Hamiltonův hmat - 40+1

71
7.6.13 15:20

Hemiltnův hmat

Ahojky.Jsem 40 plus jedna.Ale nechci dlouho přenášet. A vyvolávačku taky moc nechci. Stačila mi u prvního porodu. Proto sme se domluvili s doktorkou že při další kontrole zkusí udělat helmiltnův hmat. Dělá se to mechanicky rukou a v některých případach to pomůže rozjet porod.Ale nemusí to prý být vždy přijemné. Jsem zatím otevřená pro prst a čípek bohužel zatím stále centák a půl. Kdo má zkušenot tak prosím napište

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
7.6.13 15:26

Ja mam pocit, ze se to v nejake fazi dela vetsine tehotnych. Ale ne kazdy doktor o tom informuje predem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
7.6.13 15:27

Ja mam zkusenost, byla jsem na tom stejne jako ty - na jeden prst. V patek v poradne, doktorka mi navrhla Hamiltna, zkusily jsme to, slo to vydrzet. Vecer jsem mela slabe kontrakce, v sobotu ani tuk. Nad ranem pravidelne, tak v pet rano sup do porodnice, Byla jsem na tri prsty…pry at zustanu, ze se do rana rozrodim…nerozrodila, tak oxytocin a v jedenact vecer byl malej venku…ono se mu nechtelo od mamy :lol: Nekomu to pomuze nekomu ne, to je fakt sazka do loterie, ale byt tebou, zkusim to. Ja rodila loni na konci srpna, mela pupek jak hrom a ty vedra me mordovaly, takze bych dala vsechno za to, aby uz byl prcek venku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
7.6.13 15:28

@petutitka
Já měla 2. Hamiltony :-D u prvního to bolelo jen trošičku (40tt+0, otevřená na 1cm) bylo 1.12. a pak 2.12. večer mi praskla voda a jelo se rodit :-D

Druhej jsem měla otevřená na 1,5cm (41tt+0) dělal mi to gynDr. a to jsem myslela, že fakt mu tam okamžitě bolestí kopnu nohou do hlavy a porodím bolestí!!! A soukala jsem se z křesla nahoru. Šíleně to bolelo!!!Docela dost jsem špinila dokonce se i začla uvolňovat hlenová zátka ale nepomohlo to ničemu. Porodila jsem až když mi na boxu gyndr. praskla vodu jinak bych musela na císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
7.6.13 15:29

Nepomohlo, stejně mě vyvolávali :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
7.6.13 15:30

@petula.bir tyyy jooo, a ja tu tajne doufam, ze kdybychom sli do druhyho, tak cesta uz je „protazena“… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
7.6.13 15:31

Dělali mi ho asi 5×, nepomohl, porodila jsem 41+0. Ani jednou mě to nebolelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
7.6.13 15:34

Dělali mi ho dvakrát, nepomohl. Bylo to asi týden před termínem na poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
7.6.13 15:39

Ahoj, taky jsem přenášela a když mi doktorka nabídla tuhle možnost, souhlasila jsem.Bylo to trochu nepříjemné, ale dalo se zvládnout. Hmat mi provedla kolem jedenácté dopoledne a malej se narodil ve 13.33hod, takže u mě porod nastoupil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
7.6.13 15:42

@ninabu
Kočko, byla :-D ale jak mi gynDr. píchla vodu na 2.cm (maličko i čtvrt) tak za 2hodiny a čtvrt jsem se otevřela na 2 a čtvrt - šup oxytocin a buuuum za 45.minut jsem měla odrozíno a malou v náruči :srdce: :hug:
https://www.emimino.cz/…briela-9106/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
7.6.13 15:46

Mně ho moje gynekoložka bez varování provedla, když jsem byla 38+3, ještě ten den večer jsem začala mít kontrakce a druhý den brzo ráno jsem hladce porodila. Bylo to sice trochu nečekané a ještě teď mě trochu štve, že mi to neřekla předem, co se mnou provádí, ale na druhou stranu jsem ráda, aspoň jsem nepřenášela a bylo to rychle za mnou. Klidně bych to tak brala i podruhé :lol:.

Edit: A trochu to bolelo, ale nic nesnesitelného. Šla bych do toho znova!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
7.6.13 15:50

Poprvé mi ho dělala doktorka, skoro jsem to necítila a poté se nic nedělo, pak mi ho dělal doktor, bylo to cítit slušně, ale žádné drama, ale tu noc jsme jeli rodit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
7.6.13 15:52

Já si o něj řekla v 40+2 mezi 9 a 10 dopoledne vůbec to nebolelo, buď sikovna dr. nebo už byly porodní cesty dost pripravene :nevim: Po půlnoci se rozjely první kontrakce a v 5.37 byl syn na svete, teď si o něj taky řeknu a zase to bude vycházet na 40+2 :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4489
7.6.13 15:52

Mně udělala doktorka Hamiltona 38+1. Musela jsem porodit do termínu, jinak bych šla na vyvolání. No a při kontrole říkala, že se zatím nic nechystá, otevřená jsem jen na jeden prst, tak že to trochu pošťouchne, že budu do příštího týdne na ten nástup víc nachystaná… Bylo to nepříjemný, trochu to bolelo, ale mně to přišlo jako bolest při první dnu MS. No a druhý den ráno šup a prasklá voda 8o Takže mě to určitě pomohlo a nakonec jsem byla i ráda, že jsem rodila takhle brzy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
7.6.13 15:53

No tak to jsem teda sama zvědavá :).pak budu informovat jestli budu schopná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu