Snídaně do auta pro dítě - tipy

2724
10.2.10 12:47

Snídaně do auta

Jsme s manželem oba pracující, ač neradi vstáváme brzo (tak okolo půl šesté, nechceme-li se domů vracet až večer tak to později nejde) a přesouváme se obvykle auty přes jesle, školku a babiččin byt do práce. Ranní jídlo považuju za důležité, sama si beru snídani do kabelky a konzumuju v klidu v kanceláři, manžel podobně (při ranní poradě). Děti (5 a 3 roky) obvykle snídají něco „do ruky“ v autě (sušenky, brumíka, banán, rohlík…a pití v lahvičce), cesta trvá tak 10 min. Mladší se u babi nají podle libosti, ale v jeslích (zatím 1× týdně) a ve školce mají až v v 8 svačinu.
Jak to děláte vy, jste schopní vstát o čtvrhodinu dříve a pozřít něco pořádného? Čím rozšířit náš repertoár (musí to být výživné, nepatlavé a jednoduše k dispozici)? Můžete nosit dětem snídani do školky (u nás to jde, můžeme si to dožvýkat ve třídě, ale nadšení nejsou)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
10.2.10 12:58

Co třeba občas upéct nějaké plněné pečivo? Ani ne tak listové, spíš celozrnné kynuté. dovnitř třeba dát nějakou směsku sýr a zelenina. Zjistila jsem, že kynuté pečivo není tak těžké, jak by se zdálo. Pokud se ti nechce patlat, tak ho upatlá pekárna, jen vytáhneš, naplníš, šupneš do trouby, tak 20min práce.

Potom třeba mléčný řez, občas ho dělám pro sebe, je mňam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
10.2.10 14:31

Co zapečené tousty? Myslím toustový chleba, dovnitř šunku, sýr, cibulku rajče nebo okurku, trochu kečupu nebo tatarky nebo hořčice a zapéct to v toustovači. To si děláme jako sváču, když jedem na výlet, mňam a lze připravit i večer předem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
11.2.10 08:33

Díky za reakce, toasty máme rádi, zkusíme. Pekařka jsem bídná, kynuté těsto je pro mně alchymie. Čekala jsem tady víc matek ranních řidiček, ale zřejmě na tomhle fóru převládají ženy v domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
11.2.10 10:19

halooo, tady ranní řidička :-D
Ráno v 6.30 u mně pohled na rohlík vyvolává dávivý reflex :poblion:
A rozhodně kvůli snídani nehodlám obětovat ani minutku spánku. Takže ráno v autě Vítek poklimbává já se snažím neusnout na křižovatkách. Vítek dostane snídani v jesličkách a já si koupím snídu u nás v kantýně a sním ji při ranním čtení idnes.
Když jsme doma snídáme kolem 9.30 a pak bez svačiny rovnou obědváme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
12.2.10 21:03

My snídani taky řešíme často v autě, máme to do školky 40 minut, takže času dost a náš nejedlík toho sní víc, když má po cestě na co koukat, než aby do sebe něco soukala po probuzení.
Jenže máme taky ohraný repertoár - rohlík, loupáček, slepenec (dvě tenké půlky chleba s něčím). Taveňáky dávat nechci, takže mažeme pomazánkové máslo nebo máslo+šunka, sýr.
Ještě by se dal vzít párek v rohlíku. :mrgreen: (Ber jako vtip, prostě fakt není nápad.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
14.2.10 17:04

Až bude větší budu dávat do auta actimel, nebo něco na ten způsob. Zatím mám strach že by toho bylo víc na potahu než v dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
14.2.10 18:25

Kvůli tomu nemůžu dávat po ránu cokoli z mlíka, krom tenké vrstvy něčeho na chlebu. Čistit pak auto… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
14.2.10 22:20

bleee to právě čistit nechci :roll:
Ale u nás je výhoda, že Vítek považuje jídlo ze trest boží, takže je v podstatě rád že mu nic necpu. Kdyby hnedka ráno řval hlady tak nevím co s ním.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
14.2.10 22:30
BaraF píše:
Díky za reakce, toasty máme rádi, zkusíme. Pekařka jsem bídná, kynuté těsto je pro mně alchymie. Čekala jsem tady víc matek ranních řidiček, ale zřejmě na tomhle fóru převládají ženy v domácnosti.

Pořiď si domácí pekárnu.

BaraF píše:
Můžete nosit dětem snídani do školky (u nás to jde, můžeme si to dožvýkat ve třídě, ale nadšení nejsou)?

Bez problémů. Synovi trvá snídaně dlouho a nebudu ho budit dřív jen proto, aby půl hodiny vysedával u stolu, takže si vypije svůj hrníček a snídani dávám taky nějakou do ruky - ukusuje cestou do školky (jdeme přes čtvrt hodiny), dojí případně na židličce u stolku. Paní učitelky naprosto nemají problém. Samotnou by mě to vlastně ani nenapadlo, ale viděla jsem takhle jiné děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
14.2.10 22:40

Cesta do jeslicek trva cca 20 a vice minut dle provozu. Maji sice snidani v jeslich, ja snidam taky az v praci, ale mala je zrout a vetsinou neco vyzaduje. Davam bud banan, „polystyren“, loupacek, croissant nebo tak neco. Ale snazim se spis ji rozptylit, aby nejedla a vzala si poradnou snidani az tam. Jednu dobu byly super jogurtova mlika (do Aventky), ale to mi uz nechce :? Obcas mi projde jen caj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
16.2.10 20:13

Tak korigující příspěvek po dnešní návštěvě tř. schůzek - děti smějí snídat ve školce jen mezi šestou a sedmou ranní, kdy ještě není přítomna paní kuchařka, a všechny se scházejí v jedné třídě, po sedmé, kdy jsou rozděleny už do svých tříd, prý kvůli příp. hygienické kontrole ne :nevim: . Jsem z toho trošku jelen, ale tak si to tedy chlapec náš bude muset schroupat po cestě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
16.2.10 22:23

Ahojky, tak nevstávám, neb i když si dám budík, prostě to nejde. Malého obleču, posadím jej do kuchyně, sní svůj oblíbený jogurt nebo máznu veku sýrem,přihodím šunku (čas 1 min), dostane čaj (termoska - dělám jej večer), popř. džus a mezitím se jdu obléct a učesat. Někdy spíš malý čeká na mě, než já na něj :-).Když má krizi, že nechce být v kuchyni sám, tak jej přesunu se židličkou do chodby, oblíkám se, přebíhám z pokoje do pokoje a je spokojený.
V krizi vezu jogurt do školky a sní jej tam.

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.10 10:48

Taky řešíme snídani v autě. U nás je to zásadně Kinder mléčný řez. Náš chlapeček by bez něj v ruce snad ani ráno do auta nenastoupil. Už se z toho stal ranní rituál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama