6 letý se chová jako bohém

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1697
23.6.22 16:44

6 letý se chová jako bohem

Ahoj, mas sestilety pujde od zari do 1. tridy. Ve skolce mi ucitelky nezavisle na sobe rekli, ze se chova jako bohem, ze je proste jiny, i kdyz to nemysleli nejak zle. Hlavne posledni dobou casto odmlouva dospelym, ucitelkam, ma problem respektovat autority. Bojim se 1. tridy, je sice chytry a celkem rozumny, ale pusu zavrenou mit nevydrzi a na jednom miste taky nezustane. Ja jsem na nej dost striktni, potrebuje pevnejsi vedeni, ale stejne to asi moc nefunguje. Mel nekdo podobnou zkusenost? Srovna se, nebo bude spis prusvih?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14389
23.6.22 17:02

Neboj, zvykne si. U syna to v první třídě vypadalo, že pusu nezavre a učit se nevydrží a zklidnil se a zvykl si během pár týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 17:06
@Ladeka píše:
Ahoj, mas sestilety pujde od zari do 1. tridy. Ve skolce mi ucitelky nezavisle na sobe rekli, ze se chova jako bohem, ze je proste jiny, i kdyz to nemysleli nejak zle. Hlavne posledni dobou casto odmlouva dospelym, ucitelkam, ma problem respektovat autority. Bojim se 1. tridy, je sice chytry a celkem rozumny, ale pusu zavrenou mit nevydrzi a na jednom miste taky nezustane. Ja jsem na nej dost striktni, potrebuje pevnejsi vedeni, ale stejne to asi moc nefunguje. Mel nekdo podobnou zkusenost? Srovna se, nebo bude spis prusvih?

Byla jsem podobná i když já jsem neodmlouvala, ale diskutovala s učiteli. :mrgreen:
Někteří učitele byli ze mně na nervy (většinou ty co neměli autoritu), přísnější učitele mi sami řekli v 8 a v 9 třídě, že aspoň je tam někdo kdo se nebojí s učiteli mluvit.
Jakože spolužáky něco zajímalo, ale od jednoho k druhému šlo šeptem zeptej se, já se bojím…Tak jsem se ptala já.
Na střední na pohodě. Co mě zajímalo jsem si vyříkala s učiteli sama, někdy jsem sloužila i spolužákům jako spojka mezi učiteli.
Takže pro mě je spíše plus když se dítě autorit nebojí. Nemyslím, ale nějaké uražení a pomlouvání v hodinách to bych si nedovolila, ale ozvat se nebo se zeptat proč ne

• Citovat
  • Nahlásit
12825
23.6.22 17:09

To je jako věštění z křišťálové koule. Syn měl v 1.-2. třídě velmi ráznou paní učitelku, ta si ty děti srovnala raz dva i na online výuce. Já byla nadšená, že si umí zajistit pořádek a k dětem je laskavá, ale umí být i přísná a děti vědí, co je přes čáru. Líbilo se mi, že se s dětmi nemaže, ale má i skvělý smysl pro humor a je schopná si udělat srandu i sama ze sebe (když se jí třeba něco nepovedlo apod.). Někteří rodiče ale měli ta měřítka úplně jinde a byli v šoku, že nedala v první třídě všem dětem samé jedničky a že nevěnuje dost pozornosti problémům jejich dítěte (což bylo např. lehce odřené koleno po pádu nebo ztracené nůžky), a že zveličuje obyčejné dětské hrátky (jeden chlapeček soustavně napadal spolužáky na WC, podle rodičů ho ostatní provokovali a měl na to nárok, podle učitelky samozřejmě nikdo nesmí uhodit jako první) a naopak že to bagatelizuje (= když to tomu chlapečkovi někdo na tom WC vrátil, což učitelka otevřeně řekla, že to nepodporuje, ale přijde jí v pořádku, že se někdo nenechá mlátit, když ho někdo napadne, a snaží se ho odstrčit).
Takže když jsem viděla, jak je těžké zavděčit se všem rodičům a jak rozdílné pohledy na to můžou být, tak stejně tak rozdílné pohledy budou i na chování tvého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12323
23.6.22 17:44

@Ladeka Takových děti je plno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
23.6.22 17:49

;) v dnešní době standardní dítě
má prostě svou hlavu, své názory, no
je otázka, jak moc to má člověk utínat (píšeš, že jsi hodně Striktní, ale v tom může být právě ten problém), ON asi potřebuje diskutovat a být free - tak ho přihlas na malování/keramiku nějaké tvoření prostě něco, kde si upustí tu svou svobodnou mysl..
nemusíme být všichni poslušní vojáci
na druhou stranu autoritu umět respektovat musí
výchova je tak strašně složitá… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
23.6.22 18:11

Proutek se musí ohýbat, dokud je mladý.
Takže máš na to čas do září, aby začal poslouchat a respektovat pokyny.
Ve škole se s ním nikdo párat nebude, a nálepka drzého spratka s prominutím se už těžko odlepuje.
Překvapuje mě, kolik rodičů si myslí, že volná výchova je ok, a pak se diví, co roste z jejich dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
23.6.22 18:28

@ZustanSeMnou nejsem rozhodně zastáncem Volné výchovy (otázka, co si pod tím představuješ)
ALE mám vš MU pdg. + léta praxe na táborech a externě ve školách
a NE - opravdu NEEXISTUJE JEDNOTNÝ MANUÁL NA VÝCHOVU! a o ohýbání proutku už vůbec ne
pokud chceš vychovat a tvým cílem je mít doma dítě, které poslechne na slovo, tak sis měl-a pořídit psa… Každý člověk je svébytný, na každé dítě platí něco jiného, někomu stačí vlídnější slovo, na někoho zatlačit, na dalšího holt i ta facka když vše předtím selhalo
já fakt nejsem žádný extrémista, ale tvůj příspěvek je přesný příklad Neznalosti absolutních základů výchovy
odpověz si sám pro sebe - jak chceš dítě vychovat? aby bylo jaké?
sebevědomé, hrdé? ale ano, pak to bude trnité a složité
podřídivé, submisivní? ok, tak ho budeš mlátit, odnaučí se myslet a projevovat, začne max. šikanovat a skončí třeba u pásu, páč se nenaučilo myslet a růst…
HELE, ohýbání proutku opravdu není univerzální výchovná rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 18:33
@ZustanSeMnou píše:
Proutek se musí ohýbat, dokud je mladý.
Takže máš na to čas do září, aby začal poslouchat a respektovat pokyny.
Ve škole se s ním nikdo párat nebude, a nálepka drzého spratka s prominutím se už těžko odlepuje.
Překvapuje mě, kolik rodičů si myslí, že volná výchova je ok, a pak se diví, co roste z jejich dětí

Jsou děti, co doma fungují. Ale ve škole, kde necítí mámu/tátu za zadkem, je problém. Syn je odrzlík. Dělá si z učitelky legraci, odmlouvá, neposlouchá, nafukuje se a pořád mluví.
Naštěstí mají učitelku, co je v pohodě a neřeší. Už si ho srovnala. Sama mi řekla, že si ho musí srovnat sama. Syn ji má moc rád. Naopak ho chválí, jak se zlepšuje, akceptuje nastavená pravidla a už provokuje minimálně. Prý je super, že poslechne, když ho napomene, že to děti často neudělají. A celkově chválí, že prosí, děkuje, zdraví, vyká…
Ale je to ten typ, co bude poslouchat vše doslovně. Poprosila ho, aby skočil do sborovny a on skákal :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1188
23.6.22 18:36
@Lucy75 píše:
@ZustanSeMnou nejsem rozhodně zastáncem Volné výchovy (otázka, co si pod tím představuješ)
ALE mám vš MU pdg. + léta praxe na táborech a externě ve školách
a NE - opravdu NEEXISTUJE JEDNOTNÝ MANUÁL NA VÝCHOVU! a o ohýbání proutku už vůbec ne
pokud chceš vychovat a tvým cílem je mít doma dítě, které poslechne na slovo, tak sis měl-a pořídit psa… Každý člověk je svébytný, na každé dítě platí něco jiného, někomu stačí vlídnější slovo, na někoho zatlačit, na dalšího holt i ta facka když vše předtím selhalo
já fakt nejsem žádný extrémista, ale tvůj příspěvek je přesný příklad Neznalosti absolutních základů výchovy
odpověz si sám pro sebe - jak chceš dítě vychovat? aby bylo jaké?
sebevědomé, hrdé? ale ano, pak to bude trnité a složité
podřídivé, submisivní? ok, tak ho budeš mlátit, odnaučí se myslet a projevovat, začne max. šikanovat a skončí třeba u pásu, páč se nenaučilo myslet a růst…
HELE, ohýbání proutku opravdu není univerzální výchovná rada.

Jsi vedle jak ta jedle, prosím tě. Říká ti něco slovo pořekadlo? Asi ne, že se tak blbě ptám, jinak bys nebyla tak paf z spojení ohýbání proutku.
Je úplně fuk, že jsi vystudovala pedagogiku nebo co plus jezdíš na tábory jako vedoucí.
Faktem zůstává, že je tvé dítě nezvladatelné a nevychované. Myslíš, že by ti učitelka ve školce řekla, že je to drzý nevychovanec? Ne, raději použila slovo bohém, zní to totiž líp.
Kdybys byla tak předvědčená o své super výchově, tak sem ten příspvek nepíšeš.
Jo, za pravdu se leckdo naštve, chápu to, blbě se poslouchá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
23.6.22 18:42

@ZustanSeMnou :mrgreen: myslíš moje dvě puberťačky, tak ano, lehké to nemám
ale NAPROSTO VEDLE JSI TY
nejlépe je začít porozuměním psanému textu a umění rozpoznání souvislostí, nejméně těch, co kdo píše ;) nazdar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
23.6.22 18:44
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
23.6.22 18:45
@ZustanSeMnou píše:
Jsi vedle jak ta jedle, prosím tě. Říká ti něco slovo pořekadlo? Asi ne, že se tak blbě ptám, jinak bys nebyla tak paf z spojení ohýbání proutku.
Je úplně fuk, že jsi vystudovala pedagogiku nebo co plus jezdíš na tábory jako vedoucí.
Faktem zůstává, že je tvé dítě nezvladatelné a nevychované. Myslíš, že by ti učitelka ve školce řekla, že je to drzý nevychovanec? Ne, raději použila slovo bohém, zní to totiž líp.
Kdybys byla tak předvědčená o své super výchově, tak sem ten příspvek nepíšeš.
Jo, za pravdu se leckdo naštve, chápu to, blbě se poslouchá…
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: komu to píšeš?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
23.6.22 18:45
@Lucy75 píše:
@ZustanSeMnou :mrgreen: myslíš moje dvě puberťačky, tak ano, lehké to nemám
ale NAPROSTO VEDLE JSI TY
nejlépe je začít porozuměním psanému textu a umění rozpoznání souvislostí, nejméně těch, co kdo píše ;) nazdar

Čtenářskou negramotností netrpím, neboj. Že ses do mě tak pustila, přitom ti má první odpověď vůbec nebyla určena, hm? Tak se nediv mé reakci.
Zdar

Příspěvek upraven 23.06.22 v 18:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
23.6.22 18:47

@ZustanSeMnou představuješ typ autoritativního rodiče nesnášejícího jakoukoliv kritiku či odpor
jak myslíš
dožene tě to… tvé agresivní reakce mluví za vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat