Reklama

Služební cesty a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 11:36
Služební cesty a těhotenství

Ahoj holky, řeším trošku dilema a nemám se moc koho zeptat (kromě manžela), protože o mém těhotenství nikdo zatím neví (proto i anonym) ???? Teď jsem na začátku 6tt. Nemám nijak extra náročnou práci, pracuji v optice, ale ve dvou městech. Dvakrát do týdne jezdívám vlakem na jinou pobočku 2,5 hodiny a nebývá mi úplně nejlíp z toho cestování. Teď přemýšlím, zda to nějak přežít až skončí 1.trimestr, anebo to risknout a říct to zaměstnavateli. Nechci tam dojíždět už jen proto, když by se mi udělalo nějak zle. A hlavně jsem pořád dost unavená a nejsem schopná nějak normálně uvažovat. Dělám teď denně do večera 6 dní v kuse (trošku se nám to v práci komplikuje) a je to dost vyčerpávající i s tím cestováním. Tak co myslíte - říct či neříct :think:

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 30.07.18 11:44

já bych minimálně do 12. týdne nic neříkala, ale záleží na tobě. Stejně ti to bude asi prd platné, jestli místo tebe nebudou mít koho poslat.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 30.07.18 11:55

Záleží na Tobě jak se cítíš a jak Tě to moc vyčerpává.

Pavlička
Kelišová 5258 příspěvků 30.07.18 12:28

Ja hlavne nechapu, tu hysterii nic nerikat…pracuju v kancelari, ale bylo mi zle od zacatku, nevim, co bych kolegum do cca 18. tydne si vymyslela, ze chodim treba pozde do prace, protoze rano zvracim a zvracim u behem dne…vsichni chapali muj stav, rekla jsem to ihned. To bys taky mohla verit na kocku pres cestu, patek 13. a dalsi nesmysly! Co se ma stat se stane! Prubeh tehotenstvi a jeho uspesnost neovlivni nejake tajnosti do 12. tydne. Stat se muze cokoliv kdykoliv. Takze tak…jestli Ti to cestovani nedela dobre, tak nevim, co resis…pokud mas kolem sebe normalni lidi, tak to snad pochopi…ze v tehle vedrech cestovat tehotna je fakt ocistec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 12:36

@Pavlička Diky za racionalni nazor! :srdce: Ja si taky prave rikam, ze co se ma stat, se stane, at je to 6 nebo 14tt… Verim, ze je a bude vsechno ok a prece se nebudu zbytecne trapit… A pravda, tyhle horka kdyz se spoji s mistni lokalkou jsou fakt na zabiti :oops:

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 30.07.18 12:44

tak proč se ptáš :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 12:45

@iiiv To vis, jsem Vaha, potrebuju kopanec, abych se rozhodla :D :D :D

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 30.07.18 12:48
@Pavlička píše:
Ja hlavne nechapu, tu hysterii nic nerikat…pracuju v kancelari, ale bylo mi zle od zacatku, nevim, co bych kolegum do cca 18. tydne si vymyslela, ze chodim treba pozde do prace, protoze rano zvracim a zvracim u behem dne…vsichni chapali muj stav, rekla jsem to ihned. To bys taky mohla verit na kocku pres cestu, patek 13. a dalsi nesmysly! Co se ma stat se stane! Prubeh tehotenstvi a jeho uspesnost neovlivni nejake tajnosti do 12. tydne. Stat se muze cokoliv kdykoliv. Takze tak…jestli Ti to cestovani nedela dobre, tak nevim, co resis…pokud mas kolem sebe normalni lidi, tak to snad pochopi…ze v tehle vedrech cestovat tehotna je fakt ocistec.

tam nejde o nějaké pověry, ale o to, že když se něco nepovede tak to nemusíš v práci každýmu vysvětlovat a koukat na soucitné pohledy.

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 30.07.18 13:05
@iiiv píše:
tam nejde o nějaké pověry, ale o to, že když se něco nepovede tak to nemusíš v práci každýmu vysvětlovat a koukat na soucitné pohledy.

Asi tak. A že to těhotenství nedopadne se v prvním trimestru stává dost často, takže se nedivím, když si to chce někdo nechat pro sebe do konce prvního trimestru. Většinou to nemá s pověrčivostí nic společného.

Ale já jsem to oznamovala v práci hned po potvrzení od gynekologa někdy cca v 8 tt. Kvůli silným nevolnostem jsem chtěla omezit schůzky s klienty a případné cestování na nejnutnější.

Pavlička
Kelišová 5258 příspěvků 30.07.18 13:58

@iiiv ja mam kolem sebe kolegy, kteri jsou zaroven pratele, kdyby se neco stalo, myslis, ze by nepoznali, ze treba neco se mnou je? Resime v praci nejen “praci” ale i osobni veci. Takze i pripadne neuspesne tehotenstvi by vedeli…ale kazdy to ma jinak…ja jsem clovek treba otevreny, treba kdysi jsem resila svuj zdravotni stav, pomohlo mi o tom mluvit s ostatnimi, kolegyne mi davaly rady a podporu a ja se citila lepe…nekdo by proste nic nerekl a nechal si vse pro sebe…kazdeho vec…ale jestlize ma zakladatelka cestovat 2,5 vlakem…neresila bych nic…sama ví, jaké má kolem sebe kolegy a nadřízené

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama