SOS autosedačka

720
18.1.11 23:56

SOS autosedačka

Ahoj steve, potřebuji docela rycle poradit… Mám pro syna (3,5roku) autosedačku po dceři. Je stará asi 4 roky. Dnes jsem ji chtěla vyčistit a zjistila jsem, že je polstrování úplně na nic a co je nejhorší, že pásy autosedačky jdou vytáhnout rukou. Ani jsem se moc nesnažila, jenom jsem trochu zabrala a celý to vyletělo. Je to autosedačka 9-18. Tenkrát jsme ji kupovali absolutně neosvícení nějakými testy… Prostě byla autosedačka a hotovo. Dnes jsem se začetla do diskuzí a recenzí a zjistila jsem, že jsme byli tupci :oops: .
Vybrala jsem, i trochu podle tvých rad autosedačku CYBEX Solution X a hodlám ji zakoupit i pro starší dceru ( 7 let). Ale mám pár dotazů…
Je u této autosedačky možné vozit dítě až do 150 cm s podhlavníkem?
A největší problém je, že syn je hodně drobný a nevím, jestli dosahuje parametrů vhodných pro tuto sedačku, jelikož všude píšou něco jiného. Malý má 97 cm a 14,5 kg bez oblečení. Jde mi o to, jestli mu nepůjde ten pás přes krk.
A ještě jeden dotaz (možná hloupý). Pokud by malý nesplňoval výšku, je možné dát na sedák nějakou vložku, která by ho zvedla?
Moc ti děkuji za odpověď. Fakt to spěchá, protože stávající sedačku odmítám používat a budem s malým chodit asi 1,5 km pěšky do školky, než budem mít novou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

72044
19.1.11 00:12

Nejsem sice Steve, ale zkusím odpovědět, on mě určitě doplní…
S podhlavníkem můžeš vozit po celou dobu, co bude dítě sedačku potřebovat, resp. musíš, není to rozebíratelné.
Jinak koukni sem, je to sice isofix vafianta, ale jinak tam má Steve popis :-) http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
19.1.11 07:02

ahoj, já bych pro malýho koupila nejakou od 9 do 36 kg, ale to je každýho věc…STORCHENMÜHLE např.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
19.1.11 08:09

Niki, do sedačky 15-36 musí dítě mít nejméně 15kg, 2,5 roku a výšku 94-100cm, tu váhu, vážit oblečeného, věk již má, a výška u CYbexu se doporučuje 100cm, tam by to chtělo dorůst, ale zde jsem psal i vnitřní míry Solution X, tak zkuste změřit malému záda a uvidíte, jestli by to šlo:
https://www.emimino.cz/…zmery-59784/
jinak Solution X roste s dítětem až do 150cm, a hlavová opěrka je stále .
S tou výškou , třeba u Römeru stačí 94cm, má nižší vnitřní výšku, takže třeba koukněte i na tu: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
a nejlépe by bylo sedačku vyzkoušet s klukem, a uvidíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
19.1.11 09:58

Moc děkuji za rychlou odpověď. Hned jak malý přijde ze školky, tak ho změřím a kdyžtak mu tedy objednám tu Romer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
20.1.11 18:07

Tak jsem měřila a cybex by sedět měl. Asi má jenom krátký nohy :lol: . Vím, že by bylo nejlepší mu ji vyzkoušet v obchodě, ale bohužel se teď v nejbližší době nikam do města nedostanu. Už jsem ho objednala a těším se, až ho v ní poprvé svezu :dance: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2967
31.1.11 09:32

Dobrý den Steeve, měla bych na vás také dotaz. Syn má 2,5 roku, 15kg a 90cm. Měli jsme na něj autosedačku Romer King plus, byla mu však již dost těsná a nepohodlná (zvášť teď v zimě)a navíc ji potřebujeme pro mladší dceru, které vajíčko přestává být dostačující. Tak jsme synovi koupili větší autosedačku 15-36kg Romer Kid plus. Sedačka mu sedí skvěle a je moc pohodlná. Ale máme jeden problém. Když usne, celý se tam jakoby zkroutí a předkloní se, takže hlavu nemá vůbec chráněnou. Je to „normální“? V předchozí autosedačce taky často spal s předkloněnou hlavou, ale ty pětibodové pásy ho prostě takhle dopředu nepustili. Děkuji za váš komentář. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
31.1.11 09:47

Váš syn je na sedačku 15-36 ještě malý, kromě toho, že dítě do sedačky 15-36 musí mít nejméně 15kg, což již má, ale potřebuje také min 2,5 roku a min. výšku 94-100cm, a možná ta výška bude problém, že v sedačce není dostatečně velký a „klouže“ při spánku dolů, pás ho nedrží, trakže nejlépe vraťe ho do sedačky 9-18, při své výšce 90cm se tam musí bez problému vejít, moje dcera se tam vešla do 106cm.
Přendali jste ho do velké sedačky moc brzy, a tělo na ni není dostatečně stavěné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
1.2.11 22:30

Ahoj, jenom chci napsat, že máme sedačku už nějakou dobu doma a je super. Oproti dceřiné je to „tank“ a hned po výplatě ji objednávám i pro malou.
Jinak Jonáškovi sedí úplně bezvadně. Jde mu pás hezky přes ramínka a byli jsme navštívit babičku (asi 50km), tak usnul a hlavička mu krásně držela v té opěrce, vůbec se nepředkláněl (to dělá malá, když usne).
Jenom bych měla ještě jeden dotaz. Když ta sedačka váží kolem 5 kg, a dojde k čelnímu nárazu, kde se násobí každá váha, není to divné, že za dítětem působí určitá síla (násobek váhy autosedačky) plus k tomu váha dítěte? Nemůže mu takto těžká autosedačka nějak blížit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
2.2.11 08:32

niki, ono sedačky 15-36 váží cca 3,5-10kg, dle modelu, tam kde jsou jištěné isofixem netlačí na dítě, ty které nejsou na isofixu, tak sice tlačí, ale není to celá váha sedačky,
za prvé, dítě sedí na sedáku sedačku, takže sedačku tlačí dolu a drží, a tlačí na dítě pouze zadní část sedačky, a navíc sedačkou je provlečen pás, který když správně funguje se zasekne a drží sedačku, hlavně spodní část pod područkami- ta sedačka již nikam nemůže a zadní část se max. narovná do úhlu 90° a dál ji to taky nepustí, takže to zatížení na dítě není celou vahou sedačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
26.7.16 09:03

Autosedačka

@steeve
Dobrý den Steeve, měla bych dotaz asi už toto téma bylo, ale i tak se zeptám.
Chci přejít z vajíčka do větší autosedačky, ale ted nevím zdaly 9-18kg nebo
9- 36kg. Někdo tvrdí kupovat jen postupně, takže 9-18kg.Co je na tom pravdy? A nemáme ted systém isofixu, ale příští rok budem kupovat nové auto, který to mít bude. Tak bych potřebovala poradit, který typ aoutosedačky a kterou značku by jste doporučoval. Dcera sama ještě pořádně nesedí jen z podporou a máme 8kg.
Děkuji moc za vaši odpověd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72044
26.7.16 09:08

@renča30 Pokud ještě sama nesedí a má 8 kg, tak nepatří ani do sedačky 9-18, ani 9-36. Tedy pokud nezbytně nutně chceš větší sedačku, tak 0-18 a namontovat ji protisměrně. A ad ty kategorie, pro dítě akorát odrostlé vajíčku (což to vaše ještě není ani to) je vhodnější ta 9-18, protože je prostě menší, u většího dítka existují 9-36, které jsou stejně bezpečné jako ty 9-18.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
26.7.16 09:41

@renča30 Pokud dcera nesedí a má jen osm kilo, opravdu ještě vydržte několik měsíců ve vajíčku nebo zvolte variantu 0-18 kg a přejděte z ní poté na 15-36 kg.
My jsme synovi kupovali sedačku v podobné situaci, ale byl větší a už sám seděl. Měl 9 měsíců když jsme ji koupili, už měl 9 kg a koupili jsme Cybex Pallas. Má isofix, ale dá se to připojení na isofix jakoby „schovat“ do té spodní základny, takže lze sedačku dát i do auta bez isofixu.
Ale každopádně ve všem má @j.a.n.i1 pravdu, vaše dcera je ještě malá. I náš malý byl na sedačku v těchto mírách ještě malý, pořádně jsme ji začali používat až zhruba po roce. A znova už bych tuto sedačku tak malému dítěti nekoupila, protože nejde dát pořádně do lehu a na delší cesty je pro dítě vhodná tak nejdříve od roku a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72044
26.7.16 09:48

@Šmušmu Souhlas, my jsme Cybexku kupovali jako druhou cca v roce a půl dítka, abychom nemuseli přehazovat Romerku 9-18. A díky tomu jsme pak nemuseli kupovat druhou 9-18, protože v době, kdy ji potřebovala mladší, tak starší ještě do 15-36 nemohl, ale tu 9-36 používat mohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
26.7.16 09:50

@renča30 určitě nyní nemůže jít dcera ani do 9-18 ani do 9-36, dokud nebude sedět a mít nejméně 9 kg musí být stále v protisměru, takže pokud už nyní se nevejde do vajíčka je potřeba jít do protisměrné 0-18.
Pokud byste ve vajíčku vydrželi než dosáhne 9 kg, 9 měsíců a bude samo sedět, tak pak můžete jít do posměrné sedačky a je lepší jít do 9-18 než 9-36, ty 9-18 jsou většinou bezpečnější a hlavně jsou pohodlnější pro malé dítě, dají se i více polohovat.
Pokud nemáte isofix a budete kupovat nové auto do roka s isofixem tak je možné pořídit sedačku, které jde jak na isofix tak i na pásy, a tam bych pak z 9-18 doporučil tuto: http://autosedacky.mimishop.cz/…ix-plus-2016

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama