Snížení alimentů, podíl péče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  19.04.18 23:24
Snížení alimentů, podíl péče?

Potřebovala bych se poradit. Bývalý už cca dva roky posílá peníze na děti, pořád cca stejně, bere si je v domluvené dny, jinak veškerou péči zajišťuji já. Nemáme soudně ani péči, ani peníze. Nyní změnil práci a chce částku snížit. Já bych to chtěla zachovat tak jak to je.
Zajímalo by mě, jak se v tomto případě postupuje? Sníží soud (pokud by na něj došlo) alimenty automaticky, když otci klesne příjem?
Jak se pak postupuje, když naopak nároky dětí s věkem rostou? (u nás od září škola)
Pokud vezmu nějaké obvyklé procento z platu, tak už teď ho má vysoké, byť mu samému zbývá pro sebe ještě hodně moc. To už nemám šanci na zvýšení, až budou děti starší?

Když jsem navrhla, ať se o ně postará jeden den v týdnu on, abych měla více času na přivýdělek, tak to prý nepadá v úvahu, protože by mu to narušilo práci nebo by musel mít paní na hlídání a o náklady na ni by snížil peníze dětem, takže by nula od nuly pošla.
Co s tím?

Co později s vozením do školy, školky? Dřív jsem vydělávala docela slušně, ale v mém oboru prostě nemůžu přijít v 9 a odejít v 15, abych děti ráno dovezla a odpo vyzvedla (plus počítám cestu do práce do Prahy). Nebo mohla bych, ale už by to nebyla nijak zázračná pozice a na moc peněz bych si nepřišla, abych mohla dětem zvýšit standart. Nějak z toho nevidím východisko, má to nějaké řešení?
Konkrétní podobné zkušenosti prosím?


Reklama

Reakce:
 
Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 20.04.18 04:18

No bezte k soudu a navrhni jeste o 2.000 vic, abys mela prostor pro snizeni soudem. To je tezky, kdyz nepises castky a na jak velke deti.

 
allluck
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 20.04.18 07:29

Jestliže to nemáte vůbec upravené soudně, tak podej návrh na úpravu péče a výživy k soudu. tam ti ofiko děti svěří do tvé péče a jemu vyměří alimenty. to, že ti je platí, je dobré pro něj, protože mu tam nevznikne dluh. můžeš si tam napsat vyšší částku, ale soud ti to stejně vyměří podle svého posouzení :)

 
salamio
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 20.04.18 08:09
@allluck píše:
Jestliže to nemáte vůbec upravené soudně, tak podej návrh na úpravu péče a výživy k soudu. tam ti ofiko děti svěří do tvé péče a jemu vyměří alimenty. to, že ti je platí, je dobré pro něj, protože mu tam nevznikne dluh. můžeš si tam napsat vyšší částku, ale soud ti to stejně vyměří podle svého posouzení :)

Přičemž ae může snadno stát, že ve finále bude dostávat míň než teď, viz „Pokud vezmu nějaké obvyklé procento z platu, tak už teď ho má vysoké.“

I přesto bych rozhodně doporučil to takto u soudu vyřešit, ať to dopadne jakkoli. Život v onom „bezčasí“ není dobrý. Vím, o čem mluvím.

 
PaníBovaryová
Závislačka 3473 příspěvků 20.04.18 09:03

Klasicky problem osamelych matek - nemuzu v praci vysedavat do vecera. Proto jsou nejvice ohrozene chudobou.

 
allluck
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 20.04.18 15:09
@salamio píše:
Přičemž ae může snadno stát, že ve finále bude dostávat míň než teď, viz „Pokud vezmu nějaké obvyklé procento z platu, tak už teď ho má vysoké.“I přesto bych rozhodně doporučil to takto u soudu vyřešit, ať to dopadne jakkoli. Život v onom „bezčasí“ není dobrý. Vím, o čem mluvím.

to samozřejmě může, většinou se to dělá tak, že se vezme příjem otce, ten se vydělí pěti a z toho vznikne výživné na dítě, které chodí na vysokou, což je maximum. pak se to strhává poměrnou částí na částku, která odpovídá věku a potřebám dítěte.

 
Anonymní  21.04.18 00:51
@allluck píše:
to samozřejmě může, většinou se to dělá tak, že se vezme příjem otce, ten se vydělí pěti a z toho vznikne výživné na dítě, které chodí na vysokou, což je maximum. pak se to strhává poměrnou částí na částku, která odpovídá věku a potřebám dítěte.

Podle tohoto výpočtu bych měla na školkové děti částku jako pro vysokoškoláka… a po snížení tedy o kus méně.
Jde hlavně o to, že otec dříve to navýšení na vzdělání platil, kdybychom zůstali spolu tak by to také platil, a teď už nechce, tak jaká je šance, že to zůstane zachováno i přesto, že má prý nyní lehce nižší plat.
Jestli jste někdo zažil podobnou situaci.

 
Anonymní  21.04.18 00:55

Ještě jinak - jak vůbec můžu v mé situaci navýšit „celkový příjem pro děti“, když otec tu stávající částku chce snížit a mně neumožní přivýdělek tím, že by převzal část péče o děti.

A ještě otázka k druhé části, jestli lze otce nějak „donutit“ k tomu, aby se podílel na vyzvedávání dětí, na prázdninách, na hlídání v době nemoci dětí, abych pak mohla jít do normální práce (neboť bude tvrdit, že jeho práce je důležitější/lépe placená/nemůže si vyskakovat, tudíž bude mít přednost před mojí prací).

 
Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 21.04.18 09:02

Ja si myslim, ze tohle lze podat v navrhu o peci u soudu i s duvody.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 46925 příspěvků 1 inzerát 21.04.18 09:51
@Anonymní píše:
Ještě jinak - jak vůbec můžu v mé situaci navýšit „celkový příjem pro děti“, když otec tu stávající částku chce snížit a mně neumožní přivýdělek tím, že by převzal část péče o děti.A ještě otázka k druhé části, jestli lze otce nějak „donutit“ k tomu, aby se podílel na vyzvedávání dětí, na prázdninách, na hlídání v době nemoci dětí, abych pak mohla jít do normální práce (neboť bude tvrdit, že jeho práce je důležitější/lépe placená/nemůže si vyskakovat, tudíž bude mít přednost před mojí prací).

navrhni svěření do střídavé péče. pak má povinnost a hotovo.

 
Anonymní  21.04.18 10:05

Ahoj, mám podobnou zkušenost. Otec platil domluvenou částku jen na základě dohody, já se chtěla soudu vyhnout. Pak si ji podle svého uvážení pokrátil. Nechala jsem vše upravit soudně a soud vyměřil alimenty v té původní částce, s odůvodněním, že otec prokázal schopnost takovou částku platit a musel i doplácet zpětně. Záleží v jaké výši prokáže snížení příjmů a důvody. U nás se do výpočtu výživného zahrnulo i to, že otec se na péči převážně nepodílí a podílet nechce, jen prázdniny máme na půl. Do návrhu jsem zahrnula i náklady na placené hlídání a vyzvedávání dcery, tak abych já mohla pracovat a dcera měla možnost se rozvíjet. To soud započetl taky. Taky byl přijat argument, že na OČR jsem výhradně já a klesá tím příjem mně. Otec se opět nepodílel. Otec sice kvalitu mojí péče zpochybňoval, zároveň když jsem uvedla u soudu, že se nijak nebráním výhradní péči otce a já víkendová maminka, tak hodně rychle couvnul a nakonec šel i na dohodu s lehce nadprůměrným výživným a neodvolával se.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >


Reklama