Špatný prospěch - 4. třída ZŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
efendy001
Povídálka 38 příspěvků 12.04.15 12:27
Špatný prospěch - 4. třída ZŠ

Moc prosím o radu, zda máte někdo podobné zkušenosti. Jedná se o to, že mému synovi ve 4. třídě učitelka sdělila, že ho nechá propadnout. Problém je, že syn má špatný prospěch ve všech hlavních předmětech, ale přitom, když se učíme doma, všechno zvládá. Jen potřebuje jiný přístup, vždy vše připomenout, nespěchat a pak už se chytí. Ve škole nestíhá, při písemkách zvládne tak půlku. To samé při diktátech. Nějak to napíše, ale už si nestíhá odůvodnit, co je podle jakého vzoru apod. Učitelka je má několik měsíců, dlouhodobě zastupuje a není s ní žádná řeč. Byli jsme i v pedagogicko psychologické poradně, ale žádná porucha tam není. Přemýšlela jsem o změně školy, kde se hodnotí spíše slovně a učitelé mají k dětem individuální přístup. Nevíte někdo o nějaké? Nejlépe Praha 11, 4 nebo 10. Budu moc ráda za každý tip.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
hanka.br.
Generální žvanilka 20331 příspěvků 12.04.15 12:30

Pokud jste byli v PPP z důvodu neprospěchu, musí být ve zprávě i údaj o intelektu. Co tam o tom stojí? Jaké měl syn vysvědčení na konci třetí třídy?

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 14744 příspěvků 12.04.15 12:33

Co Walsdorf?

Evka73
Závislačka 2674 příspěvků 12.04.15 12:34

Na Praze 11 je zvláštní škola - Modrá (na Hájích), ale tu bych brala jako poslední možnost. Nebo v Mendelovce mají mikrotřídy, nevím jestli tam jde dítě zařadit „jen tak“ nebo musí mít specifickou poruchu učení. Dcera tam chodila, ale byla mutidys-. Zkus poradnu z Prahy 11, myslím že teď sídlí také u té Modré školy, tam by mohli poradit, budou mít přehled o školách ve svém obvodu. Jinak mám zkušenosti se ZŠ Donovalská, Květnového vítězství - ta starší škola a s Mendelovou. Pak mě ještě napadá Waldorfská - ale osobní zkušenosti nemám.

Máťa82
Kecalka 359 příspěvků 12.04.15 12:47

Jeste zkus psychologa. Muze mit ADHD. My to mame u syna.
Je kluk hodne aktivni? Nebo se na opak nad necim zasekava? ADHD ma velice mnoho ruznych projevu. My mame odklon od pozornosti-hlavne pri jidle.Trva mu to strasne dlouho.Vse se musi vetsinou extra zopakovat pro nej. Taky kdyz se k nemu pristupuje trosicku jinak je badprumerny inteligent, ale pomalej.
Ale na to by neli snad prijit i v pedagogickym centru.
Zkusila bych napred toho detskeho psychologa a pak treba znova SPC nejake jine. Ono hodne zalezi na lidech.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 34627 příspěvků 12.04.15 12:48

@efendy001 nějaký závěr z té PPP je?

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 12.04.15 12:55

A ostatní deti stíhaji? a maji stejne znamky jako mely drive? Pokud ano, res to intezivneji se synem protoze v ucitelce asi hlavni problem nebude. Bezte k tomu psychologovi jeste jednou, trebas jinam.

boball
Echt Kelišová 9418 příspěvků 12.04.15 13:00

@hanka.br. když byla dcera malá, byla u třech psychologů, inteligence u jednoho průměrná, u druhého nadprůměrná, u třetího podprůměrná. Přišlo mi to podle toho jak byli holce sympatičtí, tak v takovém světle se tam ukázala :mrgreen: takže bych brala i psychologické posouzení s rezervou a prostě změnila školu. Nám to pomohlo.

berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 12.04.15 13:07

My máme podobný problém s jedním z dvojčat. Do třetí třídy měl samé jedničky. Teď ve čtvrté mu z matematiky vychází 2-3. Mají novou paní učitelku a on to vysvětlení od ní prostě nechápe. Donese z písemnky čtyřku. Já s ním sednu, vysvětlím a z další písemnky má jedničku. Tak teď to děláme tak, že když mají nové učivo, tak hned vysvětluju sama. Od září přestupují na sportovní školu, tak uvidíme, jak to půjde s jinýma učitelama.

efendy001
Povídálka 38 příspěvků 12.04.15 13:12

V PPP jsme byli, když chodil do 2. třídy( to bylo na popud učitelky, která vedla doučování. Říkala tehdy, že je přesvědčená, že tam nějaká porucha bude). Jen mi řekli, že porucha tam žádná není a poslali zprávu do školy. Teď jsem tam volala znova a teprve čekáme na termín. Na zvláštní školu bych to vážně neviděla. Není nijak extrémně inteligentní, ale zase na pětky mi taky nepřipadá. Měli jsme ten samý problém u staršího syna, protože byla přesně ta samá situace, že často chyběla třídní učitelka, supl je nechal pracovat volně a pak prostě nestíhali s učivem. Tam naštěstí dostali v 6. třídě perfektního učitele a vše se srovnalo a zlepšilo. Jinak ostatní děti ve třídě nemají problém, je jich tam cca 5, co nestíhají. Syn je pomalejší ve všem, než se oblékne, nají, napíše úkoly. Ještě k té Waldorfské škole na Hájích..co jsem koukala, tak tam jsou spíše postižené děti a problémové. Syn zase s chováním problém rozhodně nemá, to dostal pochvalu od učitelky, že jako jediný nezlobí.

hanka.br.
Generální žvanilka 20331 příspěvků 12.04.15 13:18

@boball Že to pomohlo vám neznamená, že je to jediné nebo nejlepší řešení. Spíše přináší dítěti komplikace a stres, protože školy pracují podle různých ŠVP a to je jen jeden z důvodů, proč to dětem může spíše škodit. Měnit školu a kolektiv je až to poslední řešení v případě, že je jisté, že špatný prospěch je vina učitele. Pravda je, že čtvrtá třída je zlomová, učivo je o dost náročnější, přibydou naukové předměty. Ve školách slýcháme poměrně často, že doma děti vše perfektně znají - rozhodující ovšem je, jestli své vědomosti umí prokázat i mimo domov. Zakladatelka zatím nenapsala, jestli na konci třetí třídy měl syn dejme tomu dvojky - pak zhoršení na pětky může vyvolávat otázky - i v tom případě lze celkem přesně zmapovat úroveň znalostí žáka, nebo jestli v poradně nezjistili hraniční úroveň intelektu, i to může být příčina. V takovém případě by opakování ročníku mohl být způsob, jak učivo ukotvit.

efendy001
Povídálka 38 příspěvků 12.04.15 13:27

Uvažujeme o změně. Jen mám obavy, aby to bylo lepší. Přemýšlím i o škole Montessori.

boball
Echt Kelišová 9418 příspěvků 12.04.15 13:45

@efendy001Může se stát i to, že to nebude lepší. Nejspíš bude mít syn horší prospěch stále, na jedničky se asi nevyšvihne, nicméně je možné, že bude chodit raději a bez stresu, který ted bezpochyby má. Máš výhodu v tom, že můžeš kontaktovat nejprve školu a prokonzultovat vaši situaci s nimi. Podle chování ředitele a učitele kteří by měli tvé dítě učit si můžeš udělat obrázek sama, než podnikneš nějaké změny.

efendy001
Povídálka 38 příspěvků 12.04.15 13:50

Horší prospěch má po celou dobu, jen v 1. třídě měl na vysvědčení 1, ve 2. třídě dvojky, ve 3. třídě trojky a teď je na propadnutí. Nevím, jestli je to má chyba nebo chyba učitele, protože na AJ mají jiného vyučujícího a známky jsou také katastrofa. Jen nevím, co víc pro to mohu udělat, než že doma vše probíráme a trénujeme. Z práce chodím domů k večeru, zkontroluji, příp. začneme s DÚ a pak tak hodinka učení do večera. Výsledky se jaksi nedostavují :(

skalacka
Kecalka 282 příspěvků 12.04.15 13:52

Do konce pololetí jsou ještě nejméně dva měsíce. Pokud učitelka řekla, že dítě propadne, nebere vůbec ohled na to, že za dva měsíce je v jeho silách známky opravit alespoň na 4. Hned ho přendejte na jinou školu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama