Soud o děti - právník

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
365
20.10.21 21:54

Soud o děti - právník

Ahoj holky.
Chci jít k soudu ohledně péče o děti a alimenty. Jsem na rodičovské dovolené. Mám nárok na nějakého bezplatného právníka? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27119
20.10.21 22:30

Nárok žádný nemáš. Můžeš se zkusit poradit v nějaké bezplatné občanské poradně či neziskovce.
Ale pochybuju, že by tě vyloženě bezplatné přímo u soudu zastupovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
20.10.21 22:50
@LuSof píše:
Ahoj holky.
Chci jít k soudu ohledně péče o děti a alimenty. Jsem na rodičovské dovolené. Mám nárok na nějakého bezplatného právníka? Děkuji

Jasně, včetně taxi z místa bydliště k soudu a zpět. :palec: Nezapomeň si vzít kartu stálého zákazníka, každý třetí rozvod je osvobozený od soudního poplatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
21.10.21 06:14
@LuSof píše:
Ahoj holky.
Chci jít k soudu ohledně péče o děti a alimenty. Jsem na rodičovské dovolené. Mám nárok na nějakého bezplatného právníka? Děkuji

Nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
21.10.21 06:30

Ale to vis ze muzes pozadat. Bud primo do navrhu napis ze zadas o osvobozeni od soudnich poplatku a ustanoveni zastupce nebo jeste pred podanim navrhu jen ze ho chces podavat a zadas o zastupce. SOud ti posle formular ktery vyplnis a rozhodnou jestli ti ho daji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5251
22.10.21 07:24

U kterého soudu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
23.10.21 07:26

@catch-22 Ptám se, jelikož sestřenice 6 let zpět, když byla na rodičovské dovolené tak ho měla. Socialka ji ho sama nabídla. Řešil to za ní.. Tak nevím co je směšného na tom, že se zeptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
23.10.21 10:15
@LuSof píše:
@catch-22 Ptám se, jelikož sestřenice 6 let zpět, když byla na rodičovské dovolené tak ho měla. Socialka ji ho sama nabídla. Řešil to za ní.. Tak nevím co je směšného na tom, že se zeptám.

Přístup, že když si něco rozvrtám, mám automaticky nárok, aby to někdo za mě řešil, samozřejmě bezplatně. Jinak řečeno, ať se stará a platí někdo jiný. Směšné to není vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
23.10.21 20:03

U opatrovnického soudu nemusíš být právně zastoupena. Příslušná podání ti pomohou sepsat na OSPODu.
Bezplatného advokáta bys mohla dostat pouze v případě, že je tvá kauza mimořádně právně komplikovaná (což opatrovnické spory nebývají - neplést k komplikovaností skutkovou, to, že to máte zamotaný emocionálně a psychicky, neznamená, že právně to není věc jednoduchá), nebo že jsi handicapovaná (hlavně mentálně) natolik, že nejsi schopna se o svá práva brát sama. Zkusila bych to v případě prokazatelneho domácího násilí, tam je oběť skutečně mentálně handicapovaná (ne, retardovaná není totéž), ale soudy na to většinou neslyší. Opět: žádost o ustanovení advokáta ti pomůže sepsat OSPOD. Pokud neuspěješ u soudu, zkus ještě poslat žádost na ČAK, jsi-li extrémně chudá nebo invalidní, klapnout by to mohlo. Extrémně chudá znamená žádné příjmy (=závislá na dávkách hmotné nouze) a absolutně žádný majetek (žádné nemovitosti, ani na hypotéku, žádné auto, žádné stavebko, penzijko atd.).

Poplatek se platí jen za návrh na rozvod (2.000,–), můžeš požádat o odpuštění, soudce posuzuje případ od případu. Soudy o děti jsou „zdarma” s výjimkou platby za znalecké posudky (cca 70.000 - 150.000), tam se opět žádá o odpuštění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat