Šílím ze státnic

Anonymní
6.8.20 11:26

Šílím ze státnic

Dobrý den. Za pár dní me cekaji statnice (Bakalarske). Uz nekolik dni se snazim ucit, ale jsem v silenem stresu porad jen brecim a na ucivo se nedokazu soustredit. Bojim se, ze je neudelam. Do hlavy mi porad lezou myslenky na to co vse neumim a jak to sakra stihnu do sebe vse dostat. Nemate nejaky typ jak se uklidnit pripadne jak dlouho jste se ucily vy? Byla bych take vdecna pokud ma nekdo zkusenost s FZS UPCE kdyby se semnou o ni podelil (jak to probiha, uspesnost..). Predem dekuji za odpovedi. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.8.20 11:30

Nešil, jsou to jen státnice, nejde o život a můžeš si to zopakovat. Bez si vyčistit hlavu (nějaký sport, nebo co ti zabírá) a pak se na to vrhni. Učila jsem se pri práci čtrnáct dnů, na jiné škole Teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
6.8.20 11:35

Co se stane, když je neuděláš? Nic. Prostě půjdeš znovu. Takže se nadechni a uklidni se nejde o život.

Taky mne za pár dní čekají státnice. Kvůli probehlemu nouzovemu stavu dokonce dvoje pár dní od sebe. Učím se od začátku července, protože si musím pripravit celkem 80 okruhu a dvojí obhajobu. Oboje státnice jsou doktorské, takže už mám Bc a mgr za sebou.
Jsem v klidu, nestresuji se, spíš mne to už zoufale nebaví. Říkám si, že aspoň jedny dám a ty druhé zkusím. Buď to vyjde teď nebo napodruhé. Svět se nezbori, když budu mít titul o pár měsíců později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
6.8.20 11:37
@Anonymní píše:
Dobrý den. Za pár dní me cekaji statnice (Bakalarske). Uz nekolik dni se snazim ucit, ale jsem v silenem stresu porad jen brecim a na ucivo se nedokazu soustredit. Bojim se, ze je neudelam. Do hlavy mi porad lezou myslenky na to co vse neumim a jak to sakra stihnu do sebe vse dostat. Nemate nejaky typ jak se uklidnit pripadne jak dlouho jste se ucily vy? Byla bych take vdecna pokud ma nekdo zkusenost s FZS UPCE kdyby se semnou o ni podelil (jak to probiha, uspesnost..). Predem dekuji za odpovedi. :zed:

Nevím, já jsem takhle nešílela… brala jsem to tak, že když to nedám teď, tak si to prostě zopáknu… co už? Nebyla bych první ani poslední a svět by se rozhodně nezbořil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
6.8.20 11:45

Pokud nejdeš první den, tak ti silně doporučuji, abys šla na nějaký termín před tebou „posílit spolužáky“ Uslyšíš, na co se ptají, jaký to je a jak to probíhá. Výrazně ti to sebere stres. Když zůstaneš doma, tak se budeš jen ubíjet jen tím jak budeš číst, že to dali a přitom sama nebudeš vědět nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
6.8.20 11:53

@gabrriel To j pravda. Já jsem vždy sledovala školní skupinu na FB, kde spolužáci psali všechny informace. A záviděla těm, co už mají výsledek.
Já se svým příjmením jdu na řadu až jako úplně poslední, což také není výhra. Tak si říkám, že už by nemusela komise moc prudit a mohla by být hodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
6.8.20 12:02
@lenka_ píše:
@gabrriel To j pravda. Já jsem vždy sledovala školní skupinu na FB, kde spolužáci psali všechny informace. A záviděla těm, co už mají výsledek.
Já se svým příjmením jdu na řadu až jako úplně poslední, což také není výhra. Tak si říkám, že už by nemusela komise moc prudit a mohla by být hodná.

Já si to vyzkoušel poprvé u maturity, kde jsem měl jít taky až druhý den, ale přihlásil jsem se jako obsluha komise. takže jsem viděl trochu i to jaký je to přímo u zkoušky a pak teda mohl poslouchat spolužáky. Srovnal jsem si snadno na co se ptala komise a co o tom teda vím. Něco přidali ti, kdo ze zkoušky vyšli a vykládali co říkali oni.
Tak jsem si to zopák i u státnic. A fungovalo to lépe než poslední pročítání otázek na poslední chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
6.8.20 12:10
@Anonymní píše:
Dobrý den. Za pár dní me cekaji statnice (Bakalarske). Uz nekolik dni se snazim ucit, ale jsem v silenem stresu porad jen brecim a na ucivo se nedokazu soustredit. Bojim se, ze je neudelam. Do hlavy mi porad lezou myslenky na to co vse neumim a jak to sakra stihnu do sebe vse dostat. Nemate nejaky typ jak se uklidnit pripadne jak dlouho jste se ucily vy? Byla bych take vdecna pokud ma nekdo zkusenost s FZS UPCE kdyby se semnou o ni podelil (jak to probiha, uspesnost..). Predem dekuji za odpovedi. :zed:

Já budu hnusná, ale já jsem se na státnice neučila „několik dní“, ale systematicky aspoň semestr. Neříkám, že nervy nebyly, ale věděla jsem, že jsem udělala maximum :nevim: A mě by ve stresu očumování nepomohlo, asi bych se vystresla ještě víc :think:. Jinak pohyb, provětrání a čokoláda jsou vždycky dobré rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 12:11

@gabrriel ještě bohužel nemáme ořesný termín :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
355
6.8.20 13:39

Mám za sebou troje státnice (Bc., 2× Mgr.) a pokaždé jsem se pár dní před samotným dnem D hroutila jako ty. Vzdycky jsem sla na chvilku ven a rikala si, že snad něco umím a vzpomenu si. A jo, vzpomněla jsem si :) Komise se nám pokaždé snažila pomoct, když viděli, že se člověk trochu ztrácí. Neboj se toho, držím pěsti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5833
6.8.20 19:36

To zvládneš. Taky jsem měla nervy a nevěřila jsem, že to dám a vždy to nějak dopadne. Nemysli na to, co nestíháš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31225
6.8.20 20:17
@Sue2008 píše:
Já budu hnusná, ale já jsem se na státnice neučila „několik dní“, ale systematicky aspoň semestr. Neříkám, že nervy nebyly, ale věděla jsem, že jsem udělala maximum :nevim: A mě by ve stresu očumování nepomohlo, asi bych se vystresla ještě víc :think:. Jinak pohyb, provětrání a čokoláda jsou vždycky dobré rady

Taky tak :palec: u mě víc funguje dlouhodobá paměť. Statnice jsem si rozdělila, předtermín leden, řádný termín červen a učila jsem se na každé 2 měsíce dopředu, systematicky. Poslední týden už skoro nic. Před zkouškami už se učit nemá. Stres to byl, ale ne takový, že by mě omezoval v běžném životě. Říkala jsem si, že se nemůže stát nic jiného, než že půjdu v srpnu znova(a to už jsem byla přijata na Mgr., přijímačky dřív než státnice). Ale věděla jsem, že vše je řesitelné, že bych si když tak jen žádala o dodatečný zápis).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 21:47

@Jana206 no takto je ti udealni ale ono to bohužel na zdravkách neni uplne realny :/ mame porad spoustu praxi, vcetne letnich prazdnin takze nemame temer zadne volno ani cas na naky brigady a s aktualnim koronovym denim jsme byli kazdy den v nemocnici pomahat meli jsme to narizene do toho spousta seminarek, zkouskovy a bakalarska prace takze to byl zahul a bohuzel to takto vyslo no :(

• Citovat
  • Nahlásit
31225
6.8.20 22:36
@Anonymní píše:
@Jana206 no takto je ti udealni ale ono to bohužel na zdravkách neni uplne realny :/ mame porad spoustu praxi, vcetne letnich prazdnin takze nemame temer zadne volno ani cas na naky brigady a s aktualnim koronovym denim jsme byli kazdy den v nemocnici pomahat meli jsme to narizene do toho spousta seminarek, zkouskovy a bakalarska prace takze to byl zahul a bohuzel to takto vyslo no :(

To mě mrzí :kytka: Ale studenti kombinovaných forem mívají zase rodiny, často malé děti a práci. A v našem oboru více praxe než denní studenti. Praxe nesmí být plnena na vlastním pracovišti. Všude je něco a nelze to srovnávat.
Držím pěsti, ať státnice zvládneš :hug: Důležité je uklidnit se a já bych se při učení zaměřila na to podstatné a umět od každé otázky něco :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 08:26
@Jana206 píše:
To mě mrzí :kytka: Ale studenti kombinovaných forem mívají zase rodiny, často malé děti a práci. A v našem oboru více praxe než denní studenti. Praxe nesmí být plnena na vlastním pracovišti. Všude je něco a nelze to srovnávat.
Držím pěsti, ať státnice zvládneš
@Jana206 píše:
Držím pěsti, ať státnice zvládneš :hug: Důležité je uklidnit se a já bych se při učení zaměřila na to podstatné a umět od každé otázky něco :kytka:

Já teda obdivuju všechny ženy s malejma dětma co zvládaj studovat. Já bych to nezvládla. No snad to nějak půjde :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama