Sourozenecký kočárek do mini výtahu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2091
25.11.21 10:16

Sourozenecký kočárek do mini výtahu

Ahoj. Očekáváme narození druhého potomka. rozdíl mezi dětmi cca 23měsíců. Starší zatím moc chodit nechce ale i tak chci kočárek abych v něm odvezla dvě děti při potřebě např do poradny a nákup atd. Existuje nějaká malý sourozenecký kočár? Myslím tím korba +sportovní sedačka. Máme fakt pidi výtah kde se mi akorát vejde kočár pro jedno. Kočárkárnu nemáme a potřebuji kočár tedy dostat do bytu. klidně jsem ochotna koupit i z druhé ruky. Zatím ideálně se mi jeví Hauck duett s tím že do výtahu bych najela jen s korbou a přídavné sedátko nacvakla až dole. Ale někdo mě odrazoval od toho že starší nebude chtít sedět vzadu a koukat do korby Přemýšlela jsem i o Phill and teds ale mám obavu že v 6m mladšího už se do trouby s fusakem nevejde navíc sportovní sedačka nelze polohovat do lehu takže se mi nechce 6m kojence dávat do sedu. Narazila jsem na icandy pear ten by se možná vešel jen mám obavu že bych musela najet jen se sportovní návstavbou a korbu s novošem držet nad hlavou starší v ruce. Jane twone ten by vypadal taky dobře ale nedá se v čr sehnat, Easy walker harvey2 a britax b ready ten už by sehnat šel ale mám obavu že to bude ten samý případ jako i candy. Ideálně korba nahoře a přídavné sedátko vzadu. obávám se že se stupátkem si nevystačím jelikož jsem na děti sama skoro pořád ( Manžel skoro pořád pryč ) a potřebuji být pohyblivá i s dvěma dětmi… přemýšlela jsem i nad šátkem + stávajícím kočárkem což mi taky nebylo doporučeno jelikož starší je ještě takové trdlo a bude se třeba ohýbat, zvedat apod. Nemáte někdo nějaký tip na kočárek…? ještě doplním že kočárek vedle sebe nepřichází v úvahu potřebuji se tam ještě vedle kočárku vejít já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2723
25.11.21 10:49

My jsme u rozdílu 22 měsíců měli jen to stupatko a bylo to v pohodě. Dalo se na něm sedět i stát a když se vytáhlo k riditkum a zachytilo popruhem, nezabíralo skoro žádný místo a ve výtahu tak nebyl problém. Nechápu, jak stupatko souvisí s tím, že budeš na deti sama. Přes den je na děti sama snad téměř každá, ne? Já jsem to stupatko pořídila tak 2 měsíce před porodem a syna na něj začala postupně zvykat a učit. Pak nebyl problém, jen bylo potřeba ho naučit, že musí říct, když chce vystoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9057
25.11.21 11:00

@Ufinka87 jestli máte opravdu ten nejmenší výtah, tak sourozenecky kočárek za sebou tam nedáš ani náhodou. Takže třeba ten tebou zmiňovaný Hauck duett tam určitě nedáš. Tím, že má delší podvozek, nepůjdou zavřít dveře výtahu.
Koukala bych spíš po kočárcích, kde je sezení vedle sebe, třeba Bugaboo. Ano, jsou úzké, ale sourozenecký kočárek je vždycky kompromis. Tam už máš větší šanci, že do výtahu nejen vjede, ale že ten výtah půjde půjde zavřít. Otázka je, jestli se do výtahu pak vejdeš ještě ty.
A jinak já jsem měla mezi prvním a druhým dítětem rozdíl 21 měsíců a sourozenecký kočár jsem neměla. Měla jsem obyč. stupátko, ani sedět se na něm nedalo a využívali jsme ho tak jednou dvakrát do měsíce. S dětmi jsem byla taky celý den sama a syn drtivou většinu tras odjel na odrážedle nebo ušel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
25.11.21 11:03

@Ufinka87 mám taky děti od sebe 23 měsíců a za mě je ideální to stupátko ke kočárku. Původně jsem chtěla taky sourozenecký kočár, ale díky zkušenosti se 3mi staršími, kteří byli od sebe 20 měsíců a 25 měsíců jsem zase volila jen stupák bez možnosti sezení. Dostaneš se všude a pro dítě je to i zábava. A podotýkám, že jsem na ně byla taky sama co se týče procházek dopo nákupu či kontrol u mudr a to jsem musela přes celé město :palec:

Příspěvek upraven 25.11.21 v 11:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 11:05

Taky bych šla do stupátka. Věř, že se sourozeneckým kočárem to bude fakt opruz. A malej si holt zvykne víc chodit nebo na odrážedlo.
Měla jsem dvojčata a trénovala jsem je na chození hned jak začaly trochu chodit, protože právě ten kočár byl neskladný, široký atd. Je tedy pravda, že jsem dost jezdila autem (což byl taky opruz, tam děti pořád poutat :) )

• Citovat
  • Nahlásit
1772
25.11.21 11:06

Jestli mate takový ten starý výtah co jsou ještě někde v paneláku (máme my) tak jsem rada ze tam na délku zaparkuju normální sportak a já musím stát vedle. Takže bych si to moc nemalovala a raději vymyslela jiné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
25.11.21 11:16

Já bych pořídila 2 nosítka. Jedno na mimčo a jedno na staršího a podle potřeby vždy dala jedno dítě do nosítka a jedno do kočárku a doma vždy jen nacvakla korbu / sporťák a k tomu i to stupátko. Prostě podle toho, kam půjdete. Jo a pak je ještě nějaký bogaboo dvojkočár, co jde zmenšit na jednokočár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
25.11.21 11:27

Ja mam deti 19 mesicu od sebe. O dvojkocaru jsem premyslela, ale nenasla jsem zadny, se kterym bych se vesla do vytahu i ja (klasickej malej panelakovej vytah). Nevim, v kolikat mesici jsi, ale ja syna trenovala, aby byl zvykly chodit. Pro jistotu jsem si pujcila i to stupatko, ktery jsme nakonec temer nevyuzili. Taky jsem cely dny sama a vse zvladneme takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 13:51

Já čekám porod každým dnem, děti od sebe budou 21 měsíců a mám koupené stupátko z Lidlu bez sezení a počítám s tím, že budu i nosit, takže jsem si pořídila nosící vsadku do bundy na zimu… plus máme odrážedlo a kočárek pro panenky - s obojím jde starší venku krásně rovně po chodníku… Myslím, že sourozenecký kočár potrebovat nebudeme… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6009
25.11.21 13:55

Phila do nejmensiho vytahu date, ale na sikmo a vy musite zatáhnou bricho :)

Mam male deti a pak jsem je proste stridala. Ze i na výletě se vystridali v sedatkach. Ono to kdyz je to přídavné dole, tak to neni uplne sedici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4257
25.11.21 13:57

Já bych to tak daleko neviděla. 23 měs + 6 měs. je velký dítě a ještě hodně daleko, které jistě zvládne už dost věcí samo. Řešila bych začátek, tedy dobu po porodu.
Na dobu věku 6+měs. mimina bych pořídila odrážedlo a skate a šátek.

Mám děti o 18 měsíců. Prvního půl roku měli tandem. Jenže pak kočár + děti + nákup byl šíleně těžký, tak jsme přešli na varianty mimino ve sportáku, starší na stupátku, starší v šátku, starší na odrážedlo ( kvalitní, ujel na něm dost km a bavilo ho to. Navíc je to rychlé :lol:
Když mimino vyrostlo tak se na stupatku v případě potřeby střídali ve vypjatých situacích.
Na děti jsem taky byla sama ( víkendové manželství). :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 23:13

Mrkni na Baby Jogger, zatahnes za prezku a slozis ho na placku, kterou das do sebemensiho vytahu. Takze vycvaknout korbu, slozit kocar a jedes.
Akorat nesmis mit nahazene kramy pod kocarem.
Jinak ja mela Baby Jogger Summit a starsi dcera se v pripade nouze vozila normalne v kosiku pod korbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1772
25.11.21 23:16

@nototedanevim
A děti tam složí taky nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 00:22
@NinaU. píše:
@nototedanevim
A děti tam složí taky nebo jak?

Mimino zustane v korbe, ta se vycvakne, za madlo polozi na zem, starsi si normalne vystoupi a jde po svych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat