Skladování nářadí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 09.02.17 21:05
Skladování nářadí

Vy co bydlíte v bytech nebo i v domku, ale prostě nemáte prostor na samostatnou dílnu nebo podobný koutek, jak skladujete nářadí a příslušenství? Nejde mi teď vyloženě o uskladnění vrtačky apod. - to jsou velké věci, většinou mají svůj vlastní skladovací kufřík a jejich uskladnění se nějak vymyslí, ale jde mi spíš o skladování všech možných šroubků, šroubováků, klíčů apod. máme jeden setový kufřík, ale kromě něj postupem času přibývá neskutečné množství těhle malých serepetiček + nějaký starší „bordel“, který je ale škoda vyhazovat, protože se to někdy může hodit, ale nikam pořádně se to nedá zařadit. Když si projdu nabídku obyčejných boxů, tak většinou jsou buď moc malé nebo zas zabírají tunu místa, ale stejně počítají spíš s tím, že to tam člověk tak nějak naháže a neřeší. A takové ty vyloženě organizační profi boxy jsou zas šílené drahé.

Už mě napadlo zvlášť na takové ty menší věci pořídit plechovou skřínku s takovými menšími plastovými šuplíčky, na druhou stranu nejsou úplně natěsno a tak když do toho někdo drkne, tak se obsah může vysypat :think: na šroubky jako takové jsou navíc často dost naddimenzované, a na větší blbosti jsou zas moc malé.

Máte nějaké elegantní, cenově a prostorově přijatelné řešení?

Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8368 příspěvků 09.02.17 21:09

Mám tedy jen obyčejné domácí nářadí (šroubováky, kleště, kladivo… plus věci, které se nashromáždí) a mám je v bednách z Ikey, šroubky v malých organizérech. Ve větší bedně mám věci, které používám málo, v ploché bedně ty, co používám často.

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 09.02.17 21:35

@Nimie Ehm, vím, že jsi to nechtěla slyšet, ale kromě nářadí v kůlně máme nářadí ještě v šuplíku v kuchyni a ještě mám jeden šroubovák ulitý v koupelně (na odvzdušňování topení) :oops: Vím, že nářadím v bytě většinou dělají bordel chlapi, ale já jsem holt taková světlá vyjímka. Manžel občas brblá, ale ví, že lecos opravím, tak mi nářadí zatím ještě nevyhodil :mrgreen:

Ornwen
Závislačka 4535 příspěvků 09.02.17 21:48

Mam ruzne krabicky a pytlicky s tak. A to mam ve vetsich krabicích, alespon orientačně popsanych.

Aspera
Generální žvanilka 20796 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 22:10

@Nimie my máme část nářadí v dílně, jenže přes dvůr pro každý šroubovák fakt nepůjdu. Takže pak máme velký kufr na nářadí v chodbě pod stolkem se zazimovanými kytkami, další u šicího stroje, moje vlastní nářadí v taštičce na háčku, něco je často i v kuchyni atd.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5500 příspěvků 09.02.17 22:25

Mi teda moc naradi nemame, par sroubovaku, kladivek, klicu atd mame v plastove bedne na skrini a pak mame par sklenicek na zavarovani s ruznejma sroubkama a hrebikama, ty mam souply vzadu ve spizi :) ale treba tata kdyz jsem este bydleli v byte mel udelanou takovou dilnicku ve skrini, udelal si tam policky, do nich dal ruzne plastove boxiky a podobne, na dno skrine naskladal ty kufriky s vrtackama, cely to doplnil pultikem co se dal sklopit do ty skrine. Normalne to byla obycejna zavrena skrin a jak se otevrela byla z toho mini dilna se vsimvsudy :D

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 10.02.17 00:37
@Amys píše:
@Nimie Ehm, vím, že jsi to nechtěla slyšet, ale kromě nářadí v kůlně máme nářadí ještě v šuplíku v kuchyni a ještě mám jeden šroubovák ulitý v koupelně (na odvzdušňování topení) :oops: Vím, že nářadím v bytě většinou dělají bordel chlapi, ale já jsem holt taková světlá vyjímka. Manžel občas brblá, ale ví, že lecos opravím, tak mi nářadí zatím ještě nevyhodil :mrgreen:

mám křížovej šroubovák v kuchyni na magnetické liště na nože… je tam hned po ruce… ;)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 10.02.17 00:45

@Nimie no, začalo to těmi plastovými krabičkami s přihrádkami… pak se přešlo na větší plastové krabice s přihrádkami… pak se přidaly různé kufříky… nad pracovním stolem manžela se objevily ty plechové skříně s plastovými kastlíky… pak se dolů do chodby koupil pracovní stůl se šuplíky… přidaly se dva velké regály až ke stropu… pak se koupily další dva regály až ke stropu… to jsi asi slyšet nechtěla, co?
No a teď je to tak, že máme projekt na velkou garáž s dílnou, protože manželův nářaďový park se trochu zvětšil a rozrostl… on je takový hračička, takže když potřeboval něco svařit, koupil svářečku a naučil se to… aby si svařil jednu dvě věci… když potřeboval naohýbat nějaké plechy, koupil si ohýbačku… a to se do bytu fakt nevejde…
Já mám své nářadí v šuplících pod pracovním stolem… no, ale většinu spíš na stole… občas na stole v kuchyni, občas v obýváku… mně zatím stačí ty šuplíky a plastové krabičky s přepážkami… no, máme hodně skříní se šuplíky… to, co se používá nejvíc v bytě, máme v předsíni v jedné skříni… nechali jsme si udělat vestavěnou skříň přes celou předsíň, takže úložného prostoru do aleluja…

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 10.02.17 01:49
@Kriss Tina píše:
Mi teda moc naradi nemame, par sroubovaku, kladivek, klicu atd mame v plastove bedne na skrini a pak mame par sklenicek na zavarovani s ruznejma sroubkama a hrebikama, ty mam souply vzadu ve spizi :) ale treba tata kdyz jsem este bydleli v byte mel udelanou takovou dilnicku ve skrini, udelal si tam policky, do nich dal ruzne plastove boxiky a podobne, na dno skrine naskladal ty kufriky s vrtackama, cely to doplnil pultikem co se dal sklopit do ty skrine. Normalne to byla obycejna zavrena skrin a jak se otevrela byla z toho mini dilna se vsimvsudy :D

Tyjo! Asi nemáš někde obrázek nebo tak něco viď? To bych asi přesně potřebovala do nového bytu potom :mrgreen:

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 10.02.17 01:59

@Amys @Regina Hero @Aspera my máme asi opravdu největší problém s tím, že toho prostoru až tolik není a zatím to vypadá, že ani nebude. Jenže nářadí přibývá a přibývá a nejvíc právě těch malých serepetiček - šroubky od velikosti 1mm :zed: až do běžnějších velikostí. Doposud jsme měli většinu věcí tak nějak všemožně po bytě, nemalou část jsme měli v krabici ve sklepě, ale to je to k ničemu. Pak když člověk něco potřebuje, tak si ani nevzpomene, že to doma má a zbytečně to složitě shání nebo se na to úplně vykašle.

@Regina Hero jakoby, my toho stále máme poměrně málo oproti tomu co popisuješ, jenže situace je aktuálně taková, že většina věcí se vejde jen tak, že není tak úplně v dosahu a teď třeba přibyl měřák. Zdánlivě nenáročná věc, jenže pokud si ho nechci nechat na pracovním stole nebo třeba v kuchyni, tak prostě není kam dát :lol: nějak je ten úložný prostor většinou využitý něčím jiným nebo je moc daleko na každotýdenní (občas i téměř každodenní) používání. Šroubků je milion, ale všechny doposud byly tak nějak pohromadě, takže člověk ani na první pohled neviděl, jestli vůbec má něco alespoň přibližně dané velikosti. Tak jsem to začala třídit do takových menších pořadačů a zjišťuju, že v nářaďovém boxu už není místo. A to v něm jsou jen klíče, šroubky, zásoba baterek, šroubováky, které nepatří do setu z hlavního kufru a menší páječka. Vedle toho obrovská krabice kabelů doslova přetéká a vedle ní je připravená taška s dalšími kabely, které někam musím zastrkat a ideálně nějak tak, aby se v tom šlo alespoň trochu vyznat :zed:

Podařilo se mi roztřídit a umístit úplně všechno, ale s tím nářadím neustále bojuju.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 10.02.17 02:03

Vlastně mě tak ještě napadá, že máme nějaké vybavení na auto - vesměs údržbové věci - čistící prostředky, vosky, zásoba nemrzky, kartáče apod. Do bytu se to nevejde, nechat to na terase je šílenost - zvlášť u čistících prostředků moc nevím co by se s tím stalo, kdyby to prošlo -10 stupněmi, sklep je taky vcelku plný a hlavně bohužel docela daleko. Tak mě napadlo to nechávat na parkovacím stání v rohu v podzemkách. Máme tam takový krytý růžek, ani autu by to nepřekáželo, možná by to klidně mohlo být i zamykací, i když pochybuju, že by to tam u nás někdo bral. Jenže všude jsou akorát plechové skříně a to ještě úplně ideálně buď obrovské nebo sice malé, ale extrémně drahé. Máte nějaký tip? Doteď jsme tam měli plastovou krabici z Ikei a v ní nějaké lahve, ale je to dost široké a spousta věcí se tam nevejde, chtělo by to spíš něco méně hlubokého a vyššího.

JTom
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 10.02.17 03:05

Nedám dopustit na skříňky Mars. Jsou různě velké, s různým počtem různě velkých šuplíčků, dají se postavit i pověsit. Máme v nich elektrosoučástky, spojovací materiál, drobnosti k autům i šití. Je neuvěřitelné, co se do nich vejde oproti různě velkým krabičkám v zásukách.
V dílně se mi osvědčila stará smaltovaná plechová kuchyně Norma i s horními skříňkami.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5500 příspěvků 10.02.17 08:22

@Nimie fotku bohuzel nemam, bylo to v byte pred x lety :D ale pokud mas sikovnyho chlapa tak on si neco vyrobi :D

aduska25
Nováček 2 příspěvky 11.02.17 08:04

Z mé zkušenosti hrozně moc pomůže nějaký regál Pokud jde o malé věci, tak volit co nejvíc poliček. Člověk zjistí, že do něj dostane tolik věcí, že by tomu sám nevěřil.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >