Softshell. kalhoty - ušití - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alialiali
Kecalka 384 příspěvků 28.03.19 15:04
softshell.kalhoty -ušití-prosím o radu

Prosím o rady, chystám se ušít synovi softshellové kalhoty - jsem uplný začátečník, zatím sbírám info, tak se mi nesmějte ;). Kde kupujete materiál?? Vyplatí se si kalhoty ušít doma, nebo se na to vyprdnout?? Dále když jsem se dívala např. stránky unuo design, kde se dá koupit metráž - tak prodávají 1ks softsh. látky šíře cca 144 cm krát 10 cm celé šíře - chápu správně, že když chci víc, tak budu pridávat kusy do košíku a bude to např. za 5 ks tak šíře bude 50cm látky v kuse?? A co šicí stroj - dívala jsem se na recenze a prý stroj Singer nebrat tak nevím no… předem děkuji za rady ;)

Reakce:
Do-not-touch
Závislačka 4060 příspěvků 28.03.19 15:11
@alialiali píše:
Prosím o rady, chystám se ušít synovi softshellové kalhoty - jsem uplný začátečník, zatím sbírám info, tak se mi nesmějte ;). Kde kupujete materiál?? Vyplatí se si kalhoty ušít doma, nebo se na to vyprdnout?? Dále když jsem se dívala např. stránky unuo design, kde se dá koupit metráž - tak prodávají 1ks softsh. látky šíře cca 144 cm krát 10 cm celé šíře - chápu správně, že když chci víc, tak budu pridávat kusy do košíku a bude to např. za 5 ks tak šíře bude 50cm látky v kuse?? A co šicí stroj - dívala jsem se na recenze a prý stroj Singer nebrat tak nevím no… předem děkuji za rady ;)

teda já už nešiju dávno, pouštěla jsem se do něčeho, co neumím, dost odvážně (a s různým výsledkem :mrgreen: ), ale jako začátečník kvalitně ušít softshellgatě, to moc nevidím :think: Materiál je nákladný a mě by štvalo, kdyby to nedopadlo. Máte problém s nějakými specifickými nekonfekčnímii mírami, že nechceš kupované? Co Fler?

Příspěvek upraven 28.03.19 v 15:12

AnastazieB
Echt Kelišová 8667 příspěvků 28.03.19 15:12

Pokud nemáš stroj, vybavení, materiál ani zkušenosti tak je rozhodně lepší ty kalhoty koupit ;-).

Jinak ano, metráž se počítá po 10 cm, ale samozřejmě dostaneš látku vcelku, k čemu by ti bylo 10 pásků po 10cm?

A Singer nebrat, už to není, co to bývalo a po čase jsou ty stroje akorát k vzteku. Vygůgli si nějaké články o výběru vhodného šicího stroje.

chaela
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 2 inzeráty 28.03.19 15:13

Ahoj. Já synům siju všechno možný. Latky většinou ale nekupuju, mám zásoby starého oblečení a to presivam. Takže investice žádné. Ale unuo je super, tím určitě nic nezkazis a chápeš to správně. 1 ks je 10 cm látky šíře většinou kolem 140, takže uzkej dlouhej pruh. 5 ks je 50 cm, 10 ks je metr. Se strojem neporadím, mám starý Brother půjčeny od mamky. Ale taky jsem několikrát narazila na špatné recenze na Singer. Já mám teď predvybrany texi joylock, ale to je ovelorck, to asi nechceš.

PeetaKo
Povídálka 38 příspěvků 28.03.19 15:33

Ahoj, já jsem v šití něco jako pokročilý začátečník a na podzim jsem dceři ušila dvoje zimní softshellové kalhoty na ven. Látku jsem koupila právě na unuodesign(počítají to jak píšeš-po 10 cm). Se softshellem se šije dobře, netřepí se, ani nepruží. Střih jsem měla od kamarádky, ale např. moje mamka kdysi šila jednoduše podle kalhot. Prostě je poskládala na půl, obkreslila na papír, přidala pár cm na sešití a měla střih :palec: Já se teď chystám na letní softshellky, protože na lítačku to dceři stačí, jsou nezničitelné a daleko levnější než koupené :) Určitě se toho neboj. Jen s tím výběrem stroje to bude složitější. Šila jsem na mamčině starém Luczniku, teď mám svůj nový Lucznik, ale úplně mi nevyhovuje. Má sice kovové tělo, ale prostě to už není ten starý poctivý stroj :nevim:

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 28.03.19 15:44

Singer stroj je sázka do loterie, někomu šlape a někomu odchází. Problém je, že je vyráběn v Číně a téměř žádný opravář ho nechce opravovat a nebo nesežene náhradní díly. Podívej se na stroj Lada 83c,koupila jsem si ho před dvěma měsíci a začala jsem šít. Je to naprostá bomba, ovládání fakt pro,, blbce". Jinak bych nejdřív koupila metr plátna a zkusila ušít polštář, utěrku a podobně, rovnou se vrhnout na kalhoty není taková legrace. Ale nemůžeš počítat s tím, že na tom ušetříš. Ale vytvoříš original, který nikdo stejný nemá. Buď to máš jako hobby a nebo si to raději kup. Ušetřit se dá v případě, že přešiješ staré oblečení a nebo použiješ průstřihy nebo zbytky látky, to ale většinou stačí na drobné věci.

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 28.03.19 15:45

Pokud máš Facebook, přidej se do skupiny Šití, co tě chytí. Najdeš tam úplně všechno, včetně střihů zdarma.

ginous
Stálice 71 příspěvků 28.03.19 15:45

Ahoj. No já bych tě chtěla povzbudit. Jdi do toho. Já jsem měla se šitim nějaké zkušenosti, např jsem lemovala závěsy. Záclony, ušila jsem pro dceru povlečení do postýlky a tak. Prostě jednoduché věci. Ušít kalhoty mi připadalo těžký. Ale pak mi paní co u nás prodává látky poradila stránky Fazonetka. Cz a Caramilla. Cz. Najdeš tam střihy s podrobnými fotonavody nebo videonavody. I pro začátečníky, Caramilla má i typy jak vybrat šicí stroj. Já osobně mám úplně jednoduchý Brother, před 15 lety stál do 3 tisíc. Moje mamka má Singer koupený v Lidlu a je s ním spokojená. No já jsem ušila asi 4 softshellové kalhoty, mají i kapsy a dcerka je nosí pořád do školky. První mi daly trochu zabrat, ale teď už mi to jde o hodně rychleji. Vypadají super, unuodesign mají nádherné látky, navíc teď seženeš softshell za dobrou cenu. Ušila jsem podle střihu na softky ještě další kalhoty z bavlny a jiných materiálů
Možná bych ti ještě poradila. Nazacatek aby sis nezkazila pěknou látku, zkus recyklaci. Koupíš v sekaci dospelacke kalhoty, např mansestraky, dají se sehnat skoro nové. Rozstrihas je podle švú na jednotlivé díly. Na ně polozis střih, obkreslis, vystrihnes, usijes podle návodu. Výsledek může být super, zvlášť když to ozdobis třeba aplikací. Jo a ze softshellu se mi super šíje. Jasně že koupíš softshellky např od Wolfa kolem 400,–, ale takhle získáš super koníčka a synovi vytvoris něco originálního z lásky od maminky, co nebude mít zadnej jinej kluk na světě. Navíc jak ti poroste, kalhoty už bývají dražší, na školáka tak třeba kolem 700,– a ty vyrobis originální softky do 300. Takže za mě, pojď do toho a uvidíš kolik ti to přinese radosti. Ahoj :mavam: :mavam: :mavam:

Valerie83
Kecalka 301 příspěvků 28.03.19 16:31

Milion diskuzi je o tom na FB ve skupině Sikulici - šijeme pro děti i dospělé. Jednodušší softshellky pro dítě zvládne i naprostý začátečník. Pokud se týká stroje, tak jde o to kolik za něj chcete dát. Dobre poslouží i stará Veritaska z bazaru za 500. Stroje z Lidlu bych nedoporučovala. Z nových levnějších je velmi dobrá česká Lada za cca 3500 Kč.

Váš příspěvek
Reklama