Solárko po císaři

687
11.6.13 01:36

Solárko po císaři

Máte někdo zkušenost se solárkem po císařském řezu?
Jsem po porodu necelé 4 měsíce. Hlavně kvůli jizvě, nebo by šla něčím a nějak zakrýt??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
napresdrzku
11.6.13 06:56

Čtyři měsíce mi přijdou docela dlouhá doba na zacelení. Kdyžtak to místo víc mazat. Otázka jak bude vypadat na opáleném těle, ale když nevyzkoušíš, nebudeš vědět ani ty.

• Citovat
  • Nahlásit
5469
11.6.13 07:54

No, já jsem pozašívaná jak starý plyšový medvěd :mrgreen: (hrudník, hlava, císař…), všechny jizvy si tak první rok až dva mažu krémem s faktorem 50. Bohužel, co dělají šití tím jedním provázkem (nešijí steh po stehu), tak tenhle typ jizev mi kolagenuje (vystupuje nad povrch ostatní pokožky). Tím, že to mažu krémem se silným faktorem to není alespoň zarudlé (hlavně hrudník) a zdálky to není skoro vidět. Staré jizvy, které mám ještě šité steh po stehu jsou krásně ploché a takřka neviditelné - ty už nemažu. Poslední jizvu mám přes celkou délku hrudní kosti a ta mě trápí. Bude to 3 roky, dost se to zlepšilo, ale letos ještě budu mazat 50, mažu to i do trička, ne jen do plavek. PO císaři se mi jizva hojila dost dlouho, ale je nízko, takže plavkama vždy zakrytá, do solárka nechodím, takže tuhle jizvu nemažu. Mazala jsem jí krémem na jizvy od Justu po porodu. Jinak jizva je méněcenná tkáň, nevíš jak to po opalování dopadne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
11.6.13 07:59

Ta jizva je ještě čerstvá, podle mě ti zhnědne a bude víc vidět. Buď se solárkuj v kalhotkách a jizvu si zakryj nebo si ji aspoň namaž. Mě kdysi před 15-ti lety na jaře pokousal pes na zádech a přes léto se mi ta jizva opálila tak, že výrazný hnědý flek mám na těch zádech dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
11.6.13 08:03

@Hani23 ja byla po cisari na solarku hned po sestinedeli, sice v tangach, kvuli jizve, pak jsem ji prelepovala:-) jsem po cisari dva a pul roku a na opalenem tele skoro neviditelna:-) prikladam foto-sice nekvalitnim fotakem ale pro predstavu:-) do solarka chodim porad a jizvu od pul roka nechranim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
11.6.13 08:21

Jizvy dokud jsou aktivní (tj červené) tak se musí před sluníčkem mazat, jinak můžou zppigmentovat. určitě bych rok chránila. tedy jak píšou holky, bu´d přelepit nebo namazat, ale aspoň 50 faktor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
11.6.13 22:35

Děkuji za příspěvky já jí tedy namažu 50kou faktorem a pro jistotu jí přelepím třeba náplastí???

@holanda krásná jizva, já jí mám ještě červenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
11.6.13 22:41

Dokud je cervena maz ji a prokrvuj lekhym zmacknutim:-) az bude bila uz bude na vse pozde:-) @Hani23 a uzivej si miminka, hrozne to leti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
12.6.13 20:57

A nevíte, zda-li vadí, že mi ještě nevymizel pigment na břiše, aby mě to pak nezůstalo??? :nevim: :nevim: po tom solárku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
12.6.13 21:15

@Hani23 myslis tu carku od pupiku dolu? Zmizela mi snad az po pul roce..jenze ja rodila predcasne a pupik jsem mela jak v patym :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
12.6.13 21:38

Trochu tam tu čáru ještě mám a trochu takový flíčky, bojím se aby mi to tam nějak nezůstalo po tom opalování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
12.6.13 22:27

@Hani23 tak v kalhotkach, zadny UV faktor do solarka neni, nebo o tom nevim :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu