Školka před 3.rokem

Anonymni
1.2.09 23:42

Školka před 3.rokem

Máte prosím zkušenosti s přijímáním mladších dětí v Praze(my bydlíme v Horních Měcholupech)Chystáme se k zápisu už teď,synovi budou 3roky až v prosinci,ale ráda bych ho dávala od září jen na pár hodin,aby si pomalu zvykal,než začne ten pravý maraton.Má na posuzování nějaký vliv,že už teď chodím do zaměstnání,byť na zkrácený úvazek?Já mám tedy popravdě řečeno spíš strach,aby nás vůbec přijali do školky,kterou máme nejblíž,protože okolo nás vidím strašně moc dětí podobného věku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4338
2.2.09 08:49

Ahojky
Samik je taky prosincový.Sice do školky pojde až příši rok :wink: .Taky ho budem davať pred 3 rokom.Ale iba tak 1-1,5mesiaca na 4 hodiny.Od září mi to pripada ešte dosť skoro.Aj to určite oplačem :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
2.2.09 09:26

Moje mamka pracuje v MŠ (v Horních Měcholupech :wink: ) a pokud vím, tak můžeš dítě přihlásit, ale chodit by moho začít až po dovršení 3 let. Navíc je problém, že z důvodu nedostatku míst Ti místo držet nebudou, musíš spoléhat na to, že se něco uvolní během roku. Řeším něco podobného, syn je narozený v říjnu a navíc budu na MD. Ani nepočítám, že mi ho vezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
2.2.09 09:30
lara74 píše:
Navíc je problém, že z důvodu nedostatku míst Ti místo držet nebudou, musíš spoléhat na to, že se něco uvolní během roku. Řeším něco podobného, syn je narozený v říjnu a navíc budu na MD. Ani nepočítám, že mi ho vezmou.
tady ak chceš dať dítě do školky uprostred šk.roku,tak platiš školkovne už od září.Tim si držiš místo :roll: :wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
2.2.09 11:12

U nás je to taky tak - syn je v listopadu, školkovné jsme platili od září. Od toho září mohl chodit na 5 dnů v měsíci a od 3. narozenin denně. Nakonec začal chodit na celý den asi měsíc před narozeninama, protože se mu ve školce moc líbilo a už nechtěl chodit do jeslí.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
2.2.09 13:58

Ahoj,
starsi dcera je taky prosincova, sli jsme tehdy na zapis s tim, ze nastoupi v tom prosinci. A ejhle, reditelka nam rekla, ze pokud chceme, tak muze uz od zari, ze s tim nema problem. Jelikoz jsem mela rodicak na mladsi, tak chodila do skolky v zari na pul dne a od rijna na cely (moc se tesila a chce byt s detma).

Letos vzali taky par deti mladsich, ale ty chodi jen na tech povolenych 5 dni v mesici (pokud nechces prijit o rodicak). U nas se tedy bere v potaz jestli budes chodit do prace, jestli jsi ze spadove oblasti, atd.

Jinak klasicky se plati skolkovne za drzeni mista i kdyz tam dite jeste fyzicky nechodi. Preji at vam to vyjde a vezmou vas…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
2.2.09 23:21

Myslím, že s tím školkovným je to všude jinak, mě chválabohu vzali syna ode dne jeho třetích narozenin v listopadu 2008. Školkovné jsme platit od září nemuseli, tady to tak nefunguje. Když jsem byla se synem u zápisu, paní ředitelka se netvářila moc optimisticky na to, že by se „vešel“, ale nakonec přišlo rozhodnutí, že ho berou, já skákala radostí, jako když mě vzali na VŠ :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
17.1.15 10:51

Zdravím. Je tu někdo z Kolovrat? Nebo celkově jestli to půjde. Budu dávat stoprocentně staršího 4letého letos do školky toho mi snad vezmou určitě. Ale mladšímu budou 3 až v září. Jestli je šance že ho vezmou taky. Abych mohla konečně alespoň na zkrácený úvazek. Jsem samoživitelka a potřebuji to. Když půjde starší tak stejně nemám možnost kdo mi pohlídá mladšího.
Babičky sice mám v baráku ale jedné je téměř 70 a hlídá tak max hodinku, dvě a druhá je hodně zaneprázdněná tam je to hlídání takové nárazové. Takže bych stejně nejspíš nemohla do stálé práce.
Určitě záleží kolik tam mají dětí. Ale jestli je nějaká šance. Zda přihlížejí k samoživitelkám jinak nebo ne.
Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
17.1.15 10:53

Známé tak malého vzali, podmínka je že musel být úplně bez plen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
17.1.15 10:58

Záleží, jaký je u vás nával. Někde berou až 4leté, u nás letos chodí od září i děti, kterým byly 3roky až teď v prosinci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
17.1.15 10:59

@Jarr Jistě s tím počítám. Už trénujem. Sám si řekl. Tak nám to docela jde. Do září by něměl být problém to vypilovat na 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
17.1.15 11:02

Taky by mě zajímalo pořád čekám na to příjmání. Určitě se dá dojít do školky a poptat se během roku. Já jen nevím kdy tam mam jít. Přece jenom tam mají pořád dost práce aby měli na mě chvíli čas. Abych nerušila. Asi hloupí dotaz, ale. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
17.1.15 11:03
@TereuliJa píše:
Taky by mě zajímalo pořád čekám na to příjmání. Určitě se dá dojít do školky a poptat se během roku. Já jen nevím kdy tam mam jít. Přece jenom tam mají pořád dost práce aby měli na mě chvíli čas. Abych nerušila. Asi hloupí dotaz, ale. :nevim:

Tak tam zavolej :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
17.1.15 11:08

@Jarr To bych mohla ale bydlím od školky v pdstatě přes ulici pořád chodím okolo a nevlezu tam :mrgreen: :mrgreen: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13729
17.1.15 12:38

Tak se pri zapisu zeptej, jak to vidi, jestli je sance, ze je vemou oba. Jinak zapisy do skolky byvaji priblizne v breznu, nevim jak konkretne vase skolka a asi za mesic maji vysledky, takze uvidis, jestli je vemou oba, tak na hledani prace budes mit porad casu dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama