Spáváte někdo v hamace (hammocku) ?

36777
1.6.21 12:57

Spáváte někdo v hamace (hammocku) ?

Budu mít víc dotazů, případně rozvedu svou situaci více, až se tu objeví někdo zkušený, ale začnu tímto:
Jaká je potřeba délka a šířka upínacích lan? Nechci si kupovat upínací sety. Je třeba u kulatého lanka problém se sklouzáváním po kmeni stromu? Proti poškození kůry by snad mohlo stačit to vypodložit kouskem hadříku, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
986
1.6.21 13:41

Máme hamaky z Decathlonu i s upínáním. U nich jsou zrovna kulaté lanka a nikdy nám to nesjíždělo. Proti oděru řešíme kouskem staré karimatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 13:46

Zdravím! :) Hamaku máme a velmi často používáme! I na spaní na cestách je to super, člověk po pár dnech nechápe, že spí na rovném. :D Délku provazů bereme aspoň 3 metry, spíš 4. Kupujeme vždycky lana PES 4mm, bez pružného středu (jinak se to vytahá během jedné noci). Opravdu stačí takto tenké, unese to i těžkého chlapa.

Na strom to určitě chce nějakou látku, často ty sety na hamaku bývají už s dekou. Jinak úvaz děláme „anakondí“ – dáme kus provazu na vertikálu a obmotáme, takže čím větší zátěž v hamace, tím víc je úvaz pevný. Pak už jen loďák jako očko na hamaku a je to. Výhoda je, že se to lano takhle nezamotává. Kdyby pomohlo názorný video, tak tady: https://www.facebook.com/…326962900600 :)

Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7408
1.6.21 14:39

@Pudloslava Ahoj,
ano, zkoušel jsem a doporučuji.
Na přichycení lze použít pásky, ty díky větší ploše strom nepoškodí.
Se sjížděním jsem nikdy problém neměl.
Pokud byste plánovali na vícedenní trek, je lepší nejprve vyzkoušet jednu, dvě noci, zda nebudete trpět bolestí zad a zda dokážete v hamace usnout.
Jinak vřele doporučuji myslet i na přístřešek nad hamaku pro případ deště a něco pod spacák (zespodu jde zima).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
1.6.21 18:10

@Monika_redakce díky
3-4m na každou stranu?
kolem kmene kolikrat omotat? edit - shledla jsem video
tohle tvoje lano se koupi ve sportu, nebo v bauhausu nebo kde? je to sympatické, bude asi lehké.
já jsem to zatím uvázala mezi třešně osmičkou, uvidím, jestli to půjde rozdělat

Příspěvek upraven 01.06.21 v 18:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
1.6.21 18:13

@Premek_Orac
díky
zkoušela jsem, záda celkem cajk, vadila mi stisklá ramena - je možné, že jsem ji měla moc nataženou a že mě moc svírala?

jinak zima, kondenzace…

stříška z prastaré trekingové pláštěnky condor, - ta jde vypnout, ale hádám, že si pod to ještě zastrčím pláštěnku z EVY od některýho děcka, jen tak na plandačku

mám ji mezi stromy s větvemi, proto nevím to sjíždění, jestli nehrozí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
1.6.21 18:16

@juka @Monika_redakce @Premek_Orac

rovněž se dotazuji na komáry - fakt se mi nechce kupovat a tahat moskytieru, říkala jsem si, zda by stejně neposloužil kousek staré záclony jen přes hlavu? nějaká vychytávka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
1.6.21 18:20

Koukám na to video - moje hamaka nemá háčky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7408
2.6.21 11:06

@Pudloslava Jo, ta ramena lze částečně eliminovat tím, že se do hamaky položíš trochu naštorc. Někde se dokonce uvádí, že tak se správně v hamace spí.
Co se komárů týká, myslím, že jsem někde nějakou moskytiéru pouze na hlavu viděl. Ale již si bohužel nevzpomenu kde. Vím, že se prodávají hamaky s integrovanou moskytiérou.
S komáry moc neporadím, přijšlo mi, že v lesích je jich méně, možná jsem měl štěstí. Stejně ale používá prostě i na noc repelent (kvůli klíšťatům), tak možná pomohlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 14:52
@Pudloslava píše:
@Monika_redakce díky
3-4m na každou stranu?
kolem kmene kolikrat omotat? edit - shledla jsem video
tohle tvoje lano se koupi ve sportu, nebo v bauhausu nebo kde? je to sympatické, bude asi lehké.
já jsem to zatím uvázala mezi třešně osmičkou, uvidím, jestli to půjde rozdělatPříspěvek upraven 01.06.21 v 18:18

Lanka kupujeme v provaznictví na Újezdě v Praze, ale určitě se dají objednat i online. Tři až čtyři metry na obě strany, to stačí bohatě, ať člověk může uvazovat i na vzdálenější stromy. I ty tři metry obvykle stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
2.6.21 19:38
@Monika_redakce píše:
Lanka kupujeme v provaznictví na Újezdě v Praze, ale určitě se dají objednat i online. Tři až čtyři metry na obě strany, to stačí bohatě, ať člověk může uvazovat i na vzdálenější stromy. I ty tři metry obvykle stačí.

furt nerozumim, tak jeden, nebo dva trimetrove kusy? :-) promin

asi dva, jeden je malo pri delce hamaku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat