Smím prodat dceřin pozemek?

Anonymní
23.9.20 01:37

Smím prodat dceřiná pozemek?

Ahoj, máme 2 měsíční holčičku. Na kterou tchán napsal pozemek. Přítel je jedináček a vůbec si s otcem nerozumí, (tchán je silný alkoholik) navíc tchán je rozvedený, proto to přepsal zrovna na naší dceru. Navíc se o pozemek nechtěl starat. Naše dcera je momentálně jediná možná dědička. A tchán asi nechtěl, ať z pozemku nebo peněz ma něco přítel.

Jde ale o to, že ani já ani partner nemáme čas se o pozemek starat. Jde o rozlohu 4 hektarů. Většinu pozemku tvoří lesy, o které je taky potřeba se starat. Druhá část je velké pole, kde dříve byly chovany krávy. Jak jsem psala už výše, přítel pracuje každý 5× týdne od 9 rána do 7 večer, k tomu máme svůj dům a zahradu. Takže nám fakt čas navíc nezbývá.
Samozřejmě ale nechceme dceru obrat. Můžeme pozemek prodat a peníze uložit na spořící účet? Nemohly by z toho do budoucna být problémy? Kdyby se třeba za 18 let dcera rozhodla že chtěla ten pozemek a ne peníze?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7810
23.9.20 02:51
@Anonymní píše:
Ahoj, máme 2 měsíční holčičku. Na kterou tchán napsal pozemek. Přítel je jedináček a vůbec si s otcem nerozumí, (tchán je silný alkoholik) navíc tchán je rozvedený, proto to přepsal zrovna na naší dceru. Navíc se o pozemek nechtěl starat. Naše dcera je momentálně jediná možná dědička. A tchán asi nechtěl, ať z pozemku nebo peněz ma něco přítel.Jde ale o to, že ani já ani partner nemáme čas se o pozemek starat. Jde o rozlohu 4 hektarů. Většinu pozemku tvoří lesy, o které je taky potřeba se starat. Druhá část je velké pole, kde dříve byly chovany krávy. Jak jsem psala už výše, přítel pracuje každý 5× týdne od 9 rána do 7 večer, k tomu máme svůj dům a zahradu. Takže nám fakt čas navíc nezbývá.
Samozřejmě ale nechceme dceru obrat. Můžeme pozemek prodat a peníze uložit na spořící účet? Nemohly by z toho do budoucna být problémy? Kdyby se třeba za 18 let dcera rozhodla že chtěla ten pozemek a ne peníze?

Otázka spíš na právníka ne na eMimino popravdě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60546
23.9.20 04:13

Můžete.. Do 18 jste zákonnými zástupci, tzn prodej ano, ale peníze z něj uložit pro dceru.. Mohl by být problém, pokud byste je rozfofrovali..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
23.9.20 05:12

Teta prodávala byt, kde půlka byla mého bratrance a ten musel mít stanového opatrovníka a šlo to přes soud, zda je to v zájmu dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73311
23.9.20 05:40

A me prijde, ze kecas, na dvouměsíční nejde jen tak prepsat pozemek, s tim byste vy museli souhlasit, takze prvni otazka je proc jste tedy souhlasili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
23.9.20 06:30

Nemůžete bez souhlasu opatrovnického soudu, kde byste museli prokázat, že prodej je v zájmu dcery. Prodat a peníze uložit na spořící účet moc nedává smysl, za 18 let ty peníze ztratěj hodnotu. V pozemku jsou uložené líp. Kdo tam hospodařil do teď? Tchán osobně? Mně by největší smysl dávalo pozemek propachtovat. Zjistěte, kdo hodpodaří na sousedním poli a zkuste se s ním domluvit. Nečekejte raketu, ale daň z nemovitosti to pokryje a něco málo k tomu vydělá taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
23.9.20 06:31

Nemuzes, pozemek je ve vlastnictvi ditete. Musis podat navrh na soud se zduvodnenim proc to je v zajmu ditete, soud zahaji rizeni, ustanovi dceri opatrovnika a ten bude zjistovat situaci a da soudu take sve stanovisko. Pak soud rozjodne.
Je to jeji pozemek a vy jste velmi kratkozraci. Ted to chcete prodat, ale v budoucnu si tam dcera muze postavit dum a prodat zbytek za mnohem vice penez. Rozhodne bych tonedelala. Pronajala bych ho mistnimu farmari nebo jzd a penize z najmu dceri sporila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
23.9.20 06:33

V žádném případě nesmíte s pozemkem nakládat bez opatrovníka, kterým je tzv. opatrovnícký soud. Ostatně, smlouva by na katastru vůbec nebyla brána v úvahu. Jakýkoli nemovitý majetek ve vlastnictví nezletilých spadá pod opatrovník ý soud a není vůbec jednoduché jej jakkoli převádět. To, co tady píše Martina. je absolutní nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
23.9.20 06:37
@j.a.n.i1 píše:
A me prijde, ze kecas, na dvouměsíční nejde jen tak prepsat pozemek, s tim byste vy museli souhlasit, takze prvni otazka je proc jste tedy souhlasili?

Je pravda, že s darovací smlouvu by taky musel schválit opatrovnický soud. A při obvyklé “rychlosti” našich soudů mám taky pochybnosti, že se to stihlo tak rychle, aby vlastníkem bylo dvouměsíční miminko. Nám vyřízení banality u nemovitosti, kde má spolupodíl nezletilá dcera, trvalo přesně rok. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
23.9.20 06:44
@martina.se píše:
Můžete.. Do 18 jste zákonnými zástupci, tzn prodej ano, ale peníze z něj uložit pro dceru.. Mohl by být problém, pokud byste je rozfofrovali..

To těžko. Když založíš stavebko na jméno dítěte a pak ty penízr chceš použít na přestavbu jeho pokojíku, musí být soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
23.9.20 06:46

Když pominu, že na 2 měsíční dítě někdo stihl přepsat pozemek. Což je blbost. Tak ne, ty s majetkem dcery nijak nakládat nemůžeš. Tchán asi chtěl, aby pozek měla dcera. Kdyby ho chtěl prodat, udělal by to sám a peníze si užil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7746
23.9.20 07:06

Nejlíp zhodnocené peníze jsou v nemovitosti, tedy i v pozemku. Pronajmout to nemůžete? Třeba by pole někdo obhospodařoval..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5313
23.9.20 07:09

Zkusila bych to pronajmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
23.9.20 07:13
@Anonymní píše:
Ahoj, máme 2 měsíční holčičku. Na kterou tchán napsal pozemek. Přítel je jedináček a vůbec si s otcem nerozumí, (tchán je silný alkoholik) navíc tchán je rozvedený, proto to přepsal zrovna na naší dceru. Navíc se o pozemek nechtěl starat. Naše dcera je momentálně jediná možná dědička. A tchán asi nechtěl, ať z pozemku nebo peněz ma něco přítel.Jde ale o to, že ani já ani partner nemáme čas se o pozemek starat. Jde o rozlohu 4 hektarů. Většinu pozemku tvoří lesy, o které je taky potřeba se starat. Druhá část je velké pole, kde dříve byly chovany krávy. Jak jsem psala už výše, přítel pracuje každý 5× týdne od 9 rána do 7 večer, k tomu máme svůj dům a zahradu. Takže nám fakt čas navíc nezbývá.

Když jsem si to znovu přečetla, co myslíš tím „naše dcera je jediná možná dědička“? Pokud jí tchán pozemek odkázal, pak zatím nemůžete nic a po dědickém řízení opět přes opatrovnícký soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
23.9.20 07:27
@Alriga píše:
Když jsem si to znovu přečetla, co myslíš tím „naše dcera je jediná možná dědička“? Pokud jí tchán pozemek odkázal, pak zatím nemůžete nic a po dědickém řízení opět přes opatrovnícký soud.

Ale zase píše, že tchán JE alkoholik. Podle mě je starý pán živý a zakladatelka chtěla vyjádřit, že je holčička jediná, kdo by jako dědic přicházel v úvahu, když dědeček nemá manželku a synovi jedináčkovi to nechat zjevně nechce (ponechme stranou, že ve skutečnosti je to celé trochu složitější).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama