Slovinsko - tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SibyllaTrelawney
Kecalka 429 příspěvků 09.06.19 06:18
Slovinsko - tipy

Zdravím, blíží se nám dovolená, už mám vytvořený jakýs takýs itinerář, přesto dám ještě dotaz do placu, ať plán nabyde finální podoby.
Budeme v Topolšici. Máme v plánu navštívit Lublaň, Škocjanské jeskyně, Bled a Piran. Zajímalo by mě, co si na těchto třech místech nenechat rozhodně ujít ( třeba je tam něco zajímavého mimo ty hlavní turistické cíle)?
Co ceny? Kolik Kč byste si vyměnili na týdenní pobyt, když máte polopenzi, plánujete výše uvedené výlety, jedete vlastní dopravou a nechcete se omezovat ( tj. chcete si koupit kávu, zákusek, zmrzku, suvenýr…) ale zároveň nebutete přespříliš rozhazovat? Stačilo by 15K? Mooožná se budeme cestou zpět stavovat ještě na Wörthersee v Rakousku na 1 den…

Reakce:
Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 09.06.19 06:36

My jsme loni bydleli primo v Bledu a byli jsme nadseni. Ceny nam neprisly nijak prehnane (proste eura a turisticka oblast). Vsude se da platit kartou. Nezapomente v Bledu na creamcake a udelejte si cas na vylet na ostrov. Kousek dal od jezera, v takovem komplexu obchudku jsme objevili kramek, kde si udelas vlastni zmrzku, tam jsme nechali majlant :mrgreen:. Pokud jste aspon trochu sportovni nadsenci, tak si nenechte ujit Planici. Ty skokanske mustky jsou obrovske. Jo a pokud jedete vlastnin autem, tak bacha na rychlost atd, Slovinci se s tim moc nemazli.

SibyllaTrelawney
Kecalka 429 příspěvků 09.06.19 07:59

@Sue2008 Díky! Ostrov loďkou a zákusek je v plánu :mrgreen: za tip na zmrzku děkuju! Jak je to tam s parkováním? Dá se bez problémů? O nekompromisním jednání slovinské policie jsem četla, i o výši pokut… jezdíme předpisově, spíš mám strach, ať neuděláme přestupek z nepozornosti nebo neznalosti…

Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 09.06.19 10:57

Vsude celkem ok, klasika, cim bliz atrakci, tim pravdepodobneji placene. Ale neni to pravidlem. Do Ljubljany jsme nezajizdeli, nechali jsme auto na park and ride a jeli MHD. Vzdycky jsme se nejak domluvili.

Váš příspěvek
Reklama