Sourozenci a společná cesta do školy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
407
23.6.22 17:02

Sourozenci a společná cesta do školy

Dobrý den, mám syna(11let), který v září půjde do 6 třídy. Chodí do školy i ze školy sám od druhé třídy. Od září nastupuje do první třídy dcera (6 let ji bude v srpnu). Mám představu, že by ji syn ráno do školy doprovázel ( aby nemusela být od 6 hod. v družině). Pracuji od půl 7. Školu mají cca 12 min pěšky. Městecko do 3000 obyvatel. 2× přecházejí silnici(ne frekventovanou). Nechali by jste děti chodit takto spolu? Porad váhám, abych na syna nedavala velkou zodpovědnost.
Díky za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
769
23.6.22 17:03

Je to úplně v pohodě. Jen aby ho to neomezovalo, pokud chce jít odpoledne ven s kamarády atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
23.6.22 17:04

Mě jako problém nepřipadá ani tak ta cesta jako to, že ji bude muset ráno vypravit, aby spolupracovala a poslechla ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.6.22 17:05

@Sisika9 odpoledne už bych vyzvedávala já, pracuji na zkrácený úvazek. Jde jen o to ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.6.22 17:07

@prokopa ona se sama dokaze obléknout, obout, vyčistit zuby bez řečí, automaticky. Manžel vychází o půl 7, tak by je probudil. Syn dokáže připravit snídani atd. Svačinu bych ji ráno dala do tašky.
Je pravda, že někdy ho moc poslechnout nechce, ale na tom bych zkusila přes prázdniny zapracovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4567
23.6.22 17:07

Pokud syn souhlasi a nevadi mu ocasek, myslim, ze je to v pohode…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60024
23.6.22 17:08

Taky si myslím, že úplně v pohodě. Moje nejstarší vyzvedávala dva mladší sourozence i ve školce a vodila mi je do práce. A to byla nějak ve třetí třídě, když je začala vodit a vyzvedávat. Prva jsem ji dala telefon. Ráno odcházím do práce dříve a vracím se krapet po nich. Tak prvá jsem nejstarší vybavila telefonem. A v počátku bylo ověřování po telefonu, jestli vše klape, jak má. Nejmladší je druhák. Už chodí každý sám odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.6.22 17:09

@VitaminC syn souhlasí s ranním doprovodem, odpoledne už má svůj program.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60024
23.6.22 17:10

Jen tu snídani bych jim připravila, než bych odešla nebo taťka. A nechala bych jim to na stole. Ať se přípravou ráno nezdržují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.6.22 17:12

@Kelsey díky za odpověď, také si právě myslím, že by to zvládli, syn je zodpovědný. První týden v září mám dovolenou, tak mám v plánu to s nimi nacvičit 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178

Ano, nechala, holky takhle chodí ráno spolu, jen s tím, že já je vypravím a popoháním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
@Kelsey píše:
Jen tu snídani bych jim připravila, než bych odešla nebo taťka. A nechala bych jim to na stole. Ať se přípravou ráno nezdržují.

Ano, abych jim to ulehčila. S tím počítám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29712
23.6.22 17:14

Jako cesta bych řekla v pohodě, pokud holka není nějaká divoká a nezvladatelná. Já mám prvnaka a ten se dokáže vypravit sám, obleče se, nají, sbalí věci :nevim: akorát na tu cestu ho taky nepoustim samotného, ale bydlíme ve větším městě a cestou má několik silnic a chodil by sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83631
23.6.22 17:14

Chodila mi prvnacka se tretakem, jezdi asi 10 minut autobusem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.6.22 17:18

@Kriss Tina divoká není, jako někdy se dokážou pohádat, nebo na sebe ječí, ale nic hrozného. Normálně spolu třeba jdou koupit pizzu, a syna poslechne. Ale to takhle jdou jednou za čas, ne denně :).
@j.a.n.i1 tak to by mohli zvládnout i ty moje děti😃.
Určitě bych ze začátku kontrolovala přes mobil, jak došli atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat