Spiropent+flonidan+mucosolvan

marketakrausova
28.11.14 08:33

spiropent+flonidan+mucosolvan

Můžu podávat malému jsou mu 3 k spiropentu a flonidanu který nám předepsala doktorka ještě mucosolvan na kašel?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2527
28.11.14 09:00

Ano muzes, syn taky mel tuto kombinaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
28.11.14 09:01

@marketakrausova osobně bych mucosolvan nedávala vůbec nikdy, nevidím v něm vůbec žádný přínos.

a se spiropentem a ostatními léky opatrně, můj starší měl reakci na současné podání sinecosinu a spiropentu (a pár dalších děti v okolí také..).

Myslím, že dr. by vám měla poradit, zda je vhodné přidat, co není na předpis, a co. na každý typ kašle je vhodné něco trochu jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
28.11.14 09:09

@Nataša Nam tedy vzdy pomohl, i na zadni rymu, krasne rozpustil ty hleny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marketakrausova
28.11.14 09:13

Děkuji za radu :) a snad budeme brzy bez kašle :)

• Citovat
  • Upravit
1089
28.11.14 09:49

Já bych mu to nedala. My když foukali! Ventolin (což je vlastně obdoba Spiropentu, působí to obdobně), tak nám dokonce léky typu Mucosolvan doktorka nedoporučila. A myslím, že kdyby to doktorka považovala za vhodné, tak by vám to sama řekla, ať ho dáváte. Takže bych k lekům od doktorky sama nic nepřidávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marketakrausova
28.11.14 09:51

Já jsem teď volala doktorce radši… a řekla mi že můžu dát, nebo inhalovat vincentku.

• Citovat
  • Upravit
1089
28.11.14 09:58

Tak je dobře, že jsi to s doktorkou konzultovaka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5077
28.11.14 10:07

@marketakrausova nedávala bych. Nám se nikdy neosvědčil. Dcera trpí na průdušky a když jsme dávali již zmíněné, tak se zahlenila a nevykašlala skrz stažené průdušky, dusila se a zvracela. Zrovna včera jsem to řešila s naší dětskou lékařkou a ta mi to potvrdila a říkala, že nevidí moc velký přínos v mukolytikách nebo expektoranciích.
Jakmile se malému uvolní stažené průdušky, od toho máte ten spiropent, tak začne vykašlávat sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
28.11.14 10:22

@Nikolacek já mám naprosto opačné zkušenosti, mám astmatika, takže mucosolvan je totálně tabu, dítě se pak topí v rozpuštěných hlenech. x. krát jsem to konzultovala s různými dr., a kromě pediatrů mi mucosolvan všichni pohaněli :-) hleny to naředí, kolikrát až moc, a dítě to nemůže vykašlat přes stažené průdušky..
Osobně bych byla opatrná s kombinací mucosolvan - spiropent, protože pokud je indikován spiropent, není to obyčejný kašel…

A vidím, že moje osobní zkušenost je stejná, jako má Laaja, Merunka02..

@marketakrausova je opravdu dobře, že jsi to raději konzultovala s dr., ale i přesto, že ti ho posvětila, buď opatrná a ten kašel sleduj,.. nemusí to totiž taky na všechny děti působit stejně.. (já dala mucosolvan jen jednou v životě, a to tomu staršímu dítěti, není astmatik, ale na kašle trpí, a právě v kombinaci se spiropentem, na radu dětské dr.. no, stačilo.. a ona se hrozně divila, když slyšela, jak reagoval.. že to běžně doporučuje.. )

raději bych inhalovala tu vincentku, protože upřímně, to je to nejlepší na každý kašel, co může být. Vím o čem mluvím, moje 4leté dítě má potíže už od cca 10 měsíců.. dlouhodobě mám s vincentkou nejlepší zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
28.11.14 10:32

@Laaja @Nataša Tak v podstatě to samé mi říkala doktorka, když jsem se ptala na mukolytika, když měl Ventolin. Říkala, že by se tím hlenem zalykal. A jak tu jedna z vas píše, kdyz má Spiropent, není to obyčejný kašel. Ten spiropent otevře průdušky, aby mohl hlen ven a nestagnoval tam a nezhoršovalo to zánět. A Flonidan má na splasknutí oteklých sliznic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marketakrausova
28.11.14 12:21

Mě bylo řečeno že spiropent není na kašel… jen na lepší dýchání… tak já nevím

• Citovat
  • Upravit
1089
28.11.14 14:02
@marketakrausova píše:
Mě bylo řečeno že spiropent není na kašel… jen na lepší dýchání… tak já nevím

Spiropent působí na uvolnění hladké svaloviny průdušek, které mohou být stažené. A v souvislosti s poslechovým nálezem na průduškách se dává proto, aby nebyly stažené, rozšířily se a mohly se vykašlat hleny, které by tam jinak stagnovaly a mohly do nich třeba nasednout bakterie. Spiropent je vlastně to samé co Ventolin (ten má obdobné indikace nebo se dává při astmatickém záchvatu, kdy musí působit rychle), akorát Soiropent je sirup a Ventolin sprej, který se inhaluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5077
28.11.14 14:13

@marketakrausova jak píše @Merunka02, přečti si příbalový leták. Není to na kašel jako takový, ale na stažené průdušky, kdy dítě nemůže nic vykašlat, i když pořád kašle a dusí se. Je to obdoba Ventolínu, který se inhaluje. My třeba jako první pomoc u dcery dostali v nemocnici Spiropent i Ventolín, ale to už se fakt dusila. Předpokládám, že u vás se jedná o zánět průdušek, nejspíš i s alergickou reakcí. nevím, kolik je malému. U nás to začalo ve 2,5letech a od té doby nosím u sebe fenistil a ventolín máme doma stabilně a vždy když se začne dusit a intenzivně kašlat, tak dáváme dýchnout. Dceři se to stává při každé viroze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
28.11.14 17:25
@Merunka02 píše:
Spiropent působí na uvolnění hladké svaloviny průdušek, které mohou být stažené. A v souvislosti s poslechovým nálezem na průduškách se dává proto, aby nebyly stažené, rozšířily se a mohly se vykašlat hleny, které by tam jinak stagnovaly a mohly do nich třeba nasednout bakterie. Spiropent je vlastně to samé co Ventolin (ten má obdobné indikace nebo se dává při astmatickém záchvatu, kdy musí působit rychle), akorát Soiropent je sirup a Ventolin sprej, který se inhaluje.

lépe bych to nepopsala. :palec:
my jsme teda už vyšší liga, bohužel, u nás jede seretide.. ale jednu dobu jsme taky měli ventolin v pohotovosti..

@marketakrausova
spiropent určitě na kašel je, ale v jiném smyslu, než mucosolvan a tyhle věci..
dává se právě při poslechovém nálezu.
já osobně mám lepší zkušenosti právě s ventolinem. Spiropent jen prckům, co nedokážou dejchnout z masky..

vidím, že zkušenosti máme všechny plus minus stejné..
fenistil máme taky v pohotovosti..
nemusí to být ani alergického původu, často není, fenistil je dobrý na snížení otoku sliznic, obecně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama