spinkani miminek

169
2.8.05 08:41

spinkani miminek

Krasne rano,
vim, ze toto tema je uz dost okomentovano, ale zatim jsem nenasla zpusob, jak uspat mou malou 5 tydenní Julinku na vic jak cca 1hodinu a pul. Je velky nespavec, ani doktorka si s tim nevi rady. Za 24 hodin naspi jen 10 a to jen v tom lepsim pripade. Bojim se, ze nebude dobre rust, prospivat a bude ji to chybet. Prochazky nepomahaji :cry: Nemate nejaky typ na zkroceni nespavych drobecku :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

595
2.8.05 08:52

Ahoj Kleri,
jak říká můj kamarád - dej odvar z makovic.:)))
No nevím jestli s tím něco naděláš. Některé děti spí prostě míň něž ostatní. Náš případ to naštěstí není, ale moje kamarádka má také nespavou holčičku. Je jí už rok a půl a nijak se to na ní nepodepsalo. Narozdíl od maminky. :cry: Prostě spát nepotřebuje a starejte se. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.05 09:32

Kleri já myslím, že s tím fakt nic nejde dělat. Náš Ondra, teď je mu 5 měsíců, spinká od začátku taky poměrně málo oproti jeho vrstevníkům :( Okolo 2 měsíců začal spinkat v noci třeba i 6 hodin v kuse. To byl balzám. To však přestalo ve 3 měsíci a trvá to do teď. Kojím teď v noci každé 2 hodiny a je to pro mě peklo :twisted: Ale co nadělám - nic. Takže mi zbývá než vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
79
2.8.05 10:01

Ahoj Kleri,

to je asi i náš případ. Mám sedmitýdenní holčičku. Přes den usne tak na půl hodinky v kuse; venku to bývalo lepší, teď už zase moc ne. V noci ale spinká zatím dobře (po dvou hodinách vyčerpávajícího uspávání). Třeba i 7 hodin v kuse.

Zkouším na ni různé metody: někdy zabere ležet vedle ní a usnout spolu, někdy pochování, taky vozíme doma v kočárku, anebo nechat vyplakat. Ale je to pěkný vzteklounek a vydrží to dost dlouho.

Přes den se ji snažím hodně stimulovat smyslově, ona se (snad) rychleji unaví a pak po brekotu a vztekání padne za vlast…Ovšem mezitím dostane žízeň, a tak když to jde dokola, už moje nervy pracují na plné obrátky.

Holt ti naši paličáci a osobnosti od narození.

Přeji nám všem hodně sil a trpělivosti. Návod asi opravdu neexistuje a já bych tak ráda tý naší holčině vytvořila režim. Ach jo.

Pavlína a zlobivá Lotka (7 týdnů) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
2.8.05 14:04

Holky vydržte, mimko se musí naučit spát…
Chvilku to trvá, ale bude určitě líp :-)

Eliška nejdřív také nespala déle než po půlhodkách či hodkách a děsně málo.. pak najela na 48h den = 24h byla aktivní, 24h jedla, spala a aktivní jen pár hodin. To se upravilo na konci čtvrtého měsíce, kdy pochopila, že když je tma, tak se spí a když je světlo, tak se hraje..
Od té doby v noci spí a ve dne ne (max hodinku). A je klid na všech frontách.

(Od toho čtvrtého měsíce šla spát tak v 20h a jídlo chtěla až ve 4-5h, pak si ještě schrupla). Nyní v roce chodí spát stále kolem 20h, první baštu má až v 6h, pak už je vzhůru.
Pohoda.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
2.8.05 19:44

ahoj kleri,
mame skoro 4-tydenni Amalku a taky nam nespinka, jsem z toho uplne vyrizena, zabiraji na ni trochu prochazky a drncani v kocarku, ale maminka neni na baterky a nemuze s ni byt cely dny venku, taky musi nekdy spat, ale holt holcicce je to jedno :? . Umi se vztekat a byt vzhuru treba i 10 hodin v kuse, nastesti v noci je to lepsi a ja jen doufam, ze se to zlepsiiiii!!
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
2.8.05 20:23

Nase ratolesti maji proste svou hlavu, to uz jsem pochopila. Na Julcu jeste zabira, kdyz si k ni lehnu, ale ne vzdycky, nekdy pomuze i nechat vykoukat pri poslechu nejake pekne pisnicky..zkousim co se da. Obcas zabere to a obcas zase ono.

Miminka jsou „fikane“. Kdyz k nam prijde navsteva a vykladame, jak drobek zlobi,nespi a je protivna, tak pred nimi se tvari jako to nejmilejsi miminko pod sluncem, ktere nedela nic jineho nez jen spinka a spinka. Na druhou stranu je moc sikovna, krasne drzi hlavicku, kdyz je na brisku a smeje ze jako slunicko.

Snazim se ji cely den zabavit, proto hora pradla, nadobi a neporadku akorat narusta. Jelikoz jsme s Julcou pres den sami, uklizeni moc nehrozi. Tatka prijde vecer z prace a nema naladu cokoli delat. Ale jen co mala o trosku povyroste a pohraje si sama, bude vsecicko o neco lepsi.

Preji hoooodne trpelivosti, spanku, radosti a hlavne zdravicka miminkam i maminkam! :lol: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.05 23:15

spinkání miminek

Ahoj,
nas 6-ti tydenni Jachymek toho take moc nenaspi, ale zase na druhou stranu je cily, porad by zvedal hlavicku a vsecko ho zajima. Da nam ovsem vsem praci ho uspat a kdyz uz se to na dve hodiny (nekdy take tri, ale nekdy usne treba jen na pul hodiny a ma dost) podari, je to nase male vitezstvi. Poustime mu meditativni ezoterickou hudbu a hladim ho po tvaricce a po hlavicce, to trosku pomaha.
No, prave se probudil…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama