Škodlivé mateřské mléko?

muffka
23.3.10 11:01

Škodlivé mateřské mléko?

Ahoj holky,
prosím uklidněte mě :oops: Okolí mě straší, že jsem hrozně hubená a že mohou do mléka přejít nějaké škodlivé látky. Byla jsem vždycky hubeňour (před těhotenstvím tak 49kg), během těhu jsem přibrala tak 13 kg, ale pak jsem díky kojení hodně zhubla. Teď mám tak 47kg, i když docela hodně jím (na snídani sním tak půl vánočky s máslem :lol: ). Trošku se ale omezuju kvůli prdíkům a taky mám trošku strach z mléčných výrobků. Zdá se mi, že má po něm malá zelené stolice. Teď si ale říkám, jestli ty zelené stolice nejsou právě proto, že ji špatně živím, že jsem příliš hubená. Jinak mléka mám hodně. Prosím prosím jestli jste taky nějaká řešila podobný problém, tak napište. Díky moc :srdce: Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15466
23.3.10 11:06

neměla by se držet úmyslně drastická dieta. Pokud normálně jíš a přesto hubneš, tak podle mě to je prostě přirozené. Já jsem taky hubeňour, přála jsem si, aby mi zůstalo aspoň 6 kilo nahoře, ale prostě jsem je za žádnou cenu neudržela. Zelenou stoličku jsme měli taky (celkem dlouho - něco přes měsíc), ale po vyšetření stolice, která neukázala nic patogenního, jsem to prostě přestala řešit. Samo se to upravilo, aniž bych já upravovala svůj jídelníček. Pokud mrňousek v pohodě přibírá, tak nic neřeš, na okolí se vyprdni, mě tím taky deptali. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
23.3.10 11:07

Pokud nejíš blafy, nebereš léky, neužíváš drogy, pak to, co ti říká okolí je naprostá pitomost. Zelená stolička je v normálu, stává se to, není žádný důvod k panice. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
23.3.10 11:07

to jsou zas nejake babske povery ne?ja jsem stejny pripad jak ty, hubenour a jedlik a odkojila jsem dve deti v pohode :lol: neboj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
23.3.10 11:19

Myslim, ze okoli si to trochu plete s drastickou dietou, kterou ale ty nedrzis.
Kdybys nejedla a vyuzivala jen telesne zasoby, tak v tuku se ukladaji skodliviny, ale to ocividne neni tvuj pripad.

Mlecne vyrobky bys mela jist, ale zakysne, takze ne tvaroh, obycejne mleko, ale hlavne jogurty, nejlepe s zivymi kulturami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
23.3.10 11:20

Zelená stolička bývá z předního mlíčka - je bohaté na cukry a ty se na vzduchu rozkládají do zelena. Rozhodně to není žádná závada mlíčka. Jestli miminko prospívá, tak bych to vůbec neřešila.
Napíšeš ani, jak jsi vysoká. Jestli máš např. 155 cm, tak je tvoje váha úplně v pohodě. Jestli máš 170 cm, tak jsi supermodelka :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24432
23.3.10 11:21

Já mám BMI nějakých 17 nebo kolik, fakt kostra, a kojila jsem rok… Nedej na řeči a koj. Pokud miminko je spokojené a přibírá, je to v pořádku…
By mě zajímalo, jaké jako škodlivé látky by v tom mlíku mohly být…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
23.3.10 11:42

Já mám dojem, že jsem kdysi někde četla, že stejně jako v těhotenství, mimi si prostě vezme to, co potřebuje a případným nedostatkem trpíš jen ty, ono ne… Ale nevím, co je na tom pravdy…
Já mám momentálně asi 55 kg, snažím se jíst zdravě, ale jelikož jsem alergická prakticky na všechno ovoce, není to lehké… Ani jedno moje dítě ale nevypadá podvyživeně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
muffka
23.3.10 11:44

Děkuju holky, jste mě uklidnily :kytka: No měřím 164, takže celkově dost drobná. Kdybych nekojila, tak tu váhu neřeším, protože mi fakt chutná, ale měla jsem strach o mimčo. No jsem asi ta typická mamina, co řeší každou prkotinu :oops: Ale na druhou stranu mám pořád dobrou náladu a malá je taky smíšek a zatím přibírá pěkně. Dneska má 5 týdnů a má cca 6400g (porodní váha 3100), ale je hrozně dlouhá po manželovi. Má už cca 68cm.

• Nahlásit
  • Citovat
10482
23.3.10 11:50

přesně tak, zelená stolička ještě nic neznamená!! tradovalo se že je to hladová stolička, ale je to blbost.. hladová stolička je hnědá.. tmavě..

hodně jez, pij, výživná jídla, máslo, mléko, mléčných výrobků se neboj (pokud by s tím mělio mimčo problém, projeví se to jinak než zelenou stoličkou a poznala bys to a těch dětí je tak maličko, že šance je mizivá!)

kašli na příbuzné, hezky se najez, nijak se neomezuj!!! to že jsi hubená, nemusí nijak vadit - asi ti to závidí :wink:. důležitá je ta strava, ta rozhoduje, když jíš dobře, miminku nic nehcybí a přesně tak, tělo při kojení preferuje mléko a tam jde všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
23.3.10 11:53

ježiš, tak to se nedivím, že máš 47kg. jsi poměrně drobná (ehm, já měla pod 60kg při 175 cm při kojení.. a za rook už je 5kg nahoře :))

hlavně máš velikou holčičku, Vojta měl v 1/2 roce 7 kg a 66cm. a to se narodil 3800g/53cm..!!!!
pravda teď má 94cm/13kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
23.3.10 12:25

aho pokud kojíš a mimi má zelenou stolici ,tak nemá tolik tuků a chce ho nechat déle na prsu, u miminka by jsi měla mít krásnou žlutou po mlíčku :-) jinak váhu řešit nemusíš , vem si děti v rozvojových zemích ty josu také jenom na mlíčku a jaké jsou pěkné a miminky josu vychtliny. No naše bybičky zastávalin ázor že maminky musejí být machny :mrgreen:
dítěti ohou z mléka uškodit tak léky, hormony, alkohol ve velikém množstí(sklenička vína neškodí)nikotin,..... ale pokud jíš normálně tak mu neublížíš, mléčných výrobkůů se taky bát nemusíš, jenom bych si dala pozor na biopotraviny, ty bych tedy nejedla, díky tomu že jsou tak bio pěstované obsahují veliké mnoštví plísní a ty nás zabíjí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
23.3.10 12:33

Ja to taky slysela, ale musela bys fakt zhubnout rychle a opravdu hodne a jeste k tomu asi vubec nejist. Mas jen o dve kilca min nez pred otehotnenim a to neni zadna hruza. Okoli vzdycky prehnane strasi, to znam a je to o nervy. Nenech se vystrasit, sama bys urcite poznala, kdyby bylo neco v neporadku. Me o tomhle dala precit clanek mamka, presne uz si to nepamatuju a dokonce jsem se o tom bavila s laktacni poradkyni. Ale jak jsem psala, muselo by to byt rapidni zhubnuti za kratkou dobu a stejne bys pravdepodobne prisla o mleko. Myslim, ze jsi zhubla uplne normalne k tvoji situaci. :lol: Kojini je hold a mimco je hold zahul.
Pokud normalne bastis a mas pestrou stravu, vubec se nemusis bat.
Vyprdni si se okoli, trebas takova kamaradka co ji po porodu ne a ne zhubnout, ta muze pekne prudit, to znam z vlastni zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
23.3.10 13:16

Ježíš,holky, já ty „babské kecy“ tak nesnáším!!! Chudák mamča vystresovaná…
V mateřském mléce je jedině to nejlepší. Nesmí se držet dieta, alkohol atd. Ale to už tady zaznělo.
Já jsem nedávno odstříkávala a ztuhla jsem, když bylo mlíčko zelené - a pak mi teprve došlo, že jsem snědla mísu zeleného zalátu :-D

U nás to je zase naopak - já když kojím, tak můžu kojit jak chci a jíst jak chci a pořád jsem tlustá jako pr… Až teprve po odstavení jdou kila dolů…

A řečí kolem kojení - takové ty pravdy našich babiček a maminek jsem si taky užila dost. Nejlepší je - vykašlat se na ně. Stačí zagooglovat a člověk najde pořádné informace a nemusí se řídit „radami starších“. Podle mého táty jsem svoje děti trápila hlady, protože jsem je kojila (a kojím). To, že má Šíma v 5,5 měsících 9 kg! už nějak nebere v potaz!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35441
23.3.10 20:38

holky to hubnutí nevadí kvuli tomu že by mláko nebylo dostatečně hodnotné, ale proto že do tuku se za života ukládají různé toxiny a když se při kojení hubne tak ty tuky jdou do mlíka i s těmi toxiny. Tedy nevadí být při kojení hubená, ale hubnout. údajně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama