Slávek, jaká dlouhá forma?

252
30.5.16 13:17

Slávek, jaká dlouhá forma?

Ahoj, ptám se pro kámošku. Její přítel by chtěl po svém dědovi dát chlapečkovi jméno Slávek. Respektive jeho dědeček byl Bohuslav, což většina lidí ani nevěděla a proto se dohodli, že stačí stejné oslovení. Jaké jméno byste vybrali vy? Zatím to asi prý vypadá na Vratislava, nebo Rostislava. Příjmení je Pešta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9141
30.5.16 13:22

K Pešta mi nejlíp sedí Slavomír.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9136
30.5.16 13:22

Vrata i Rosta jsou v poho… lepsi nez Bohous :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9136
30.5.16 13:26

Nebo muzou dat rovnou Slavka, v CR to existuje i v teto forme

Jeste Vítězslav se mi libi, kdyznebude chtit byt Slava, tak bude Vita :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
30.5.16 13:27

@centra Rostislav bude pro všechny Rosťa.. dala bych mu rovnou toho slávka :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
30.5.16 13:27

Vítězslav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5017
30.5.16 13:28

Věnceslav, Květoslav, Pravoslav :D Všechny jména končící na slav, se dají použít, každý má jiný vkus, ale podle mě jsou to ty nejošklivější jména. Roatislav je dobrá varianta, doma mu můžou říkat Slávku a ve škole, kamarádi normálně Rosťo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
30.5.16 13:30

A co třeba Stanislav? K příjmení by mi to celkem sedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.5.16 13:30
@martina.se píše:
@centra Rostislav bude pro všechny Rosťa.. dala bych mu rovnou toho slávka :think:

Tak záleží, jak mu budou doma říkat a jak se on bude mezi přáteli představovat. Znám Bohuslava, Vítězslava i Vratislava a nikdy jsem neslyšela, že by jim někdo řekl „Slávku“. Takže za mě taky Slávek. Ale znám ještě Miloslava a tomu říkají „Slávku“ všichni, nesnáší Milouši :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
30.5.16 13:31

Dala bych Vítězslava nebo Rostislava (i Rastislav je možné, jmenuje se tak kamarád a líbí se mi asi ještě víc než varianta s očkem). Když nebude chtít být Slávek, dají se z toho udělat jména s jiným, hezkým oslovením, na rozdíl od toho Bohouše :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
30.5.16 13:34

Treba Svatopluk. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
30.5.16 13:37
@radkka píše:
Tak záleží, jak mu budou doma říkat a jak se on bude mezi přáteli představovat. Znám Bohuslava, Vítězslava i Vratislava a nikdy jsem neslyšela, že by jim někdo řekl „Slávku“. Takže za mě taky Slávek. Ale znám ještě Miloslava a tomu říkají „Slávku“ všichni, nesnáší Milouši :think: :mrgreen:

nwm, no.. u nás je Rostislav prostě Rosťa.. i ve školce, později škole, mu budou říkat takto, nikoliv Slávku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9136
30.5.16 13:39
@lenorecka píše:
Treba Svatopluk. :)

To bude spis Sváťa, ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
30.5.16 13:40

@Tarinka Kamaradovi rikame hlavne Slavku. Ale je fakt, ze slysi i na Svatu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 13:41
@Tarinka píše:
Vrata i Rosta jsou v poho… lepsi nez Bohous :)

Co máš proti Bohoušovi? :cert: Muj chap se tak jmenuje a momentálně mne láskyplně opečovává, když se nemůžu hnout…
Ale je Bohumil.

Pro zakladatelku:
nikdy jsme bratrovi neřekli Slávku, vždy to byl Rosťa, taktéž u Vratislavovi jsme říkali -Vráťo…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama