě jsem byla nešťastná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
14.12.12 21:18

@KvetinkaS Já jsem si koupila Pfaff a spodní nit se tam dává zvrchu.Je tam takové to průhledné okénko. Ale to levnější stroje prostě nemají, ten můj stál tenkrát asi 10500,–
Ale asi fakt mají holky pravdu že jestli na něm budeš chtít šít víc, je lepší si koupit nějaký značkový jako Singer, Pfaff, Brother, Janome… a budeš mít jistotu že seženeš náhradní cívky (i když si teda nemyslím, že v tomhle by byl úplně jiný rozměr než je těch pár standartních typů)a určitě ten servis, no…
Také jsem měla starou Veritasku a nit se tam dávala zvrchu, ale musela se tam speciálně zasunout jakoby zepředu.
Je důležité, když se zasouvá zepředu, aby ten předek byl vyklápěcí a dala se tam cívka snadno vložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6954
15.12.12 17:42

@Karko O té značce Pfaff slyším prvně. A je i fakt, 10 tisíc je hodně peněz. Třeba až zjistím, že opravdu potřebuju něco vychytaného. Jinak si říkám, že do toho budu investovat tak do 4-5 tis. maximálně. Díky moc za rady! :hug

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
15.12.12 18:24

@KvetinkaS Za 4-5000 seženeš slušný stroj. A značka Pfaff je jedna z nejznámějších, něco jako Singer :D s dlouholetou tradicí. Jsou to kvalitní stroje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4633
15.12.12 20:17
@KvetinkaS píše:
Díky za radu.
Mně tady jedna švadlenka doporučila Brother BN 2700. Jaký máš ty? Já si říkám, jestli pro mě není škoda, když zatím moc šít neumím. Ale věřím, ře mě šití chytne a budu ho využívat dost, tak úplný kšunt taky nechci.

Mam Brother DS 140.
A jsem maximalne spokojena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
linduska1
15.12.12 20:40

Ahoj, na diskusi z loňska jsem se dočetla, že není stroj špatný… Tak uvidíš :-) Já mám osobně Veronica optima 200 (mě stála před 8 lety přes 7 tis., dneska už se dá sehnat za něco málo přes 4 tis.), doporučuju, rozsahem stehů atd. je obdobná tomuto nabízenému z Lidlu. Ale na pružné látky jsem si na jaře koupila overlock, protože jsem je začala šít víc a klasický overlockový steh právě na obyč. stroji mi nestačil. Nakonec jsem investovala i do dvoujehly (tedy myslím tím coverlock) a jsem maximálně spokojená :-)
Ono k těm cenám - na jaře jsem zkoušela Janome 603, ale absolutně jsem si nerozumněla s rotačním chapačem (tím pod průhledným okénkem, viz popis od Karko), navíc drhnul právě při šití úpletů. A to i obyč. storj musí trochu úplety umět, že jo. Tak jsem Janome vrátila a šla rovnou do overlocku :-)
Linda

• Citovat
  • Nahlásit
6954
15.12.12 21:26

Díky, díky. :-)

Tak jste mě donutily ke studiu chapačů. :-) Nejlepší se mi jeví ten horizontální (nedělá hluk a měl by umožňovat velké množství stehů i rychlost), jak jsem se dočetla…

@Karko, pokud je cívka spodní nitě vkládána zvrchu, vadí to něčemu? Teda a stydím se, že tu značku neznám. :oops:

@linduska1 píše:
Ahoj, na diskusi z loňska jsem se dočetla, že není stroj špatný… Tak uvidíš :-) Já mám osobně Veronica optima 200 (mě stála před 8 lety přes 7 tis., dneska už se dá sehnat za něco málo přes 4 tis.), doporučuju, rozsahem stehů atd. je obdobná tomuto nabízenému z Lidlu. Ale na pružné látky jsem si na jaře koupila overlock, protože jsem je začala šít víc a klasický overlockový steh právě na obyč. stroji mi nestačil. Nakonec jsem investovala i do dvoujehly (tedy myslím tím coverlock) a jsem maximálně spokojená :-)
Ono k těm cenám - na jaře jsem zkoušela Janome 603, ale absolutně jsem si nerozumněla s rotačním chapačem (tím pod průhledným okénkem, viz popis od Karko), navíc drhnul právě při šití úpletů. A to i obyč. storj musí trochu úplety umět, že jo. Tak jsem Janome vrátila a šla rovnou do overlocku :-)
Linda

Tak overlock zatím potřebovat určitě nebudu, třeba časem. :-) A s tím Silverem z Lidlu fakt nevím. Už tu psala Lolinka, že byl děsný… No, mohli třeba udělat o stupeň lepší. Mohla bych ho vyzkoušet a případně vrátit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
linduska1
15.12.12 22:13

Ještě k rotačnímu chapači: mně právě hodně vadilo, že na rozdíl od kyvného chapače má ten rotační vkládání svrchu… tedy se k cívce musíte nějak dostat… tedy je jehla až za cívkou. A tedy dál, než je tomu v případě strojů s cívklou vkládanou zepředu, ne shora. Asi to špatně popisuju, kdyžtak mrkněte na nějaké obsázky a zkuste si to představit stím popisem… Ale myslím, že jde vysloveně o zvyk. Jsou lidi, kteří preferují to, druzí zase ono… záleží, co komu vyhovuje. Linda

• Citovat
  • Nahlásit
377
15.12.12 22:35

Mně ten rotační vyhovuje hodně, hrozně pohodlně se cívka vyměňuje a hlavně taky oceňuju, že vidím, kolik mi ještě zbývá spodní nitě :) ¨S tím vkládáním zvrchu jsem měla na mysli právě tu starou veritasku, kde se nedal odklopit celý předek a pohodlně nasunout cívku zepředu, ale muselo se nehoře otevřít okénku a strčit cívku dolů a dopředu, jakoby za roh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6954
16.12.12 21:30

@Karko To bylo hloupé u té Veritasky. Myslela jsem vždycky, že vyletím z kůže. Já jsem vůbec byla u stroje nervák největší, tak snad se polepším. :-D

LInduska, s tím vkládáním to snad chápu.

Tak jsem se skoro na 100% rozhodla, že si ten lidlovský Silver nekoupím. Raději počkám měsíc dva a připlatím si za lepší. A teď koukám na netu nabídky kurzů šití, hrozně se na to těším, až konečně sednu ke stroji. Bojím se, že mě to hrozně chytne. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama