Soused chce narušit naše soukromí

65
4.4.21 19:04

Soused chce narušit soukromí

Dobrý den všem :) Protože Emimino ví vše, zkusím se zeptat tady.
Bydlíme na vesnici v domku a protože bychom rádi trávili s dětmi víc času na zahradě, snažíme se udělat si soukromí na našem pozemku (vše v rámci stavební vyhlášky). Vždy jsme se snažili se sousedem domluvit, bohužel soused je člověk, který jedná často velmi afektovaně, ikdyž se s ním člověk snaží jednat smířlivě. Natruc teď přišel s tím, že si postaví vyvýšenou terasu (cca 3m nad úrovní terénu) s výhledem na náš pozemek a do našeho obýváku. Nechali se s ženou před námi nahlas slyšet, že k nám stejně uvidí a budou z ní mávat. Dočetla jsem se, že pokud nebude terasa propojená s jeho domem dveřmi (což pravděpodobně nebude, má přízemní domek), tak je považována za samostatnou stavbu, tudíž do 25m2 nepotřebují náš souhlas. Je nějaká možnost, jak se bránit? Opravdu nestojíme o to, aby nás a děti takto úmyslně sledoval… Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
503
4.4.21 19:11

To už nebude terasa ale posed pro myslivce 😂
Neříká to jen na truc? Dyť k čemu mu tak vysoká terasa bude 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
4.4.21 19:13

To by už musel byť dobrý psychopat, aby dal toľko peňazí len na to aby vám videl do obyvaku 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
4.4.21 19:14

To si neumím moc představit, každopádně to je zajímavé.. To máte domy v kopci? A vy si tam sázíte nebo stavíte něco, aby neviděl a on se naštval, že mu to brání ve výhledu? Tím samozřejmě myslím do kraje, ne na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16037
4.4.21 19:21

Normálně tě jen provokuje a ty mu na to skáčeš.

Čím víc na něj budeš reagovat, tím víc do tebe bude šťourat, protože ho baví pozorovat jak se legračně mrskáš.

Pošli ho do prdelle a nauč se ho ignorovat. Pokud mu nebudeš dávat podněty v tom, že tě může vytáčet, tak ho to pozorování bavit nebude.

Nehledě na to že se mu nebude chtít stavět ani ten posed.

To že si lidi na vesnici vidí do talíře není nadsázka. S tím se buď smiř, nebo si pořiď barák na samotě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
4.4.21 19:31

Navenek na něj nijak nereagujeme. Bohužel peníze na to má a stavbu reálně plánuje.
O jeho duševním zdraví určitě nemá cenu zde polemizovat.
Hledám legální možnosti, jak se bránit výstavbě takové terasy, stěhování neplánuji.
Radz typu „nauč se ho ignorovat“ jsou pro mě irelevantní. Děkuji.
Edit: Výhled mu zakrýváme pouze na naši a částečně sousedovu zahradu. Určitě ne do krajiny. Zahradu má dostatečně rozlehlou, aby se kochal jinde. Dokonce na ní má již vybudované přízemní posezení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
4.4.21 19:35

Tak si dej do oken zavesy a je to. Vecer nic neuvidi a bude mit po srande.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2387
4.4.21 19:36
@Sharee píše:
Dobrý den všem :) Protože Emimino ví vše, zkusím se zeptat tady.
Bydlíme na vesnici v domku a protože bychom rádi trávili s dětmi víc času na zahradě, snažíme se udělat si soukromí na našem pozemku (vše v rámci stavební vyhlášky). Vždy jsme se snažili se sousedem domluvit, bohužel soused je člověk, který jedná často velmi afektovaně, ikdyž se s ním člověk snaží jednat smířlivě. Natruc teď přišel s tím, že si postaví vyvýšenou terasu (cca 3m nad úrovní terénu) s výhledem na náš pozemek a do našeho obýváku. Nechali se s ženou před námi nahlas slyšet, že k nám stejně uvidí a budou z ní mávat. Dočetla jsem se, že pokud nebude terasa propojená s jeho domem dveřmi (což pravděpodobně nebude, má přízemní domek), tak je považována za samostatnou stavbu, tudíž do 25m2 nepotřebují náš souhlas. Je nějaká možnost, jak se bránit? Opravdu nestojíme o to, aby nás a děti takto úmyslně sledoval… Děkuji.

Je to tedy jen spontánní nápad, ale co postavit kus od plotu dva (nebo podle délky víc) stožárů a mezi ně natáhnout neprůhlednou plachtu.

Případně podle stupně vytočenosti s nějakým nápisem. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3392
4.4.21 19:40

@Sharee si tam dej velkou Pergolu a uvidí h…

My jsme kvůli sousedce museli stavet garáž metr od plotu ;)

Zkus zajit na stavební úřad, tam ti řeknou lépe co a jak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16037
4.4.21 19:51
@Sharee píše:
Navenek na něj nijak nereagujeme. Bohužel peníze na to má a stavbu reálně plánuje.
O jeho duševním zdraví určitě nemá cenu zde polemizovat.
Hledám legální možnosti, jak se bránit výstavbě takové terasy, stěhování neplánuji.
Radz typu „nauč se ho ignorovat“ jsou pro mě irelevantní. Děkuji.
Edit: Výhled mu zakrýváme pouze na naši a částečně sousedovu zahradu. Určitě ne do krajiny. Zahradu má dostatečně rozlehlou, aby se kochal jinde. Dokonce na ní má již vybudované přízemní posezení.

No irelevantní - no tvoje volba -jesti se chceš pustit do války se sousedem, který na válku čeká a těší se -je to tvoje volba. Tvoje velmi špatné rozhodnutí.

Stejně jako je naprostá halucinace chtít zaclonit celou zahradu.

To že to nezvládneš ignorovat je problém v tvé hlavě a to je to, co v tuhle chvíli můžeš ovlivnit nejsnáze. Což neznamená že to je snadné. Ale všechno ostatní je prostě cesta velmi špatným směrem, kde prostě nemůžeš vyhrát.

pokud mi nevěříš, tak si najdi nejbližšího advokáta, co dělá občanské právo a zajdi na konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
4.4.21 19:55

Jako my jsme měli takového souseda, co sem rád zahlížel při kouření a pozoroval.. Vyřešilo to 36 tují. Soused vloni umřel a já je budu muset řezat dál :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4807
4.4.21 20:03

Tak ať se dívá, když ho to baví. :lol: Já doma chodím nahá, když jdu z koupelny do šatny a můžou mě taky vidět sousedi. A popravdě je mi to jedno, nepoletím k oknu, abych honem rychle zatáhla, aby někdo neviděl můj zadek. :mrgreen:
Když někdo chce čumět, tak ať čumí, je mi to fuk.
A tak to beru i na zahradě. :lol: Je to naše zahrada, tak si tam taky budu dělat co chci, tedy v rámci možností. Určitě tam nebudu pálit gumy atd. :mrgreen:
Hele jsou horší věci jak čumění. Naši sousedi mají krávy, ovce, prase, slepice, kachny atd. na mini dvorku. Všechno tam smrdí, dělá bordel. Lítají z toho mouchy, komáři a jiná havěť. Večer nemůžeme ani větrat, jaký je smrad z hnoje atd.
Z garáže jim teče stále nějaký olej a při dešti to dělá olejový potůček na cestě. Koupili si lakovací pistoli a vesele takto nanáší barvu na traktor atd. Takže smrad jak v autolakovně a to nemluvím o tom, že když foukne, tak to letí na naše auta… :nevim:
To mi přijde větší problém než to, že by mě někdo šmíroval. :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
873
4.4.21 20:38

Začni chodit po zahradě nahá a manželka mu ten výhled brzy zatrhne 😂. Ne, ted vážně, někdy je potřeba na to jít úplně opačně, protože takhle byste se mohli dohadovat do nekonečna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
4.4.21 22:06

Zajdi na stavební úřad a prober to s nimi. Tam ti poradí nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
9.4.21 12:55

Bez stavebního povolení to stejně nepostaví - a vy se k tomu jako sousedi budete vyjadřovat.. nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat