Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Holky muzu se poradit? V jinych diskuzich ctu, ze po samovolnem potratu jste se zacaly snazit hned a v nekterych pripadech uz ani dalsi MS nedorazila, takze jestli tomu dobre rozumim, tak jste nedodrzely sestinedeli. Ja se totiz citim dobre, na sex mam chut a samozrejme se hlavne chceme znovu zacit snazit. Jen nevim, jestli je sance otehotnet hned po potratu (zacatek krvaceni 20. 11.) nebo musim pockat na normalni MS a pak teprve je sance. Omlouvam se za hloupy dotaz, ale bohuzel z toho vseho nedokazu myslet na nic jineho nez na miminko:-(
Pokud vse odeslo samo s ms a nemusela jsi jit na cisteni, tak se muzes zacit rovnou znovu snazit.
Nám odešlo samo a snažili jsme se pak hned a podařilo se cca za 4 měsíce. Jestli ale plod neodešel samovolně, ale musela si do nemocnice, tak tam ti řekne doktor, jestli počkat
Vse odeslo samo, ale kdyz jsem se ptala doktora, jestli se hned muzeme snazit, tak mi vynadal, ze jsem se zblaznila, ze ted mam dodrzrt sestinedeli, ale vse probehlo samo a krvaceni trvalo 5 dni a konec…
@suzancha píše:
Vse odeslo samo, ale kdyz jsem se ptala doktora, jestli se hned muzeme snazit, tak mi vynadal, ze jsem se zblaznila, ze ted mam dodrzrt sestinedeli, ale vse probehlo samo a krvaceni trvalo 5 dni a konec…
No nevím, já se doktora neptala, kdy se můžu snažit znova a ani on sám nic o tom neřekl. A to mám velice pečlivýho doktora ![]()
Ahoj, u nás po SP, kdy vše samo odešlo, jsme se snažili hned a hned se i zadařilo. Bohužel šlo o afetální vejce, takže revize. Počkali jsme jednu MS (šestinedělí) a i přes doktorovy názory o 3 měsících čekání se opět hned zadařilo. Revize byla ale šetrná, jen odsávačkou, ne kyretou. Cítila jsem se dobře a myslím, že tělo si samo řekne. Teď jsem ve 32.tt. Všechno se odvíjí od toho, jak jsi na tom s rekonvalescencí a jak jsi na tom psychicky. Přeju hodně štěstí!
Dekuju za vase zkusenosti. Prave taky mi pani doktorka rikala, ze mame tri mesice pockat, ale to je nekonecne dlouha doba a prave v predeslych diskuzich jsem koukala, ze nekdo necekal vubec:-)
Ahoj holky,
potratila jsem na začátku 8. týdne v dubnu, byla revize, pak MS za tři týdny a další po 25 dnech jako obvykle. V nemocnici řekli, že se můžu snažit za 6 měsíců, můj gyndař za 3 měsíce. Teď jsem našla dvě čárky, nějak nám to ujelo o měsíc dřív, než jsme plánovali začít. Musím říct, že mám strašný strach, že se to bude opakovat. Měla jsem skoro týden zpoždění, než jsem se odhodlala udělat test, k doktorovi se taky ještě objednávat nechci, no magor… Držím vám všem palečky, ať se po tom hnusném zážitku co nejdříve oklepete a další těhotenství už jsou úspěšná.
Tolik naděje a zůstal jen smutek?
Sdílejte své pocity, vypište se z trápení nebo načerpejte útěchu v deníčkách s podobnou zkušeností.