Sloupovité jabloně

2522
30.1.21 21:13

Sloupovité jabloně

Ahoj holky. Jsem začátečník, mám druhým rokem chalupu a chci doplnit zahradu. Původně jsem hledala zakrslé jabloně, ale vyskočily na mě sloupovité. Po prvotním nadšení jsem ochladla, když jsem se dočetla, že je to pouze photoshop, že jabloně mají max. dvě tři jablka. Má někdo tyhle jabloně, které opravdu plodí? případně tedy jakou odrůdu. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2383
30.1.21 21:15

@Anik sousedi a jablek mají dost. Samotnou mě to překvapilo :mavam: tipuji tak 30 ks a jabloň mají 4 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9267
30.1.21 21:34
@Anik píše:
Ahoj holky. Jsem začátečník, mám druhým rokem chalupu a chci doplnit zahradu. Původně jsem hledala zakrslé jabloně, ale vyskočily na mě sloupovité. Po prvotním nadšení jsem ochladla, když jsem se dočetla, že je to pouze photoshop, že jabloně mají max. dvě tři jablka. Má někdo tyhle jabloně, které opravdu plodí? případně tedy jakou odrůdu. Díky.

Viděla jsem je u známých a těch jablek na tom pár bylo, líbila se mi. Měli jí vyvázanou, aby se nezlomila. Ale počítej u těchto slabě vzrůstných podnoží, na které se roubují zakrslé a sloupovité ovocné stromy, že potřebují na rozdíl od pořádných podnoží navíc přihnojovat a pravidělně zalévat. Protože si tu vláhu sami z půdy nevytáhnou, pokud nejsou ideální podmínky. Také je u slabších podnoží častější krátkověkost. Stromy na silně vzrůstných podnoží mohou vydžet mnohonásobně více let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30272
30.1.21 23:01

Máma je má na chalupě a na množství plodu si nestěžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10004
30.1.21 23:09

To je strom na malou zahradu a intenzivni sadareni.

Na chalupu bych dala nejakou z puvodnich nebo osvedcenych odrud na odolne podnozi, klidne vysokokmen, proste normalni strom.

Jinak doporucuju casopis Zahradkar, tam je vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
31.1.21 06:32

@Anik Máme 2 a plodí tak normálně. Chvilku trvá než strom začne plodit. Hruška taky bývá obsypaná pěkně. No ale nepočítej, že je to jako z katalogu Starkla. Jinak ty zakrslé, neboli čtvrtkmeny nedoporučuju. Máme jednu jabloň, plodí krásně a úroda velká. Ale tím jak jsou větve nízko, tak sekat trávu kolem toho stromu je pakárna. :mavam: Raději aspoň polokmen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
31.1.21 13:11

Tak se asi vrátím ke své původní myšlence zakrslých jabloní, a tyhlety dám třeba jen dvě tři na zkoušku nebo na oko…sadík ze sloupovitých jabloní zatím tedy ještě počká :)

Pracuju v knihovně, takže do časopisu kouknu pro rady na pěstování, ale s fotkama v časopisech to mám stejně jako s těma v katalogu,,,nevěřím jim, proto jsem se ptala tady na realitu.

Díky všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10004
31.1.21 21:33
@Anik píše:
Tak se asi vrátím ke své původní myšlence zakrslých jabloní, a tyhlety dám třeba jen dvě tři na zkoušku nebo na oko…sadík ze sloupovitých jabloní zatím tedy ještě počká :)

Pracuju v knihovně, takže do časopisu kouknu pro rady na pěstování, ale s fotkama v časopisech to mám stejně jako s těma v katalogu,,,nevěřím jim, proto jsem se ptala tady na realitu.

Díky všem.

Zatímco většinu zahradnických časopisů tvoří překladové články z ciziny, tak Zahrádkář dělá Český zahrádkářský svaz a píšou tam čeští odborníci. Články super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat