Šílená matka!!!!!!

Anonymni
29.11.07 12:19

Šílená matka!!!!!!

Mám prosím maminky dotaz, vím že Vám budu připadat možná praštěná ale už si fakt nevím rady. Mám dcerku skoro 4 roky a v poslední době když nastoupila do školky je vlastně pořád nemocná, týden klid pak horečka, pak zase chviličku klid pak 3 týdny kašel a horečka atd. atd. A já vždy straším už s tím nejhorším, přečetla jsem si např. že leukemie se projevuje častými infekty, uzlinama a již chodím kolem malé se strachem jestli to nemá a myslím na to. Nedokážu se toho strachu zbavit prostě už na nic jiného nemyslím, jen na to jestli nemá v sobě něco vážného když je tak často nemocná, že ji něco objeví, když půjdeme na chirurgii kvůli tříselní kýle, když ji berou krev atd. atd. V posledním obrazu měla leukocyty mírně zvýšené a já jsem začala taky stresovat. Teď má antibiotika na střední ucho ale pobolívá ji občas bříško a zase se stresuju. Už nevím co si počít a jak být normálně soudná!!!! 8O

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6
29.11.07 13:54

Ahoj, predne, nesilis, obavy o ditko jsou normalni - takze jsi i normalni mama, ktera sve ditko ma rada. Za druhe, v tomto veku - zejmena zacne-li dite chodit vice do detskeho kolektivu, se bacily na ne lepi jako „vosa na bombon“. A bohuzel, skolky jsou na to jako delane. Jsou premorene vsim moznym, to ti rekne skutecne kazdy. A mnozi Ti potvrdi, jak jejich ditko si proslo ci prochazi tim samym. Ja mezi ne take patrim. Me ditko, ktere zacalo chodit do skolky take /letos v zari/, je neustale sama ryma a kasel. Pani ucitelka me dokonce „hubovala“, ze kazim tzv. zvykaci dobu. Jenze co mam delat? Nechat polonemocne dite jit do skolky, kde stejne nechce byt a bude to jeste o to horsi, kdyz neni fit? Take uz me casto chytla zoufalost. ale i dle dr. vim, ze je nutne a dobre se promorit a ziskat tak imunitu. Je to protichudne, dle dr.ma takove dite byt doma, dle skolky byt ve skolce a Ty samozrejme v praci… Ale lepsi si tim projit a prozit nyni nez na zakladni skole - to by byla jizda!! Palija PS: My pristi tyden jdeme na vyndani nosnich mandlicek. Po tech vecnych rymach, ktere zacaly ale jeste pred skolkou - tedy vloni, dr.na ORL doporucila jejich vyndani. Doufam v nejlepsi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
29.11.07 14:03

já nevím jak tě zbavit strachu, ale při nástupu do školky je to prakticky u všech dětí stejné jako u vás…loni jsme takhle s holkama byly co týden dva doma..a trvalo to až do jara..letos je to ochlup lepší, taky jsem už zběhlejší v prevenci ;-), a imunita je o něco odolnější. příští rok to bude snad ještě lepší ;-).

opravdu jestli teď malá nastoupila do školky a tak to chvilku potrvá než si vytvoří správnou imunitu, nevím jak u vás, ale u nás školka od půlky října vypadá jak jeden velký lazaret a podle zkušeností to opadne až na jaře, když začnou chodit více ven a skončí tohle období jako dělané na různé choroby..

doufám, že jsem tě aspoň trochu uklidnila, zkus se zeptat dr na možnosti prevence a taky na to kolik školkových dětí v tomhle období léčí..uvidíš sama. určitě by vás při podezření na něco závaženějšího upozornila.

tak ať se vám bacily vyhýbají a vydržte

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.11.07 14:32

Ahoj,
taky si myslím, že jsi naprosto normální starostlivá matka. prošli jsme tím samým. Míša nastoupila ve 3 letech do školky ve stylu týden školka, 2 týdny doma s rýmou a kašlem. Pak se přidal zánět středního ucha, který se sice obešel bez ATB, jen píchnutí. Ale ouška bolela často, sice jsme to zvládali s Otobacidem, bez píchání a ATB, ale Míša vždy hůř slyšela, uši pořád zalehlé. Tak před rokem absolvovala vyndání mandle a je to o dost lepší. Ve školce vydrží tak měsíc, pak se nějaká ta rýmka a kašel objeví, ale nic vážného. Imunitu si děti zkrátka musí tímto způsobem vybudovat. Jo, taky měla dlouhodbě bolesti bříška a z toho už jsem taky šílela a viděla za tím nějakou tragédii. Pak mi mamka od nějaké doktorky přetlumočila, že to může souviset s těmi častými rýmami(zvětšené uzliny, které jsou právě v břiše) plus nechuť chodit do školky(psychický blok). Po odstranění mandle jako když utne! Ale opravdu, když má rýmu nebo kašel, bolení bříška taky hlásí.
Neboj, dcerka bude marodit míň a míň!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
29.11.07 14:59

Zkus jí spíš posílit imunitu a vyvarovávat se antibiotikům…

Třeba na zánět středního ucha být nemusí, pokud nedošlo k prasknutí bubínku - ale většina lékařů ti je prostě dá, protože je rodiče chtějí. Nám je Dr. nabízela pokaždé, pokaždé jsem se jí ptala, zda jsou nutná, pokaždé řekla, že ne, že zkusíme, ale když nezabere nurofen (brufen) tak že si pro ně máme dojít… Nikdy nebylo potřeba.
Rýmu léčíme sice pamyconem, ale až když dlouho neustupuje… Cpu do holek ovoce a čaj s medíkem a je to teda boj… Spí v chladnu a snažím se je oblékat spíš míň než víc. Hodně se mi osvědčil i laktobacilus - doporučuji zvlášť po ATB…

Držím palce.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
29.11.07 15:14

Souhlasím s výše uvedeným. Moje dítě bylo vždycky dva týdny ve školce a dva týdny doma. Bylo to na mašli.Ale ono se to časem srovná. Oni ti prckové ve školce pořád chrchlají jeden přes druhýho, takže by byl zázrak, kdyby to ti naši nechytli. A nám teda učitelky nadávaly, že dáváme do školky prskající ratolesti(pravda, je to už 10 let). Vydrž, je to normální a hlavně se nestresuj, nebo něco chytneš taky. :lol: Držím palce, ať to zvykací období máte rychle za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
29.11.07 16:32

Ahoj,

my takto bylli všichni nemocní celou minulou zimu - byla jsem z tho fakt špatná - tak yjsem vydedukovala že to bude nejmín rakovina… no holt děckm se to táhne… a co vím od známých první rok ve školce je masakr… ale projít si tím musí…

Nás to čeká příští rok v září.. teda pokud ho do školky vezmou…

Jedna má známá z tohoto důvodu dítko ze školky odhlásila (byla doma s mladší) dala jí tam až ted - to jí je 5 a prý výrazně lepší… ale kdo ví jestli je to věkem, nebo třeba jen štěstím.O)

tak se drž - vím že je to hrozný… Já byla loni fakt na psotník, protože to dostal jedem , pak hned náš tehdy novorozenec - a novorozenec s echt rýmou je fakt žůžo no a nakonec já,… takže jsem se nemocná starala o dva nemocné a byla fakt na dně:o()

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.11.07 20:01

Taky se hlásím do řady, je to zcela normální. Zrovna dnes jsem to probírala s kamarádkou, jejich chlapeček loni taky polovinu roku promarodil, zbytek času chodil do školky. Letos prý ještě od září nestonal, prostě se imunita posílila. Jo a souhlasím, že atb imunitu rozloží, takže pokud možno nebrat. Časté nemoci škodí pouze nemocným dětem - např. astmatikům apod.

Palija: nechápu, proč by měly mít učitelky zájem na tom, mít v kolektivu nemocné dítě 8O Naše úči, když jim přijde nemocné dítě, volají rodičům, ať si pro něj přijdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.11.07 06:21

Ani nevíte jak mi to pomohlo, děkuji moc!! Víte, jsem asi dost neurotická taky proto že jsem nastoupila od září do nové práce, jsem ve zkušební době a již jsem byla na paragrafu, pak si vybírám dovolené atd. atd. a již se na mě špatně dívají.Střídáme se s manželem, babičky ale i tak to nejde bez toho abych nechyběla když je třeba jít zase k doktorovi atd. atd. A najednou se to začalo kumulovat naráz,kašel 3 týdny, pak jen horečky, pak že ji bolí břicho občas, za chvíli zas zácpa odmítá jít na velkou, další den příjde s tím že má boláčky na jazyku a to pořád dokola!!! Tak běhám na alergologii kvůli kašle tam bere jedny tabletky pak zas lactulosu na „sr…“ pak zas antibiotika, pak kapky na kašel, mi připadá že mám doma celou lékárnu už!!!! Prostě pořád něco a já doufám že to brzo skončí. Teď dobírá antibiotika a pro změnu zase ještě běhá na záchod čurat stále a vyčurá se trošičku. Ve školce se asi úžasně nachladila, protože poslední den jak jsem po ni přišla tak byla celá zmrzlá a říkala, že i byla zima v postýlce!! Ach jo'!!! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2724
30.11.07 08:28

Jde jen o úhel pohledu. Ty si myslíš, že máš notoricky nemocné dítě a že je to hrůza. Já si myslím, že moje holky jsou superzdravé a to mají obě (2,5 roku a 8 měsíců) za sebou první aplikaci ATB (fakt hurcaly ukrutně a sedlo to na průdušky), moje kamarádka má dvouletou dceru, která ještě zdravá nebyla (je buď ještě anebo už zase nachcípaná), cpe do ní denně homeokuličky a k pediatrovi by nešla za zlaté prase, jiní mají děti diabetiky a tvrdí, že o nic nejde, vždyť stačí jen pravidelně píchat insulin…
Děti jsou v kolektivu zpočátku (obvykle prvních pár měsíců) permanentně nachlazené, starší dcera chodí do jesliček, nudli u nosu tam má většina dětí standardně od října do dubna a rodiče zaujímají dva vyhraněné postoje:
1. můj chudáček je tu pořád nemocný, budu s ním raději doma lamentovat, že nemůžu do práce, na nákup, na návštěvu, nikam
2. moje dítě se pobytu v lehce infekčním kolektivu stejně nevyhne a je to dobře, doma by se stejně nudilo a prudilo, takhle si tím blbým obdobím projde teď a pak bude pokoj
Vyber si.
Pro vytvoření fungující imunity musí každé dítě „sníst dva kýble hnoje“ a to jsem neřekla já, ale náš přední imunolog v pořadu Sama doma (asi tak před půl rokem, to jsem ještě byla doma a tohle mi utkvělo v paměti).
Doporučuju ještě otužovat (plavání, spaní v chladné místnosti, čepici a rukavice jen v extrémních případech…).
Tak se z toho dostaňte.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.11.07 08:49

Právě jsem taky trošku ten typ dát ji tam i když má rýmu a kašel, to jsem taky dělala ještě pak přišly horečky tak už to nešlo. Pak šla zas 2 dny v poho pak kašel..nechala jsem jí tam a zas horečky..tak domů. Takže vím že otužování je důležité do 3 let měla antibiotika 1× a to je nedobrala celé protože se osypala, venku byla za každého počasí, no a bum…školka..konec!! Vím jsou horší věci právě!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.11.07 08:51

Jenom by mě zajímalo jestli jste taky tak na hlavu jako já že vidíte vždycky to nejhorší nebo se tomu umíte bránit i v myšlenkách nebo dítě pořád sledujete atd. atd. Já jsem to tak právě nikdy nedělala ale od té doby co je pořád nemocná, furt něco čtu, např. zvětšené uzliny a už mi tam vyjedou katastrofální scénáře, zvýšené leukocyty atd. atd. To mi vadí ze všeho nejvíce!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
2724
30.11.07 15:25

Věřím svojí pediatričce, já vystudovala chemii, ona medicínu, ona mi věří ohledně desinfekce, já jí ohledně zdraví mých dcer.
Bojím se, že by mohly onemocnět, bojím se, že by jim mohl někdo ublížit, bojím se, že se ráno vzbudím a ony tu nebudou a vím, že se budu bát až do konce života, jsem normální matka.
Kromě toho strachu musím ale ještě zvládnout výchovu, vydělat peníze, stále více se starat o rodiče, netloustnout, neztratit kontakt s oborem a realitou vůbec, takže na to bání mám čas jen někdy.
Je to dřina ten život, ale jde to.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
30.11.07 15:36

A jneště jsem zapomněla, moře léčí. Dýchací cesty, kůži i chmury. Nám to vyjde počítám až na jaře nebo v létě až bude mladší aspoň rok, ale pokud máš jen trochu možnost tak jeďte, můžeš to pojmout jako netradičního ježíška, darovat si ozdravný pobyt. A ono to fakt funguje, dva týdny (i deset dní) stačí anebo aspoň pár týdnů návštěv v solné jeskyni a wellnessu (teplá voda, vířivky, aromaterapie..).
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.11.07 18:30

Ahoj,

je jasný, že se každá máma trochu bojí o své děti, ale pokud vyloženě takhle hledáš příznaky, tak bych s tím možná něco dělala - Bachovy květové esence? Nebo něco podobnýho… Vždyť si takhle její dětství ani neužiješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama