Císař na přání - skutečně jde domluvit?

1
10.6.13 08:15

císař na přání-skutečně jde domluvit?

Ráda bych věděla, zda je tu někdo, kdo měl císaře na přání. Hodně tu čtu o tom, že to jde domluvit, ale co mám zkušenost z okolí, tak pokud nemáte velmi dobré známé mezi lékaři, kteří si nějakou indikaci k císaři doslova vymyslí, tak nemáte šanci si něco takového zařídit. A co jsem slyšela, tak neprojde ani doporučení od psychiatra, prý to není indikace a zkoušet někoho podplatit, tak když Vás ten doktor nezná, tak nebude riskovat kariéru pro pár desítek tisíc, které si stejně v pohodě za měsíc vydělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3832
10.6.13 08:17

Však proč by to mělo jít domluvit? Pokud jsi na tom zdravotně špatně, tak ti ho doktor naordinuje sám nebo pokud bude porod špatný a pokud bude vše ok, tak miminko vyleze samo tak, jak má

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32958
10.6.13 08:26

@123Vicky Jasně, že to jde :nevim:
I tu „psychiatrickou“ indikaci ti uznají, jen musíš hledat správnej špitál. Nemyslím si, že to doktoři nějak nutně chtějí „bojovat“ s hysterickou těhulí (bez urážky, taky jsem byla).

Co oční? Nemáš hodně dioptrií?

Ale pokud ti psychiatr nepíše, že doporučuje CS a oni ti to nebudou chtít „uznat“, tak trvej na tom, že chceš mít v dokumentaci, že postupovali v rozporu s názorem tvého ošetřujícího lékaře a jmenovitě KDO tak rozhodl. To si nelajsnou. Při problému by byl první na ráně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
10.6.13 08:26

Podle mě to domluvit nejde ani přes známý a pokud to neni opravdu nutný (kvůli tvýmu nebo miminku zdraví) tak ani neni o co stát…přirozenej porod porodíš a máš klid (prej), já jsem po císaři 8 měsíců a jizvu pořád cejtim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10337
10.6.13 08:30

V nějakým časopise jsem nedávno četla, že so dá už zaplatit jako nadstandartní péče :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32958
10.6.13 08:30
@mařenkaa píše:
Podle mě to domluvit nejde ani přes známý a pokud to neni opravdu nutný (kvůli tvýmu nebo miminku zdraví) tak ani neni o co stát…přirozenej porod porodíš a máš klid (prej), já jsem po císaři 8 měsíců a jizvu pořád cejtim

Rozhodně to domluvit jde :nevim:
Já jsem po cs už dávno a pokud tě to potěší, ze svých kamarádek jsem jediná, která nemá zatím potíže s únikem moči. Ty co rodily normálně všechny potíže větší či menší mají. Ano, jizva bolí, ale kdyby „nebylo o co stát“, nebyla by teď taková epidemie cs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32958
10.6.13 08:31
@LLin píše:
V nějakým časopise jsem nedávno četla, že so dá už zaplatit jako nadstandartní péče :nevim: :nevim:

U nás ne. Musíš mít nějakou indikaci. Ale tou mohou být i psychické potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10337
10.6.13 08:34

@Bábrdl aha, tak to jsem asi nedočetla do konce.. :mrgreen: ale proč to jinde jjde a u nás ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.13 08:36
Všechno jde ;).Já dala obálku, ale musíš mít známé. V západních čechách mě to vyšlo na 5t. V praze na 15t
@mařenkaa píše:
Podle mě to domluvit nejde ani přes známý a pokud to neni opravdu nutný (kvůli tvýmu nebo miminku zdraví) tak ani neni o co stát…přirozenej porod porodíš a máš klid (prej), já jsem po císaři 8 měsíců a jizvu pořád cejtim
  • Citovat
  • Nahlásit
899
10.6.13 08:38

Prý to jde, říkala mi kámoška. Vyplázneš xx tisíc tomu „správnému lékaři“ a on si nějakou indikaci z prstu vycucá. Nevím tedy jak v praxi a ani po tom nepátrám, protože nevím, proč bych měla dobrovolně podstupovat něco, k čemu se přistupuje, až když normálně porodit nepůjde… Ono se z nějakého důvodu rodí normálně i třeba v případě smrti plodu ještě v bříšku. Žádný císař. Nemyslím, že je to proto, aby si to maminka jó protrpěla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
10.6.13 08:40
@mařenkaa píše:

Jo, holka, já jizvu občas velmi cítím ještě po víc než pěti letech, akorát ji mám mezi nohama a je to teda echt příjemný. O tom, jak jsem za pomoci manžela odtamtud tahala po víc než měsíci šicí materiál, raději pomlcim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
10.6.13 08:43

No je dobre ze to nejde, je to velka operace a ma sva rizika. Je rizikovejsi jak prirozeny porod.

ja jsem rodila prirozene obe deti a problem s unikem moci teda rozhodne nemam a nemam ani zadne siti a nastrih, tomu se da treba docela dobre u vetsiny pripadu predchazet :nevim:

bohuzel v CR jsou v tomhle stale za opicema :nevim:

Příspěvek upraven 10.06.13 v 08:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
10.6.13 08:43

Jinak já bych sekci na přání normálně povolila. Žena by měla mít svobodnou volbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
10.6.13 08:44

Mě to teda přijde zbytečné. Bolest si žádnou neušetříš, rekonvalescence je delší, jizva jako hrom…nevím no. Je to každého věc…Pokud není zbytí, tak to samozřejmě neodsuzuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32958
10.6.13 08:46
@Peafowl píše:
Prý to jde, říkala mi kámoška. Vyplázneš xx tisíc tomu „správnému lékaři“ a on si nějakou indikaci z prstu vycucá. Nevím tedy jak v praxi a ani po tom nepátrám, protože nevím, proč bych měla dobrovolně podstupovat něco, k čemu se přistupuje, až když normálně porodit nepůjde… Ono se z nějakého důvodu rodí normálně i třeba v případě smrti plodu ještě v bříšku. Žádný císař. Nemyslím, že je to proto, aby si to maminka jó protrpěla…

V případě smrti plodu se miminko v břiše rozkládá, takže při operaci by hrozila otrava a smrt matky. Proto se nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat