Soud - svěření syna do mojí péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 14:09
Soud - svereni syna do moji pece

Jak to tak byva. S partnerem jsme se rozesli. Mame jednoho syna (6 let) a ja podala navrh na sveteni do pece. Navstivila me doma pracovnice uradu a ja z toho vseho zacala byt na meko. Chlap souhladsil at je u me. On se bude stehovat k jine zene 60 km daleko a pak zas zacal, ze si ji veme on. Meni nalady ze dne na den. Popise mi nekdo pls jak to u soudu vypada? Kdo tam bude a na co se me budou ptat?
Chci se zeptat. O tu “omluvenku u soudu kdyz chodim do prace si musim zadat predem, nebo mi ji u soudu daji az tam budu? Bude platit pak na zbytek dne, nebo se musim vracet do prace? Bojim se, ze budu ubrecena.

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11026 příspěvků 30.05.19 14:18

S omluvenkou nevim, já u soudu nebrecela, bylo to docela rychle, byla sem tam já, moje právnička (tu mít nemusíš), ex a sociální pracovnice co byla u nás doma. Soudkyně vyslechla tu pracovnici, já řekla že chci syna do péče, ona řekla že je to v pohodě že máme zázemí a všechno, ex to nakonec odkyval, že na syna by stejně při práci neměl čas (přitom předtím mi vyhrožoval jak o něj bude bojovat a že ho chce). Určila se výše alimentů, to teda navrhnul ex částku a já to odsouhlasila, protože kdybych to nechávala vypočítat, tak bych těžko dostala víc. No a pak to soudkyně odklepla a šlo se domů. Všeho všudy slabší půl hodinku to trvalo. Ale jak říkám vzájemně sme si to odkejvali, kdyby tam byly nějaké spory tak to asi potrvá dyl.

Olčík
Kelišová 5370 příspěvků 30.05.19 14:29

Ano bude to jak pise Kriss Tyna, my byli na vsem domluveni i jak budou deti u neho, tak, ze to jen odklepli…je fajn kdyz budete domluveni predem, jinak se bude vse resit u soudu…alimenty, navstevy deti atd.ale je to rychlovka, neboj se a zadny slzicky…ja sem mekkota mekka a tam me nic nedonutilo k slzickam…

cecetka
Echt Kelišová 8470 příspěvků 30.05.19 14:38

Jsem zila v domneni, ze omluvena absence je jen v pripade vyslechu svedka :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66889 příspěvků 30.05.19 15:11
@cecetka píše:
Jsem zila v domneni, ze omluvena absence je jen v pripade vyslechu svedka :nevim:

Tak omluvit to celkem logicky musi… A samozřejmě jen po nutnou dobu, neni duvod prec by mel omlouvat cely den.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 30.05.19 15:47

Jakmile soud nařídí jednání, tak ti i pošle potvrzení pro zaměstnavatele, ale ten den ti neproplati, jen tě omluví.. když se nedohodnete, tak rozhodne soud dle toho, co je v zájmu dítěte. Dej si do návrhu, že chceš syna do své péče.

Váš příspěvek
Reklama