Snížení alimentů, podíl péče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 23:24
Snížení alimentů, podíl péče?

Potřebovala bych se poradit. Bývalý už cca dva roky posílá peníze na děti, pořád cca stejně, bere si je v domluvené dny, jinak veškerou péči zajišťuji já. Nemáme soudně ani péči, ani peníze. Nyní změnil práci a chce částku snížit. Já bych to chtěla zachovat tak jak to je.
Zajímalo by mě, jak se v tomto případě postupuje? Sníží soud (pokud by na něj došlo) alimenty automaticky, když otci klesne příjem?
Jak se pak postupuje, když naopak nároky dětí s věkem rostou? (u nás od září škola)
Pokud vezmu nějaké obvyklé procento z platu, tak už teď ho má vysoké, byť mu samému zbývá pro sebe ještě hodně moc. To už nemám šanci na zvýšení, až budou děti starší?

Když jsem navrhla, ať se o ně postará jeden den v týdnu on, abych měla více času na přivýdělek, tak to prý nepadá v úvahu, protože by mu to narušilo práci nebo by musel mít paní na hlídání a o náklady na ni by snížil peníze dětem, takže by nula od nuly pošla.
Co s tím?

Co později s vozením do školy, školky? Dřív jsem vydělávala docela slušně, ale v mém oboru prostě nemůžu přijít v 9 a odejít v 15, abych děti ráno dovezla a odpo vyzvedla (plus počítám cestu do práce do Prahy). Nebo mohla bych, ale už by to nebyla nijak zázračná pozice a na moc peněz bych si nepřišla, abych mohla dětem zvýšit standart. Nějak z toho nevidím východisko, má to nějaké řešení?
Konkrétní podobné zkušenosti prosím?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
 
Šarlota4
Echt Kelišová 9888 příspěvků 20.04.18 04:18

No bezte k soudu a navrhni jeste o 2.000 vic, abys mela prostor pro snizeni soudem. To je tezky, kdyz nepises castky a na jak velke deti.

 
allluck
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 20.04.18 07:29

Jestliže to nemáte vůbec upravené soudně, tak podej návrh na úpravu péče a výživy k soudu. tam ti ofiko děti svěří do tvé péče a jemu vyměří alimenty. to, že ti je platí, je dobré pro něj, protože mu tam nevznikne dluh. můžeš si tam napsat vyšší částku, ale soud ti to stejně vyměří podle svého posouzení :)

 
salamio
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 20.04.18 08:09
@allluck píše:
Jestliže to nemáte vůbec upravené soudně, tak podej návrh na úpravu péče a výživy k soudu. tam ti ofiko děti svěří do tvé péče a jemu vyměří alimenty. to, že ti je platí, je dobré pro něj, protože mu tam nevznikne dluh. můžeš si tam napsat vyšší částku, ale soud ti to stejně vyměří podle svého posouzení :)

Přičemž ae může snadno stát, že ve finále bude dostávat míň než teď, viz „Pokud vezmu nějaké obvyklé procento z platu, tak už teď ho má vysoké.“

I přesto bych rozhodně doporučil to takto u soudu vyřešit, ať to dopadne jakkoli. Život v onom „bezčasí“ není dobrý. Vím, o čem mluvím.

 
PaníBovaryová
Závislačka 4030 příspěvků 20.04.18 09:03

Klasicky problem osamelych matek - nemuzu v praci vysedavat do vecera. Proto jsou nejvice ohrozene chudobou.

 
allluck
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 20.04.18 15:09
@salamio píše:
Přičemž ae může snadno stát, že ve finále bude dostávat míň než teď, viz „Pokud vezmu nějaké obvyklé procento z platu, tak už teď ho má vysoké.“I přesto bych rozhodně doporučil to takto u soudu vyřešit, ať to dopadne jakkoli. Život v onom „bezčasí“ není dobrý. Vím, o čem mluvím.

to samozřejmě může, většinou se to dělá tak, že se vezme příjem otce, ten se vydělí pěti a z toho vznikne výživné na dítě, které chodí na vysokou, což je maximum. pak se to strhává poměrnou částí na částku, která odpovídá věku a potřebám dítěte.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 00:51
@allluck píše:
to samozřejmě může, většinou se to dělá tak, že se vezme příjem otce, ten se vydělí pěti a z toho vznikne výživné na dítě, které chodí na vysokou, což je maximum. pak se to strhává poměrnou částí na částku, která odpovídá věku a potřebám dítěte.

Podle tohoto výpočtu bych měla na školkové děti částku jako pro vysokoškoláka… a po snížení tedy o kus méně.
Jde hlavně o to, že otec dříve to navýšení na vzdělání platil, kdybychom zůstali spolu tak by to také platil, a teď už nechce, tak jaká je šance, že to zůstane zachováno i přesto, že má prý nyní lehce nižší plat.
Jestli jste někdo zažil podobnou situaci.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 00:55

Ještě jinak - jak vůbec můžu v mé situaci navýšit „celkový příjem pro děti“, když otec tu stávající částku chce snížit a mně neumožní přivýdělek tím, že by převzal část péče o děti.

A ještě otázka k druhé části, jestli lze otce nějak „donutit“ k tomu, aby se podílel na vyzvedávání dětí, na prázdninách, na hlídání v době nemoci dětí, abych pak mohla jít do normální práce (neboť bude tvrdit, že jeho práce je důležitější/lépe placená/nemůže si vyskakovat, tudíž bude mít přednost před mojí prací).

 
Šarlota4
Echt Kelišová 9888 příspěvků 21.04.18 09:02

Ja si myslim, ze tohle lze podat v navrhu o peci u soudu i s duvody.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 21.04.18 09:51
@Anonymní píše:
Ještě jinak - jak vůbec můžu v mé situaci navýšit „celkový příjem pro děti“, když otec tu stávající částku chce snížit a mně neumožní přivýdělek tím, že by převzal část péče o děti.A ještě otázka k druhé části, jestli lze otce nějak „donutit“ k tomu, aby se podílel na vyzvedávání dětí, na prázdninách, na hlídání v době nemoci dětí, abych pak mohla jít do normální práce (neboť bude tvrdit, že jeho práce je důležitější/lépe placená/nemůže si vyskakovat, tudíž bude mít přednost před mojí prací).

navrhni svěření do střídavé péče. pak má povinnost a hotovo.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 10:05

Ahoj, mám podobnou zkušenost. Otec platil domluvenou částku jen na základě dohody, já se chtěla soudu vyhnout. Pak si ji podle svého uvážení pokrátil. Nechala jsem vše upravit soudně a soud vyměřil alimenty v té původní částce, s odůvodněním, že otec prokázal schopnost takovou částku platit a musel i doplácet zpětně. Záleží v jaké výši prokáže snížení příjmů a důvody. U nás se do výpočtu výživného zahrnulo i to, že otec se na péči převážně nepodílí a podílet nechce, jen prázdniny máme na půl. Do návrhu jsem zahrnula i náklady na placené hlídání a vyzvedávání dcery, tak abych já mohla pracovat a dcera měla možnost se rozvíjet. To soud započetl taky. Taky byl přijat argument, že na OČR jsem výhradně já a klesá tím příjem mně. Otec se opět nepodílel. Otec sice kvalitu mojí péče zpochybňoval, zároveň když jsem uvedla u soudu, že se nijak nebráním výhradní péči otce a já víkendová maminka, tak hodně rychle couvnul a nakonec šel i na dohodu s lehce nadprůměrným výživným a neodvolával se.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 20:28

Dobrý den, bývalí přítel podává k soudu návrh na úpravu styku s dítětem soud nám styk neupravil.jeho žádost se podobá skoro střídave péči ( 9-13 dní v měsíci ) moje otázka na vás je sníží mu i alimenty? Soud mu vyměřil 5000 kc v té době dítěti bylo 17 měsíců teď mu jsou 2,5.Děkuji za odpověď.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 06.10.18 20:31

Automaticky rozhodne ne, max na zadost, nicmene, pokud je s ditkem v kontaktu a bude v takovem rozsahu pecovat, tak by mi to, pokud nebere zrovna 100 000 prislo vhodne.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 20:45
@j.a.n.i1 píše:
Automaticky rozhodne ne, max na zadost, nicmene, pokud je s ditkem v kontaktu a bude v takovem rozsahu pecovat, tak by mi to, pokud nebere zrovna 100 000 prislo vhodne.

Bere 25000 kč,takže musí zažádat zvlášť?

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 06.10.18 20:46
@j.a.n.i1 píše:
Automaticky rozhodne ne, max na zadost, nicmene, pokud je s ditkem v kontaktu a bude v takovem rozsahu pecovat, tak by mi to, pokud nebere zrovna 100 000 prislo vhodne.

Vhodné nevhodné… Pokud to zůstane ve fotmě výhradní péče matky a matka bude dále povinná zajistit z těch alimentů vešekeré potřeby dítěte, včetně vybavení, oblečení, plateb školky, tak mi to zas tak vhodné nepřijde.
To, že bude mít dítě stoupnou mu přímé náklady na dítě v souvislosti s tím, že ho bude krmit, zajištovat nějakou tu zábavu, ale zas i matce stoupne minimálně o nějaké to škollovné, obědy, vybavení do školky…

Spíš mi přijde uhozené, aby 13 dní v měsíci zůstalo ve formě styku otci a výhradka matce

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >