Od kdy můžu rodit?

1114
1.6.13 19:03

od kdy můžu rodit?

Ahoj,
před pár dny jsem tu řešila zkrácený čípek a bolesti. nechali si mě v nemocnici na infuzi, s čípkem 21mm. po pár dnech byla kontrola a nález už byl 31mm, přešla jsem na tablety a teď se čeká, co to udělá. když se to nezhorší, tak by mě pustili domů.
a já teď řeším další problém. co když se to vrátí? od kdy už je v pořádku porodit? a nemusím mít strach? myslela jsem, že vše před termínem je špatně, ale byla jsem vyvedena z omylu, že normální je rodit od určitého týdne. ale který týden to teda je? kdy už je to do porodnice a kdy ještě na pohotovst??? :nevim: předem děkuji za všechny rady a názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21857
1.6.13 19:04

Od ukončeného 34.tt. má mimino všechno jak mít má, včetně dozrálých plicí. Ale týden pro přežití je 24.tt, ale to je mimino ještě hodně malý a musí být dlouho v inkubátoru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
1.6.13 19:07

@Seizdra takže kdybych začala rodit 34+0, tak už nebudou porod zastavovat? a dávat mi infuzi, atd…mohla bych normálně porodit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
1.6.13 19:08

@Adduše Tak asi by se snažili to ještě oddálit, co já vím, nejsem doktor ani jsem nebyla v té situaci. Myslím, že by to nechali „dojet“ jen v případě, že by to zastavit nešlo, ale jak říkám, nejsem doktor, takže nevím, jaký jsou jejich postupy v případě, že začneš rodit 34+0 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
1.6.13 19:10

@Seizdra dobře. já jsem teď 30+5. tak jenom zjišťuji situaci. a co by se dělo kdyby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
1.6.13 19:12

24.tt je hranice mezi potratem a předčasným porodem..Někde se můžeš třeba i dočíst, že miminko je občas schopné přežít když dosáhne 500g..Normální je, když se miminko narodí po 37.tt.Všechny miminka narozená před 37.tt jsou vlastně narozená předčasně. Ale i když se miminko narodí třeba ve 32.tt tak může být zdravé..Takže ono to spíš záleží na to jak je miminko silné a jak celkově to těhotenství probíhá.. ;) Snad to trošku pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
1.6.13 19:13

@Adduše Tak tu kritickou hranici už máš za sebou, ty 4 týdny určitě nějak vydržíš a nakonec budeš přenášet a půjdeš na vyvolání, jako já. Mně hrozil předčasným od 24tt :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
1.6.13 19:15

Já mám třeba naplánovaný porod ve 35.-36.tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
1.6.13 19:17

@mikkeilla @Seizdra trochu jste mě uklidnily holky. no snad to aspoň ty 4 týdny ještě udržím. ale raději bych to udržovala doma než v nemocnici… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
1.6.13 19:17

Poměrně významná hranice je cca překonaný 32.tt. V tom 34.tt už teoreticky dítě nemusí potřebovat pomoc s dýcháním, ale může, donošené se dítě bere od 37+0 a 2,5kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
1.6.13 19:20

Věřím, že miminko bude v pořádku..Hlavně se nestresovat ;) Hlavně dneska je to lékařství tak pokročilé, že věřím, že i kdyby jste porodila za týden, tak miminko bude v pořádku.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
1.6.13 19:20

@Gladys ano, to mi říkala známá PA - vydržet do ukončeného 32.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
1.6.13 19:24

@Adduše píchli ti pro jistotu kortikoidy na dozrání plic? Já rodila 31+0tt a miminko naprosto vše zvládalo. Jen trvalo asi týden, než se rozpapalo. V tomto týdnu už bych se nebála a po 32tt už vůbec ne. Držím pěsti, aby vše bylo OK a miminko přišlo na svět v termínu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
1.6.13 19:25

Já jsem rodila 37+1 a malá měla váhu 3670 a v byla uplně v pohodě prý od 37 týdne to je normální donošené miminko. A myslím i kdyby se narodila i ještě třeba o týden dřív i o dva, že by byla v poho.Si myslím, že i záleži na porodní váze miminka pokud je to nějaký bobeček maličký tak je to horší než když je to malý cvalda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
1.6.13 19:31

Nikdy nevíš, jak to dopadne..Před pár dny rodila jedna maminka v Motole..Její miminko mělo gastroschízu (což je vrozená vada, kdy jsou střeva mimo břišní dutinu, ale miminka se naštěstí dají operovat, ale bohužel se musí rodit dřív).Děti s gastroschízou mívají většinou okolo 2,5 kg, ale tohle miminko ačkoli bylo narozené ve 36.tt a mělo tu vrozenou vadu, tak vážilo 3800g..Doktoři prej z toho byli nuplně v šoku.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat