Sourozenci: kdy do společného pokoje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tee34
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 07.02.13 09:55
sourozenci:kdy do společného pokoje?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy jste sestěhovali mladšího sourozence ke staršímu do pokojíčku? Staršímu jsou 3 roky a mladšímu budou 3 měsíce. Starší syn od tě doby co mladší snáma spí v ložnici chodí v noci k nám do postele, takže se moc nevyspíme. Mladší syn se budí tak maximálně 2 v noci. Děkuji :D

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pajjakk
Kecalka 358 příspěvků 07.02.13 10:01

My jsme sestěhovali až kolem devátého měsíce, kdy spal syn celou noc. To sice bylo už dřív, ale ublinkával a já jsem se bála. Navíc byl o dost nedonošený a měl spánkovou apnoi, takže nám běžně 2× za noc spouštěl monitor dechu a to je děsný řev…
Já bych počkala, až bude spát prcek celou noc. Nebo jestli má starší tvrdé spaní a nevzbudí ho kňourání malého, tak bych ho tam už dala. Ale jedině s chůvičkou..

zichisek
Kelišová 5475 příspěvků 07.02.13 10:05

MAlá bude mít v létě 3 roky, koncem května čekáme druhé. Dcera byla sama v pokojíčku od dvou týdnů. Miminko asi půjde taky hned jak ustálíme kojení. Starší dcera už teď chce postýlku pro miminko ve svém pokojíčku, tak myslím, že by hodně žárlila a taky začala chodit hodně k nám, tak myslím, že pokud bude vše ok, budou spolu a já budu chodit kojit v noci tam.

Tee34
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 07.02.13 10:14

@pajjakk No staršího syna mladší nevzbudí když pláče. Mi máme ložnici hned vedle pokojíku a ložnice je s pokojíkem spojená dveřmi. První syn byl také nedonošený, ale ten spal teda celou noc a sám v pokojíčku byl asi od 5. měsíců.

pajjakk
Kecalka 358 příspěvků 07.02.13 10:20

@Tee34 Starší dcera šla do pokojíčku už ve třech měsících, tak jsem syna chtěla taky přesunout co nejdřív, ale nám stály v cestě ty zástavy dechu a ublinkávání. Přestal ublinkávat v noci až kolem 6 měsíců, jinak přes den občas blinká ještě teď a to je mu 13 měsíců :?
Jestli jsou oba v poho, sestěhovala bych co nejdříve..

gaborka18
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 07.02.13 10:55

Já první dítko odsunula do vlastního pokojíku až ve 2,5 letech… dřív stejně nebyl a teď druhé dítko začínáme trénovat na velkou postel a spaní se segrou v pokoji a to je mu 25m… potřebujeme uvolnit postýlku pro mimi v květnu… já třeba kojila do 14m a to i v noci a já prostě chtěla mít v noci co nejmíň pohybu, abych vzbudila co nejmíň lidí a i to mimčo, takže jsem vyndala z postýlky hned do postele, nakojila a zase šup do postýlky… taky mi teď vadí jak trénujeme spaní v pokojíčku, že když se něco děje, tak musím běžet a utěšovat a uspávat… každé dítě je jiné a jinak „tvrdé“ mamky… jinak po dlouhé době se dokonce objevila u nás v posteli už 6 letá dcera, že se bála, že má pod postelí duchy… malý když dorazí do postele k nám, tak si mě chytne kolem krku a já jsem blažená… to jsou ty úžasné chvilky a vůbec mi nevadí, že je nás tam víc… časem to přejde všechny děti…

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 07.02.13 10:55

Mam deti skoro od zacatku spolu (ted uz s nimi nespim v pokoji kazdou noc) a v pohode. Spinkaji i pres obed v pokoji spolu.

alli_li
Závislačka 3201 příspěvků 19 inzerátů 07.02.13 11:08

U nás děcka mají 2,5 let a 1,5 roku a letos na jaře jim začnem dělat pokojíček a v létě je chci už sestěhovat :-)

Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 07.02.13 11:19

My jsme staršího dávali do svého pokojíéčku až když bylo mladšímu dva roky a staršímu 4. I tak mladší pořád chodil za námi. Dávat kojence nebo batole do samostatného pokojíčku mi přijde jak naprostá blbost. Proč?

pomeranca
Extra třída :D 10699 příspěvků 07.02.13 11:23

Plánuju to až bude potřeba uvolnit postýlku pro případné třetě. A hlavně doufám, že v té době už bude mladší spát celou noc, běhat do jiného pokoje se mi opravdu nechce.

nozu
Extra třída :D 10377 příspěvků 07.02.13 12:32

Starší šla v 11 měsících, kdy jsme ji začali v ložnici rušit. mladšího jsme k ní dali cca v 8 měsících, kdy jsem kojila jen dvakrát za noc.

abela
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 07.02.13 17:10
@Šílená Sonja píše:
My jsme staršího dávali do svého pokojíéčku až když bylo mladšímu dva roky a staršímu 4. I tak mladší pořád chodil za námi. Dávat kojence nebo batole do samostatného pokojíčku mi přijde jak naprostá blbost. Proč?

protože ji vždycky nekolikrat za noc vzbudím když se chruju, nebo zakašlu a v pet ráno když mě vidí tak už neusne, od te doby co spim v jine mistnosti spí celou noc.19 - 19:30 Tak proto.

pajjakk
Kecalka 358 příspěvků 08.02.13 17:56
@Šílená Sonja píše:
My jsme staršího dávali do svého pokojíéčku až když bylo mladšímu dva roky a staršímu 4. I tak mladší pořád chodil za námi. Dávat kojence nebo batole do samostatného pokojíčku mi přijde jak naprostá blbost. Proč?

Nevím proč blbost???
U prvního dítěte mi noční vstávaní a přecházení vůbec nevadilo a druhé dítě jsme odsunuli, protože spal celou noc a dcera ho už u sebe chtěla a žárlila, že on je s námi a ona ne.
A blbost to není, je to snad každého věc…

morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 09.02.13 06:59
Sourozenci

Ahojky, našemu synovi bylo šest měsíců, když jsme ho dali spát k dvojčatům do pokojíčku. Sice se ještě budil ve čtyři ráno na jídlo, ale nikdy s tím nebyl problém a ani sestřičky nebudil.

koala123
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 12.07.16 13:12

Ahoj :mavam:,
každé dítko je jiné, ale zajímalo by mě, co si myslíte :D. Máme ložnici ve velkém pokoji a chlapeček 2 roky už spinká sám v malém pokojíčku. Chtěli bysme ale časem kluky přesunout do velkého pokoje, aby mohli každý mít i psací stůl a skříňky na hračky a oblečení. Za tři měsíce se nám narodí druhý klučina, takže zvažuji, jestli mít miminko v ložnici a pak oba kluky přestěhovat do toho velkého pokoje, až budou větší a budou i vyžadovat větší prostor, nebo že bychom už teď malého přesunuli do toho velkého pokoje a časem bychom mu tam jen přidali sourozence. Takže pro toho většího by to teď byla poslední změna, jen by mu tam pak přibyl brácha. Osobně si myslím, že v těch necelých dvou letech mu to bude asi jedno, uděláme mu to tam úplně stejné, jako to měl do teď. Bojím se, že by si tu teď zvykl a pak by byl se stěhováním problém. Navíc v tom velkém pokoji bych mohla i dočasně spát s klukama, kdyby byl nějaký problém s přesunem mladšího a chtěl by pořád mojí přítomnost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Každodenní boj. Lékaři zachrání děti, které schováte do dlaně

Malí uzlíčci, které váží i pouhých 1000 gramů a bez nadsázky se svým rodičům... číst dále >

Podpořte zvídavost svých dětí vhodným dárkem pod stromeček

Možná už je vaše skrýš vánočních dárků plná krásných aut, panenek a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Koupelna bez teplé vody a všude zima. Mise pomohla tátovi s malým synem

Svého drogového období Julián (29) lituje. Jenže nezůstalo bez následků, ze... číst dále >

Kliky a dřepy prodlužují život, tvrdí studie. A ochrání i před rakovinou

Úsloví "sportem ke zdraví" stále platí. A nemusíte zrovna běhat nebo jet na... číst dále >

Reklama