Školka -prosím názor

Anonymní
5.9.21 13:57

Školka -prosím názor

Tak i já se připojuji :roll: Dcera je v soukromé školce, dvě učitelky na 10 dětí. Dcerka je moc šikovná, v září ji budou tři a já jdu do práce. Ve školce byla párkrát na jaře, to měla ještě plenku a teď nastoupila 23.8. na dopoledne, párkrát už i spala. Doma neměla nehodu dva měsíce, ale ve školce se skoro vždycky počůrá, ale ne v zápalu hry. Chodí hromadně před odchodem ven a je to na ní asi shon a nedojde si a pak všechno pustí na vycházce do kalhot a prý ani nic nehlásí :roll: Učitelka už se na mě vytasila s plenkou na ven /výlet a já upřímně nevím :nevim: Podle mě by neměl být problém ji dát na nočník a dohlédnout, zda si skutečně došla, případně ji vést za ruku na procházce a zeptat se i venku. Nebo chci moc? To radši ta učitelka řeší počurané dítě? Nebo se té plenky nemám bát? Aby se mi pak nezačala počuravat doma nebo v autě :think: Zkrátka „dovolili“ byste plenku? Díky všem za názor!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35703
5.9.21 14:00
@Anonymní píše:
Tak i já se připojuji :roll: Dcera je v soukromé školce, dvě učitelky na 10 dětí. Dcerka je moc šikovná, v září ji budou tři a já jdu do práce. Ve školce byla párkrát na jaře, to měla ještě plenku a teď nastoupila 23.8. na dopoledne, párkrát už i spala. Doma neměla nehodu dva měsíce, ale ve školce se skoro vždycky počůrá, ale ne v zápalu hry. Chodí hromadně před odchodem ven a je to na ní asi shon a nedojde si a pak všechno pustí na vycházce do kalhot a prý ani nic nehlásí :roll: Učitelka už se na mě vytasila s plenkou na ven /výlet a já upřímně nevím :nevim: Podle mě by neměl být problém ji dát na nočník a dohlédnout, zda si skutečně došla, případně ji vést za ruku na procházce a zeptat se i venku. Nebo chci moc? To radši ta učitelka řeší počurané dítě? Nebo se té plenky nemám bát? Aby se mi pak nezačala počuravat doma nebo v autě :think: Zkrátka „dovolili“ byste plenku? Díky všem za názor!

Dovolila bych. Jen kdyby se dcera bránila, snažila bych se jí vysvětlit, že ven musí vyčuraná. V zimě by jí byla zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
5.9.21 14:00

Tak oni ji posadit mohou, ale ona se nevycura :nevim: a pustí to venku. Něco jiného je dítě doma a dítě v kolektivu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26489
5.9.21 14:05

Zkusila bych se domluvit, zda by ho možné, ze speciálně na tvou dceru dohlédnou, aby se ve školce před odchodem vyčůrala.
Se dcerou promluvit, jak je to moc důležité, aby la čůrat, když jdou ostatní děti a aby si kdykoliv řekla paní učitelce, že se jí buď chce na záchod, nebo už je počurana.
Pokud by toto řekněme během týdne nefungovalo +oni to dítě můžou zkusit dát extra vyčůrat, ale když se nevyčítá a ani si pak neřekne, že se mu chce, tak je plinka na ven na místě), tak bych dceři vysvětlila, že v tom případě dostává na ven plenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10243
5.9.21 14:09

Jako chceš toho docela dost, já si myslím, že ty učitelky to dělají celkem rozumně, před odchodem ven se jde hromadně. Tvojí dceři už jsou skoro tři, kdyby to byla ojedinělá nehoda, ale ono není, není schopna se ani poučit a říct si. Asi jsi ji to naučila jen když má naprosto indiviuální péči a na vše spoustu času. Jenže tam není sama a když to nezvládá a nezvládne ani říct, že se něco stalo, což u tříletého dítěte fakt nechápu, tak co chceš dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
5.9.21 14:11

Slušně bych poprosila bych paní učitelku, jestli by nemohla jít s dcerou před vycházkou na záchod ona, třeba i chvilku předtím než půjdou ostatní děti. A poprosit jestli by se jí nemohly zeptat ještě venku…Ve 2 učitelkách na 10 dětí mi to přijde proveditelné. Když ne, tak bych se prostě smířila s plínou. Teď je počůrání v pohodě, hlasí ještě teplo. Ale až se ochladí, mohla by z toho být nemocná.

Jinak já mám ze státních školek tu zkušenost, že se těhlech mrňátek paní učitelky prostě častěji ptají, jestli nechcou na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 14:19

My platíme taky soukromou školku a to je klukovi skoro 5, jestli tam měl za celou dobu (2 roky) nehodu třikrát tak je to moc. Začal v září a v lednu mu byli pak 3. Právě, že jemu naopak vyhovovalo, že chodí hromadně. Vždy když vidím, jak si tam nějaká maminka odpoledne vyzvedává mokrý balíček a učitelka se u toho skoro omlouvá, tak mi je trapně za všechny. Učitelka vysvětluje jak se furt ptá a nic a dítě zajde za roh a pustí to. Některé matky jim tam pomalu dávají i mastičky na exemy. Každý máme tu hranici, co ještě chtít po ucitelkach asi jinde… Já se obvykle řídím jejich doporučení, když to o dává smysl a ve většině případů to i funguje

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 14:34

Já si tedy myslím, že za peníze, které rodiče platí v soukromé školce navíc oproti státní školce mají snad nárok očekávat i poněkud „nadstandarní“ péči.
Při poměru 10 dětí na 2 učitelky nevidím žádný problém v tom se na zakl. dcerku s tím počuráváním více zaměřit. V tom smyslu, že s ní jedna učitelka zajde na WC ještě před tím, než se tam nahrnou ostatní děti a venku ji bude prostě hlídat. V krátkých časových intervalech se jí ptát zda nepotřebuje čůrat, a kontrolovat zda už není počuraná, nosit s sebou suché věci na převléknutí.
Některé děti se prostě adaptují obtížněji a i takto se to může projevovat. Při dostatku pozornosti a laskavosti se to určitě brzy upraví. Plenku bych rozhodně nedávala, pokud už je teď holčička jinak bez plen, je to podle mne zbytečný krok zpět.
Pracuji ve státní MŠ a podobný přístup zvládáme ve 2 i při 20ti dětech.
Kde je vůle je i cesta…

• Citovat
  • Nahlásit
35774
5.9.21 14:38

Podle mě toto všechno dělají, ale dítě se prostě v té situaci nevyčurá, i když je posazeno v soukromí. Toto by se ale mělo srovnat, vždyť teprve nastoupila.
Plenka je jako poslední rozumná možnost.
Byla jsem na pracovním pohovoru v soukromém zařízení pro děti od roku do 6 let, byla jsem přijata a měla jsem nastupovat. Ale po vyřízení všech formalit jsem na poslední chvíli dostala lepší nabídku. Takže vím, že ve většině těchto zařízeních, která si rodiče draze platí, není problém domluvit se skoro na čemkoliv, ale řešit pocurane dítě venku, na výletě nebo ve vnitřní herně, problém je.

Takže znovu popros, aby dohlédli na to, že si před odchodem zajde a na vycházce, ať se jí neptají, ale rovnou ji vysadí. Dítě často řekne, že ne, i když potřebuje. Pokud to nezafunguje, tak plenka.

Pokud ale doma umí, je to podle mě otázka času, než se to srovná. Některé děti potřebují soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 14:42

Kromě záchodu s nima neřeším nic. Ten druhý týden jsem třikrát ráno mezi dveřma poprosila, až bude ve třídě klid a čas, jestli by dceru v klidu nevzala do koupelny a znova ji to ukázala. Učitelka kývla a stejně pak vše zakončila větou „tak my chodíme hromadně, někdo si dojde někdo ne“ A v pátek mi oznámila, ať přinesu plenky (byla tam sedmkrát, pětkrát měla dopoledne na vycházce nehodu). A podle pytlíku je dcera výjimka, ještě jeden chlapeček tam měl dokonce v jeden den tři nehody, tak jsem si říkala, že kdyby učitelka měla trochu vůli no :? Tak snad si na to dcera nějak nezvykne :(

• Citovat
  • Nahlásit
1359
5.9.21 14:42

S plenkou bych moc nesouhlasila, s dcerou bych si promluvila a snažila se jí to vysvětlit. Jsou jí 3 roky.

Píšeš, že doma nehodu neměla 2 měsíce. Ale je opravdu naučená si říct? Řekla si pokaždé sama, nebo jsi to jen vychytala tím, že jsi ji stále preventivně posazovala?

A ještě mě zarazilo - ve školce chodí děti na nočník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 14:43
@Anonymní píše:
Já si tedy myslím, že za peníze, které rodiče platí v soukromé školce navíc oproti státní školce mají snad nárok očekávat i poněkud „nadstandarní“ péči.
Při poměru 10 dětí na 2 učitelky nevidím žádný problém v tom se na zakl. dcerku s tím počuráváním více zaměřit. V tom smyslu, že s ní jedna učitelka zajde na WC ještě před tím, než se tam nahrnou ostatní děti a venku ji bude prostě hlídat. V krátkých časových intervalech se jí ptát zda nepotřebuje čůrat, a kontrolovat zda už není počuraná, nosit s sebou suché věci na převléknutí.
Některé děti se prostě adaptují obtížněji a i takto se to může projevovat. Při dostatku pozornosti a laskavosti se to určitě brzy upraví. Plenku bych rozhodně nedávala, pokud už je teď holčička jinak bez plen, je to podle mne zbytečný krok zpět.
Kde je vůle je i cesta…

Hmm smutné… Ach jo, nemám z toho prostě dobrý pocit :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
7843
5.9.21 14:43
@Anonymní píše:
Kde je vůle je i cesta…
Školka není od toho aby naučila dítě na nočník. Ani ta soukromá.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
5.9.21 14:50
@Anonymní píše:
Kde je vůle je i cesta…

Už jsem v jednom podobném zařízení zaskakovala koncem školního roku. Ale to nebyly drahé soukromé jesle, ale dětská skupina spadající pod občanské sdružení podporující rodiny ze znevýhodněného prostředí. Aspoň jeden z rodičů musel pracovat a pobyt zcela zdarma, před koronou i strava, po koroně vlastní. Taky zařízení od roku, na jednu tetu 3 až 5 dětí. Práce s touto věkovou skupinou je dost specifická, skupinku nelze nechat ani chviličku bez dohledu, není možné ty děti opustit a jít s jedním trůnit :nevim: V těch soukromých subjektech se o to aspoň snaží, ale tady se chodilo na záchod/nočník vždy hromadně. Taky bych nešla s dítětem zvlášť. Toto mi vyhovovalo, protože rodiče byli příjemci sociální služby a nemohli si moc vymýšlet, když bylo vše zdarma. Jsem ráda, že jsem do těch soukromých jeslí nemusela nastoupit, že přišla lepší nabídka. Hodně jsem se bála nepřiměřených požadavků rodičů.

Ve školce pro děti od 3 let nehrozí, že si dítě něco vyvede v momentě, když se k němu otočíš zády. Děti v tomto věku dokáží chvíli počkat, vydržet u činnosti. Nebo si zavoláš k dohledu provozní personál a s dítětem jdeš, to znám zase z jiné školky, kde jsem byla na praxi. V každé třídě jedna školnice. V těch dětských skupinách často žádný provozní personál není, vše dělají chůvy a uklízí uklízečka z firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 14:52
@milami píše:
S plenkou bych moc nesouhlasila, s dcerou bych si promluvila a snažila se jí to vysvětlit. Jsou jí 3 roky.

Píšeš, že doma nehodu neměla 2 měsíce. Ale je opravdu naučená si říct? Řekla si pokaždé sama, nebo jsi to jen vychytala tím, že jsi ji stále preventivně posazovala?

A ještě mě zarazilo - ve školce chodí děti na nočník?

Je v třídě 2-3.5 let a ano mají tam i ten Ikea nočník a pět malých záchodu. Právě, že si říká. Ale určitě, když nejde třeba dvě hodiny, přešlapuje nebo se zrovna chystám vstoupit do obchodu, tak ji ještě vyčůrat dám a vždycky něco málo je. V podstatě se bojím toho návratu k plence, nevím zda pochopí ten princip teď jo, teď ne, doma nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat