Školák a cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 21:26
Školák a cukrovka

Není tu prosím nějaká maminka co by měla asi tak šesťáka s cukrovkou? Zajímalo by mě jak zvládá školu, jestli má veliké výkyvy ve výkonech a tak. Díky moc, klidně i soukromě do zprávy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anix
Závislačka 3732 příspěvků 17.04.18 21:31

Nejsem mamina ale kdysi jsem byla školák, od 7.5 let DM1.

gabival
Povídálka 25 příspěvků 17.04.18 21:37

Take jsem kdysi byla skolak, dm od 6let

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 21:41
@Anix píše:
Nejsem mamina ale kdysi jsem byla školák, od 7.5 let DM1.

A mela jsi problemy s ucenim ve skole? jako ve smyslu ze by te kolisajici hodina cukru natolik ovlivnila ze by ses nezvladla soustredit a delat co mas ani pul hodiny?

Anonymní  17.04.18 21:41

Máme ve škole dva diabetiky. Jeden je velmi dobře hlídaný a s cukrovnou dobře pracuje a je ve škole v pohodě. Druhý má problém s výkyvy cukru, nedrží dietu, špatně si dávkuje inzulín a výkyvy má velké.

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 21:41
@gabival píše:
Take jsem kdysi byla skolak, dm od 6let

A mela jsi problemy s ucenim?

Anix
Závislačka 3732 příspěvků 17.04.18 21:46

DM musí bejt kompenzována, jakékoli výkyvy se u mě projevilo max únavou.
Je to stejné jako v dospělosti, je mi 35, pokud nám špatnou kompenzaci jsem unavená, vyšší hladiny zatěžují organismus.
A teda nikdy jsem neměla problém s učením!!!

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 21:57

Mame ve skole kluka s cukrovkou a vse se svadi na nemoc, ze se nemuze soustredit, ze je unaveny, ze pomalu pise…chapu ze nemusi byt vzdy v pohode ale on toho dle me hrozne zneuziva a dnes jsem pred maminkou byla za uplnou pi…ze ho necham propadat, ze on za nic nemuze ze za to muze kolisajici cukr a kdesi cosi, ale neni hodina kdy by aspon pul hodiny delal to co ma, proste na to kasle…a me uz to nebavi popravde tak ne prave zajimalo jestli to cukrovka vazne tak moc ovlivnuje

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 21:58
@Anonymní píše:
Máme ve škole dva diabetiky. Jeden je velmi dobře hlídaný a s cukrovnou dobře pracuje a je ve škole v pohodě. Druhý má problém s výkyvy cukru, nedrží dietu, špatně si dávkuje inzulín a výkyvy má velké.

A v jakem jsou asi veku? Ve skole se hlidaji sami?

Anix
Závislačka 3732 příspěvků 17.04.18 22:01

@svetylko83
Jsem stejného názoru jako Ty a jdi si za tím!!!
Jeho máma z něho dělá ubožáka ale zbytečně, DM není překážkou
Navíc kluk si může každou hodinu měřit glykémii takže svádět to na cukrovku je blbost

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 22:06
@Anix píše:
@svetylko83
Jsem stejného názoru jako Ty a jdi si za tím!!!
Jeho máma z něho dělá ubožáka ale zbytečně, DM není překážkou
Navíc kluk si může každou hodinu měřit glykémii takže svádět to na cukrovku je blbost

Diky, navic mu ji i ve skole meri maminka a picha mu, ten az jednou pujde ze zs, bude ztracen. Me to vadi ze za to schovavaji jeho nevycvalanost, neochotu, jo ze by nekdy, to bych brala ale tohle je dnes a denne a je jedno jestli ho mam prvni, druhou nebo patou hodinu, porad je to stejny a me to ubiji

Anix
Závislačka 3732 příspěvků 17.04.18 22:11

@svetylko83
Když jsem začínala žít s DM každou dávku inzulínu jsem natahovala ručně do obyč stříkačky, hladina cukru se odhadovala z pocuraneho papírku.
Matce řekněte ať začne uvažovat o domácím vyučování a nebo ať pořídí synovi inzulinovou pumpu.
Nedej se
Hlavně můžeš vyžadovat posudek od lékaře že je neschopný se učit!!!

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 17.04.18 22:17
@Anix píše:
@svetylko83
Když jsem začínala žít s DM každou dávku inzulínu jsem natahovala ručně do obyč stříkačky, hladina cukru se odhadovala z pocuraneho papírku.
Matce řekněte ať začne uvažovat o domácím vyučování a nebo ať pořídí synovi inzulinovou pumpu.
Nedej se
Hlavně můžeš vyžadovat posudek od lékaře že je neschopný se učit!!!

On ma myslim inzulinove pero a za maminkou muze jit kazdou prestavku, ted byl v ppp, no nez jsem ten elaborat prelouskala skoro jsem zapomnela co bylo na zacatku, vsude zminovne pomale tempo a to co rika maminka ze za vse muze cukrovka, ma dokonce ve tride sedaci vak, kdyz mu neni dobre, muze si na nej jit odpocinout i behem vyuky
No zitra to jeste proberu s kolegou a uvidim
Diky moc za informace, postrehy a zkusenost, ja totiz nikoho jineho ve svem okoli s cukrovkou nemam abych se poptala

Anix
Závislačka 3732 příspěvků 17.04.18 22:24

@svetylko83
Prave jsem se pobavila, jako sedací vak mě dostal :lol: :mrgreen:
Zkusit zavolat ještě ošetřujícímu lékaři ale todle není normální
Uvidíš jestli se ozve mamina nějakého školáka

Anix
Závislačka 3732 příspěvků 17.04.18 22:26

@svetylko83
Já byla jiná jen v tom že před obědem jsem šla do kabinetu, změřila krev, Pichla inzulín za dozoru učitelky a sla na oběd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama