Škodlivost plavání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
69
22.11.19 16:00

Škodlivost plavání

O prospěšnosti plavání s kojenci toho bylo napsáno hodně, mě by ale zajímalo, zda je taky někdo takový, kdo by plavání miminek vyloženě nedoporučil. Já jsem po odchozeném pololetí celkem zklamaná, co se týče nemocnosti dítěte, teploty vody, kvality. Současně i přístupu (konkrétně mluvím o Jedenáctce v Praze.). Dítě prakticky ob týden nemocné, nakonec bakterie z vody, dlouhodobý kašel…
Nepochybuju, že se ozvou zastánci plavání, mě ale teď zpětně plavání nedoporučil pediatr, neurolog ani fyzioterapeut. Přijde mi, že se o tom skoro nemluví a všude jen slyším samá superlativa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Makca87
22.11.19 16:05

To je jak dát dítě do školky ;). Někdo vychvaluje, někdo nadává skrze nemoci. Vše je o imunitě ;).

• Citovat
  • Nahlásit
2097
22.11.19 16:10

Plavání jsem brala pouze jako takový zajímavý čas, jak strávit s miminkem. Žádné jiné přednosti (natož zdravotní) jsem v tom neviděla, ale pravda je, že dítě (teď 6) má velmi pozitivní vztah ke koupání a vodě, až někdy moc pozitivní bych rekla :mrgreen:)
Tolik zkušenost s odstupem let.

Příspěvek upraven 22.11.19 v 16:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka

Tak nikdo tě tam nenutil dítě dávat. DKyž nevěříš svému úsudku, tak ses měla poradit s lékaři. Já s klukem na kojenecké plavání chodila, chodili jsme tenkrát do normální bazénu a ještě k tomu dojížděli vlakem, v zimě. A žádné nemoci se nekonaly. Ale dodržovala jsem tedy to, co nám doporučila lektorka a po opuštění šaten jsme ještě půl hodiny čekali ve vstupní hale.

• Citovat
  • Nahlásit
20885
@Mamca1989 píše:
O prospěšnosti plavání s kojenci toho bylo napsáno hodně, mě by ale zajímalo, zda je taky někdo takový, kdo by plavání miminek vyloženě nedoporučil. Já jsem po odchozeném pololetí celkem zklamaná, co se týče nemocnosti dítěte, teploty vody, kvality. Současně i přístupu (konkrétně mluvím o Jedenáctce v Praze.). Dítě prakticky ob týden nemocné, nakonec bakterie z vody, dlouhodobý kašel…
Nepochybuju, že se ozvou zastánci plavání, mě ale teď zpětně plavání nedoporučil pediatr, neurolog ani fyzioterapeut. Přijde mi, že se o tom skoro nemluví a všude jen slyším samá superlativa…

Já to slyšela v čekárně u neurologa taky. Respektive ne ze to nedoporučuje, ale že to není pohybová aktivita, ze které lze nějak těžit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394

Jestli cítíš, že to malému škodí, vyprdni se na to.
Na druhou stranu - s kojenci chodily plavat už statisíce matek a všichni jsme vyrostli ve zdravé jedince. Většinou, haha. Se mnou mamka chodila taky do bazénu a já jsem v něm zůstala až do dospělosti, protože jsem plavání vždycky milovala. Ale je pravda, že v pubertě mi chlór dost ničil vlasy, pleť a kůži. Všechno má svá pro a proti. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.11.19 16:11

@Makca87 nepochybuji. Jen mam srovnani vice deti. A prijde mi zbytecne aby male mimino bylo nemocne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
22.11.19 16:14

Nejsem toho zastance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
22.11.19 16:17

A ujmu urcite moje holky nemaji, jsou to vodomilky a plavaly od skolky obe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14789
22.11.19 16:17

My sme chodili nejdřív vanickovat ke kamarádce co se tomu věnuje a od roku do bazénu, voda cca 28-29°C. Malá z toho žádný problémy nikdy neměla a líbí se ji to. Naopak bych řekla že je otuzilejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
22.11.19 16:18

Ale ostatnim to neberu. Kazdeho vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56490
22.11.19 16:18

S prvním dítětem jsem plavat nechodila, trpělo na infekce močových cest, takže to fakt nešlo, ale jinak dítko zcela zdravé a co je bez plen, už i bez těch močových problémů. Vodu miluje, ve druhé třídě je solidní plavec.
Sdruhým dítětem jsem chodila dva měsíce a problémy nebyly, líbilo se nám to oběma. Teď pauza pár týdnů z důvodu nemoci lktorky a během té doby mělo miminko pár nachlazení, teploty, rýmu a nakonec taky něco v moči (nic z toho s plaváním nesouvisí, když teď plavat nechodíme). Takže já to teď vzdávám, minimálně na čas přerušuju a pediatrička to přijala dost s povděkem, že se tam s těmi nemocnými dětmi z plavání potkává docela často. Ale aktivita to byla pěkná a pokud bude mimčo v pořádku a lepší počasí, ráda bych se k tomu zas vrátila. Teď to ale nebudu zatím pokoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Makca87
22.11.19 16:20
@Mamca1989 píše:
@Makca87 nepochybuji. Jen mam srovnani vice deti. A prijde mi zbytecne aby male mimino bylo nemocne

Tak s ním do bazénu nechoď :lol:. My chodíme od mala a imunita výborná, bývají nemocné 2 x za rok ;). Baví je to. Já díky plavání v pubertě měla krásnou postavu ;).

• Citovat
  • Nahlásit
69
22.11.19 16:22

@lucenka Myslim, ze zbytecna utocnost :-). Priznam se, ze sem se nechala unest trendem. Me jen zarazi to, ze verejne nejsou prezentovany zadne negativni ohlasy. Tot vse. Jen tak mimochodem, mam vic deti a jen s poslednim sem chodila plavat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6710
22.11.19 16:24

Nikdy jsem s mimcem plavat nikam nechodila, vzdy mi to prislo spis jako zabava pro nudici se matky na mat. a rod. dovolene.
Synovi budou v lednu tri, vodu miluje, neboji se, skace, potapi se, zacina se lehce rozplavavat a to vse bez kurzu, co je nemoc, nastesti, nezname.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat