Špatná kolegyně a zaučení

4
1.8.20 06:09

Špatná kolegyně

Dobrý den, byla bych ráda za každou radu. Před měsícem jsem nastoupila do nové práce jako účetní. A jsem nešťastná z kolegyně, která mě zaučuje. Zatím jsem účetní ještě nikdy nedělala a kolegyně to ví. Mám ale pocit, že se mnou jedna jako bych účtovala kolik let. Kolikrát mi jen od stolu vychrlí co mám dělat a když si s tím nevím rady je na mě nepříjemná. Tuhle jsem se jí třeba chtěla na něco zeptat a ona na mě vyjela, že na mě nemá čas. Bohužel tam není nikdo jiný, kdo by mi poradil. Jsem hodně citliví člověk a na takové jednání nejsem zvyklá. Bojím se, že když bych ji něco řekla, udělám si jen větší zle. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo co by jste dělali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11722
1.8.20 06:17

@Terka006 Mozna ma hodne prace, kterou nestiha, proto ji tve dotazy brzdi v praci.
Me zkusenosti se zaucovanim novych kolegu jsou dost nestastne. Opravdu nemam cas a chut nekomu petkrat vysvetlovat zakladni veci, kdyz vidim, ze si dotycna k tomu neprecte metodiku a nezapise poznamky. A to jsem velice ochotna s pomoci druhym.

Ty asi tento pripad nebudes, jinak bys tady nepsala, ze te to trapi. Nekoho jineho pozadat o radu nemuzes? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
1.8.20 06:20

Předně moc nechápu ani tebe, že jsi vzala práci účetní, ani firmu, že tě na tu pozici vybrala, když jsi to nikdy nedělala. To nic ve zlém. K dotazu. Rada jedna. Osamostatnit se. Pokud jsi ve státním, obrať se na metodickou podporu zřizovatele nebo zkus o volat obdobné organizace. V soukromém ti nezbývá asi nic jiného, než samostudium. Obávám se totiž, že od kolegyně se pomoci nedočkáš. Kolegyně odchází a přebíráš to po ní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
1.8.20 06:37

Ne nic nepřebírám, má to být účetní junior a budu pracovat s tou kolegyní. Při pohovoru mi samozřejmě slibovali řádné zaučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30242
1.8.20 06:41

No tak tě zaučuje. Když na tebe od stolu vychrlí co máš dělat, tak si to piš. Asi jednoduše nestíhá, když je tam práce pro dvě účetní a ty to neumíš. To nemáš ani základy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15229
1.8.20 06:43

Pokud jako účetní opravdu nic neumíš, tak musí být pěkně otrávená tě vše učit a naštvaná na vedení, ze tě přijalo. Bohužel to odskáčeš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
1.8.20 06:46

Upřímně, já zaučování nových kolegů nesnáším. Od toho je škola a různé kurzy, případně manuály k programům atd. Nebo ať si dělají HR lidi sami, když nabrali nepripraveného jedince.🐷Zase si vezmi, že ty třeba očekáváš, že ti bude několik týdnů pomáhat - jenže půlku (a to jsem ještě při zemi) své výplaty jí za to asi nedáš, co? Prostě všechno má dvě strany mince. Taky nevím, co je to v ČR za trend dělat úplně něco jiného, než člověk umí - to je prostě tragicky neproduktivní… Zkrátka se to zkus doučit sama. Když kolegyně uvidí, že se snažíš a neotravuješ s banalitami, tak bude milejší. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15229
1.8.20 06:46

@Terka006 Může to být víc důvodů. První, co mě napadá - nikoho na výpomoc nechtěla, stejně jí ho přidělili. Další - už dlouho si ztěžuje, ze nestíhá a přijmou někoho nezkušeného, na koho nemá čas.

Příspěvek upraven 01.08.20 v 06:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30242
1.8.20 06:48

Jo, můžeš ji leda poprosit, jestli by se ti třeba denně nemohla chvilku věnovat, a hezký se jí omluvit, žes vzala práci, kterou neumíš. Nebo si najít kamarádku nebo známou účetní a zajít za ní. Anebo si najít práci, kterou umíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
1.8.20 06:55
@Terka006 píše:
Dobrý den, byla bych ráda za každou radu. Před měsícem jsem nastoupila do nové práce jako účetní. A jsem nešťastná z kolegyně, která mě zaučuje. Zatím jsem účetní ještě nikdy nedělala a kolegyně to ví. Mám ale pocit, že se mnou jedna jako bych účtovala kolik let. Kolikrát mi jen od stolu vychrlí co mám dělat a když si s tím nevím rady je na mě nepříjemná. Tuhle jsem se jí třeba chtěla na něco zeptat a ona na mě vyjela, že na mě nemá čas. Bohužel tam není nikdo jiný, kdo by mi poradil. Jsem hodně citliví člověk a na takové jednání nejsem zvyklá. Bojím se, že když bych ji něco řekla, udělám si jen větší zle. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo co by jste dělali?

Myslim, ze ty bys mela byt trochu asertivnejsi, nenechat se odbyt, nosit sebou blok a poctive si vsechno psat a nebat se rict, pockej chvili, ja si to zapisu, ukaz mi to krok po kroku apod…
No a kdyz to nepujde, tak pres nadrizeneho.
Z druhe strany zaucovala jsem fakt hodne kolegyn a je potreba aby ty kolegyne mely snahu, zapisovaly si ty veci a neptaly se na stejne veci 10×. Nicmene zeptat se 2× a postupne si veci ujasnovat mi prijde uplne ok.
A ze treti strany… ano, potkala jsem i kolegyne, ktere se snazily udrzet si know how a proste nic nerekly a nezaucovaly a nevim proc to delaly. Asi mrchy…
Takze resila bych to s nadrizenym…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
1.8.20 06:56

Asi mě tady chápate špatně, já s účetnictvím problém nemám na škole jsem ho samozřejmě měla. A co nevím nemám problém si dohledat, v tomhle ji rozhodně otravovat nechci. Problém je, že ty teoretické věci nedokážu aplikovat v tom programu, se kterým pracují, už jsem se to snažila i najít na internetu, ale bohužel jsem nic takového nenašla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
1.8.20 07:00
@Terka006 píše:
Asi mě tady chápate špatně, já s účetnictvím problém nemám na škole jsem ho samozřejmě měla. A co nevím nemám problém si dohledat, v tomhle ji rozhodně otravovat nechci. Problém je, že ty teoretické věci nedokážu aplikovat v tom programu, se kterým pracují, už jsem se to snažila i najít na internetu, ale bohužel jsem nic takového nenašla.

Nadrizeny, vazne. I zkuseny clovek v nove firme potrebuje nejake vstupni informace. Nikdo uceny z nebe nespadl a jako juniorka potrebujes, aby se ti nekdo venoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30242
1.8.20 07:01

@Terka006 Tak místo vykecavani na internetu sednout a zkoušet. To pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
1.8.20 07:03
@inkakřivák píše:
Jo, můžeš ji leda poprosit, jestli by se ti třeba denně nemohla chvilku věnovat, a hezký se jí omluvit, žes vzala práci, kterou neumíš. Nebo si najít kamarádku nebo známou účetní a zajít za ní. Anebo si najít práci, kterou umíš.

Jako vazne? Ta kolegyne ji zaucovat ma a pokud to dostane jako pokyn od nadrizeneho, tak i musi. Proc by ji to mela vysvetlovat kamaradka ucetni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30242
1.8.20 07:08

@Hypno2468 Pokud to dostane jako pokyn!. A navíc ona zaučuje, ne? Osobně by mi šlo o to se práci naučit, ne o to vyhrát nad kolegyní. Což stejně nevyhraju. Protože ona je starší, je ve firmě dýl, a když já půjdu za nadřízenými si stěžovat, tak mi další spolupůsobení může moc hezký osladit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama