SOS pásovy opar u dítěte?

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
700
16.11.21 20:32

SOS pasovy opar u ditete ?

Dobry den,
dcerka prisla ze skolky s timto na ruce. Tvrdi ze spadla, ma to uz cca tyden. Moje mamka to dnes videla a vydesila se ze je to pasovy opar. V patek ihned volam doktorce. Ale do te doby snad neusnu. Nevite nekdo? Nestovice nemela a ai neni ockovana proti nim. Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
700
16.11.21 20:34

Foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7587
16.11.21 20:37

Když neměla neštovice, nemůže mít pásový opar. Ale vypadá to divně, na pád mi to nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9429
16.11.21 20:38
@Elzaaa píše:
Dobry den,
dcerka prisla ze skolky s timto na ruce. Tvrdi ze spadla, ma to uz cca tyden. Moje mamka to dnes videla a vydesila se ze je to pasovy opar. V patek ihned volam doktorce. Ale do te doby snad neusnu. Nevite nekdo? Nestovice nemela a ai neni ockovana proti nim. Dekuji.

Není to spíš impetigo na ATB :think:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 20:43

@meduzza Ja prave vubec nevim. Taky mi to neprijde z padu. Mela v tom drobounke puchirky ale ty uz tam nema ale stav se nelepsi mi prijde ze je to stejne.

@Havlova píše:
Když neměla neštovice, nemůže mít pásový opar. Ale vypadá to divně, na pád mi to nepřijde.

Pasovy opar muze mit jedine kdyz mela uz nestovice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9429
16.11.21 20:50
@Elzaaa píše:
@meduzza Ja prave vubec nevim. Taky mi to neprijde z padu. Mela v tom drobounke puchirky ale ty uz tam nema ale stav se nelepsi mi prijde ze je to stejne.

Impetigo právě může být po pádu - po odření, ta kůže se infikuje. Puchýřky tam mohou být také. Ale to by se spíš rozšiřovalo než lepšilo a mohli byste to také chytit, je to infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7587
16.11.21 20:50
@Elzaaa píše:
@meduzza Ja prave vubec nevim. Taky mi to neprijde z padu. Mela v tom drobounke puchirky ale ty uz tam nema ale stav se nelepsi mi prijde ze je to stejne.Pasovy opar muze mit jedine kdyz mela uz nestovice?

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 20:54
@meduzza píše:
Impetigo právě může být po pádu - po odření, ta kůže se infikuje. Puchýřky tam mohou být také. Ale to by se spíš rozšiřovalo než lepšilo a mohli byste to také chytit, je to infekční.

Dekuji, uvidime co na to doktorka. A to se leci ATB?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 20:55

@meduzza ze by se to lepsilo to se nelepsi ale ani nehorsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9429
16.11.21 21:02
@Elzaaa píše:
Dekuji, uvidime co na to doktorka. A to se leci ATB?

Ano, někdy třeba jen Framykoin. Prima, že se to nehorší, to na to nevypadá, spíš by se to rozšiřovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2894
16.11.21 21:03

Pásový opar asi ne, to nevypadá. Mně to přijde jak spálené od koberce. Kde a na co upadla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 21:05

@meduzza ja ani chlap to nemame, teda nic jsme nespozorovala. Ale co neni muze byt :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 21:06
@lamicina píše:
Pásový opar asi ne, to nevypadá. Mně to přijde jak spálené od koberce. Kde a na co upadla?

To jsem nezjistila ve skolce prej nevi :nevim: a kdyz se ji ptam pokazde rekne neco jineho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2894
16.11.21 21:24
@Elzaaa píše:
To jsem nezjistila ve skolce prej nevi :nevim: a kdyz se ji ptam pokazde rekne neco jineho :lol:

no jo to znám :lol:, no napadlo mě, jestli nějak „nejela“ tou ručkou po koberci a nespálila se. Pak puchýřky popraskaly a zmokvalo to. Nešudlá si to nějak nebo neškrabká? Jinak pásový opar před výsevem puchýřků většinou ukrutně bolí, to by si před tím na to místo už stěžovala. Mně to teda i svědilo a pálila kůže. Jako nejsem odborník, ale už jsem ho měla 3×, vždy to bylo v době oslabené imunity, po dobrání antibiotik a zátěž (stres).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
16.11.21 21:34
@lamicina píše:
no jo to znám :lol:, no napadlo mě, jestli nějak „nejela“ tou ručkou po koberci a nespálila se. Pak puchýřky popraskaly a zmokvalo to. Nešudlá si to nějak nebo neškrabká? Jinak pásový opar před výsevem puchýřků většinou ukrutně bolí, to by si před tím na to místo už stěžovala. Mně to teda i svědilo a pálila kůže. Jako nejsem odborník, ale už jsem ho měla 3×, vždy to bylo v době oslabené imunity, po dobrání antibiotik a zátěž (stres).

Dekuji za zkusenosti. Ne nijak si to neskrabe jen pri dotyku rekne ze ji to boli jinak nic. Pravda ze ted byla mesic nemocna ale atb nebrala. Ted je tyden a kousek ve skolce a zase toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat