Dřevěná podlaha v RD

1597
3.4.21 03:47

Dřevěná podlaha v RD

Prosím o zkušenosti - čeká nás rekonstrukce RD a řeším podlahu. Nejraději bych dřevo, ale trochu se bojím, jak bude odolné v domácnosti s malým dítětem, psem a výstupem na zahradu.. Máte to někdo podobně? Dali byste ho znovu nebo litujete? Máte ho někdo v přízemí bez podlahového topení? Je to pak dost teplé pro malé děti?
Jak vypadá po pár letech v kuchyni? Dům je malý, tak bych ráda všude stejnou podlahu… díky všem za zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
295
3.4.21 04:15

Dřevěná podlaha, záleží z jakého dřeva. Tvrdá dřeva a slušná vrchní vrstva umožňující prebrouseni a opětovné ošetření jsou super volba. V případě palubek ( mame ) počítám s měkkým povrchem a poškozením kamínky, ale nevadí mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
3.4.21 06:19

@jezz1e : máme dub, vyšší tvrdost, je krásná, ale už bych do ní nešla. Po 2 letech je podlaha poškrábaná, jsou v ni různé prohlubně, citlivá na jakékoliv vylití všeho, velmi náročná na údržbu (ještě jsem nepřišla na přípravek na vytírání, který by byl nej a to už jsem jich vystřídala). A to nemáme psa, kterého bychom moc chtěli a děti už taky odrostly všem těm odrážedlům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5709
3.4.21 06:41

Máme dřevo na schodech, tchán to samé, a neumím si to představit na podlaze.. nevím teda co je to za materiál, ale děsně to křupe. Jednou manželovi spadla z těch schodů termoska, a kousek se nám ustipnul..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
3.4.21 07:48

Chteli jsme drevo, masiv 18mm. Jenze pri velikosti naseho domu bychom se nedoplatili. Byli jsme ochotni i pravidelne olejovat a brousit. Kdyz jdes do dreva musis pocitat s tim, ze potrebuje vetsi udrzbu a pracuje. Uprimne, kdybych na ni mela koupim si ji.
Nakonec mame lamino, drazsi, od dreva k nerozpoznani. Ale proste to neni ono. Samozrejme udrzba je nula nula nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
3.4.21 07:55

@jezz1e s malými dětmi a psem bych do toho nešel. Budete to muset co chvíli brousit a zase lakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 08:06

Máme parkety po bývalých majitelich v obýváku. Nechali jsme je prebrousit a nalakovat. Jsou krásné a od noh opravdu teplo. Je to dub a už bych do toho nešla a určitě ne s malými dětmi. Po 5 letech jsou poškrábane a různé prihlubne od pádu něčeho tezsiho (dřevěná hračka). Musí to být ale rána zas drobný pád nic neudělá. S manželem jsme říkali že jsme je měli vyhodit a dát lamino. Údržba by byla o mnoho jednoduší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
3.4.21 08:09

Máme kantovku z merbau a milujeme ji :srdce: máme ji i v kuchyni a koupelně. Semtam škrábanec se najde, ale není to vidět, nevadí nám to. Bylo to docela drahý, ale stojí to za to. Pod bytem máme sklep a chladno od podlahy není. V koupelně máme i podlahový topení, v zimě je to moc příjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
3.4.21 08:17

@paulina569
Též bydlíme v bytě, bukove parkety po bývalých majitelich jsem před rokem nechala zrenovovat, už leckde máme škrábance, i praská tmel.. Říkám si že jsem měla nechat dát jinou odolnější podlahu..
Za ty prachy..
Ale jako samozivitelka si už nemohu vyskakovat:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
3.4.21 08:20

@Lily Evans
A je třeba ji nechávat přebrousit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
3.4.21 08:23

Máme dub, prkna třívrstvy zacvakavaci system, olej. Vybíral manžel, ale uklizim to já. Za mě děsná dřina - podle návodu se musí umývat podlaha 3×, navlhceni, odstranění špíny, poslední je na olejová ní. Ale na nohy strašně příjemny pocit chozeni

Vydrží to něco, ale psí drápy určitě ne, syn se na tom taky podespal-soupani nábytku, házení dřevěnými kostkami, chození do domu ze zahrady s kamínky v podrazce a soupani botami na místě. 🙄

Takže hezké ale poho údržba s detmi a se psem nereálná. Umyvam podlahu 1×14 dní a zametam nebo vysavam obden. Teď děláme podkrovni pokoje pro děti a tam plánuji marmoleum. Cena taky není nízká ale když to vyberu blbě, tak si aspoň můžu nadávat sama, protože to budu uklízet taky já. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 08:24

Máme dřevěnou podlahu (s podlahovym vytapenim), dům už jsme s ní koupili. Manžel mi říká, že to je smrk, já upřímně netuším, ale asi by to odpovídalo, protože podlaha je hodně měkká.
Za mě tuto uz ne, časem ji vyměníme. Už když jsme se nastěhovali, byla hodně poskrabana (plus tu předešlý majitel nechal někoho zalevat květiny, ten je přelil a jak byla podlaha v delším vlhku, tak vyjelo nahoru lepidlo v jednom místě je prostě poškozená). Teď je poskrabana STRAŠNĚ. Máme 2 psy, ale i kdybychom je neměli, tak každá věc, co spadne na zem, nechá svůj otisk. :roll: je hodně vidět jakákoliv špína. Když jsme se stěhovali, hodně se mi líbila, je to přeci jen dřevo… Ale teď zpětně, už ne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
3.4.21 08:53

Také mám stejnou zkušenost, bělený dub, parkety, tvrdší dřevo, podlahové vytápění, podlaha je krásná na pohled a příjemná na dotyk, ale škrábance a důlky v ní jsou po roce na můj vkus celkem dost. V kuchyni dost nepraktická. Ale manžel na ní trval. Snažím se to neřešit, jsem ale perfekcionista, tak je to těžký :roll:

Máte někdo tip na přípravek na vytírání? A nezkoušeli jste ty důlky nějak “zahladit”? Koukala jsem na internet a mělo by to něčím jít… za pár let ji teda necháme přebrousit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
3.4.21 09:08

@ZustanSeMnou máme ji tři roky, takže zatím není potřeba, časem to asi bude chtít, ale počítám že v nejbližších letech ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
3.4.21 09:45

Děkuji všem za zkušenosti, no moc jste mě nepotěšili 😏 Tak asi zůstaneme u vinylu v přízemí a dřevo dáme jen do ložnic v patře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat