Slinění u dospělých

75
30.4.12 22:47

Slineni u dospelych

Ahoj holky,

jdu si k vam pro radu..
Muj pritel se obcas vzbudi uprostred noci, ze se zakasle, kasel potom stupnuje a ono to mozna vyzni blbe, ale pripada mi, ze se zakuckava svymi slinami, protoze pak se mu uplne spusti sliny, ze musi strasne rychle polykat!! :! :?: :?:
Kdyz se to stalo poprve myslela jsem, ze pije vodu nebo co, kdyz jsem pak rosvitila, sedel na luzku a polykal se zavrenou pusou. Mela jsem z toho uplne hruzu. Vzdycky rika, ze se jen zakuckal, ale nepripada vam to taky trochu divne??
Na internetu jsem se docetla, ze: „Ke zvýšené produkci slin slinnými žlázami v ústech dochází při podráždění sliznice ostrou a kořeněnou potravou, mechanickým drážděním a při zánětlivém procesu (angíny, abscesy, …). Sekreci řídkých slin řídí parasympatikus v čele se svým bludným nervem (vegetativní nervový systém), při jehož převládající činnosti (např. v noci nebo při pohledu na lákavé jídlo) se také přirozeně zvyšuje tvorba slin“. Pritel sice ma rad ostrou stravu, ale aby se po tom pak malem utopil svymi slinami to se mi zda trochu divne.
Co si o tom myslite? Mate mozna nekdo zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4634
30.4.12 23:46

Co si o tom myslím? Hmmm příjde mi to divný, že se až dusí. Nemůže to být příznak neurologického onemocnění? Tohle má už dlouho? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
30.4.12 23:48

Slyšela jsem od jednoho kamaráda doktora, že nadměrné slinění v noci může být způsobeno nějakým parazitem v těle. Kdysi jsme se o tom bavili v souvislosti s problémy u mého syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat