Kolik kg zůstalo v porodnici po císaři?

29
4.6.13 22:02

Kolik kg zůstalo v porodnici po císaři?

Ahoj maminky!
Téma je dle názvu jasné. Popíšu však, co mám přesně na mysli..
Kamarádky mě chlácholily, že po porodu nechaly v porodnici 10kg (rodily spontánně). Moje tělo se strašně zavodnilo hned v začátku, žádné těhotenské chutě jsem neměla, jedla jsem zdravě. Prostě jsem si kila nevypapala ve fastfoodech, cukrárnách a podobně. Říkala jsem si, že na tom tedy budu stejně a půjde to dolů samo. Ale po příchodu domů jsem se „zděsila“, že mám jen 6,3kg dole, a to mělo mimčo 4,020kg! Tak se ptám Vás, co jste po císaři, jak jste na tom byly po porodu? Někde jsem i slyšela, že s váhou zahýbe narkóza (všeobecně, nejen při porodu). A máte pocit nebo přímo srovnání, že se tělo po císaři vrací do původního stavu déle? Pište svá čísla a i BMI před těhu, protože se asi nelze srovnávat s ženou s nadváhou kolik nabyde v těhotenství - ta by měla mít přírůstek váhy minimální nebo žádný.
Já začnu:
BMI dříve 19,5
váha před těhu 51kg
váha před porodem 72kg
váhový úbytek po porodu 6,3kg
nyní (2 měsíce po porodu) 57kg

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4526
4.6.13 22:08

Já nechala v porodnici po císaři nějakých 8 kg. Takže domů jsem si nesla jen 0,5 kg :lol: A po roce od porodu jsem měla dokonce o 6 kg méně, než před otěhotněním. Takže neboj, vše půjde dolů.. pomalu, ale jistě ;)

Příspěvek upraven 04.06.13 v 22:09

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29577
4.6.13 22:09

@marouska mě přijde, že jsi už z příspěvku váhou doslova posedlá. Naštěstí nepíšeš, jak dlouho jsi po porodu, protože kdyby jsi tu napsala, že třeba 3 týdny, tak tě radou odešlu rovnou na psychinu.
Uvědom si, že každá to máme jinak, srovnat nelze vůbec nic, žádnou z nás, vem si, že já třeba při druhém těhotenství nabrala 9 kilo, porodem -SPONTÁNNÍM jsem dala dolů pouze váhu dítěte a kdybych se měla zaobýrat tím, čím ty, tak by mě muselo porazit.
Váha odešla postupně během šestinedělí. Konec, tečka, zbytečné se tím zabývat :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1446
4.6.13 22:10

Moje BMI před tehu bylo 20 v průběhu jsem nabrala 13 Kg ( BMI bylo 24) v porodnici po císaři jsem nechala 6 Kg a zbyla kila mela 2 mesice po porodu dole. Šlo to úplne samo ted mám po porodu 7 měsíců a jsem dve kila pod původní vahou. Rodila jsem taky císařem a 3 mesice po něm jsem zacala cvičit coz mi pomohlo zpevnit telo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1769
4.6.13 22:18

Tak ja pribrala 20kg :poblion: a kdyz jsem prisla z porodnice, mela jsem o 16 min ;) mela jsem akutniho cisare, je fakt ze ja na konci byla sama voda.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3112
4.6.13 22:18

Výška 175cm, před prvním těhotenstvím váha 65kg, BMI 20.2, za celé těhotenství jsem přibrala 10kg, z toho jsem 9.5kg nechala v porodnici a během šestinedělí jsem klesla na váhu 57kg (nedobrovolně :roll: ). Rok po císaři mám váhu 62.5kg a jsem znovu těhotná :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11117
4.6.13 22:18

Pribrala jsem 15kg, v porodnici po cisari zustalo tak 5kg.
Popravde po 2 mes jsem to vubec neresila… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13073
4.6.13 22:22

.

Příspěvek upraven 30.01.14 v 20:08

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31672
4.6.13 22:23

@berry4 vždyť píše, že je 2m po porodu ;)
jinak já rodila normálně, a u obou jsem nechala v porodnici okolo 8-10kg, ovšem při kojení jsem si je hezky vyžrala zpátky :evil:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6842
4.6.13 22:27

Před těhu BMI 29 :?
váha před 77kg
váha těsně před porodem 93kg (tzn. 16 nahoru, ale mám dvojčata, váha dětí při narození cca 5kg, 2 placenty, 2× plodová voda, rodila jsem až 38+1)
váha po porodu (doma asi po 10 dnech odporodu) 77kg
váha 7 měsíců po porodu 67 kg :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: nejvíce dělá kojení :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1604
4.6.13 22:29

Já 17 he, he. a jsem tlustá. a každej to ma jinak! tvy starosti na mou hlavu :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13073
4.6.13 22:31

Ono záleží hlavně, jestli ta ženská hodně přibrala anebo jen zadržuje vodu :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29577
4.6.13 22:33

@slavuska1 když já tam vidím hlavně to zděšení a řešení :think: :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11370
4.6.13 23:03

Já to měla naopak.. já během těhu zhubla a když jsem přišla z porodnice, tak jsem zas začla nabírat. Potřebovala bych dalšího parazita :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35029
4.6.13 23:44

BMI nevím a nechce se mi počítat, ale při výšce 170 cm, jsem měla před těhotenstvím 65 kg, těsně před porodem 80 kg(porod byl akutním císařem), po příchodu domů 73 kg, během dalších dvou týdnů 71 kg a pak jsem při kojení prostě přibírala kilo měsíčně, kojila jsem 9 měsíců, takže jsem se prokojila opět na 80 kg :roll: :zed: Jinak v narkoze už jsem jednou byla a s váhou mi to tedy fakt nic nedělalo, ani netuším, jak by mohlo :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková