Splátky Hello bank

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
27.5.22 10:34

Splátky Hello bank

Dobry den, má někdo zkušenost s koupí nějaké věci na splátky u hello bank? Vzala jsem si na splátky věc za 6 000, ve čtyřech splátkách, přeplatím něco kolem 150 Kč, jevilo se mi to jako fajn alternativa. Peníze na splacení mít každý měsíc na 100% budu. Jen mam teď strach aby se něco neporazilo, přečetla jsem si spoustu špatných recenzí na tuhle společnost. Měl jste od nich taky někdo něco na splátky? Prý přijde i nějaká kreditní karta? Využívat ji nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15657
27.5.22 10:59
@natalh píše:
Dobry den, má někdo zkušenost s koupí nějaké věci na splátky u hello bank? Vzala jsem si na splátky věc za 6 000, ve čtyřech splátkách, přeplatím něco kolem 150 Kč, jevilo se mi to jako fajn alternativa. Peníze na splacení mít každý měsíc na 100% budu. Jen mam teď strach aby se něco neporazilo, přečetla jsem si spoustu špatných recenzí na tuhle společnost. Měl jste od nich taky někdo něco na splátky? Prý přijde i nějaká kreditní karta? Využívat ji nechci.

A není lepší si na to nasetrit, než si půjčovat u takových společností a pak se trast kde na tebe co vyskočí?
To máš na tu dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9202
27.5.22 11:05

Je to bývalý cetelem
bohužel ano - často je v praxi, že v rámci smlouvy podepíšeš i vydání kreditky (celé jsi to jistě nečetla) a ta pak figuruje v registru bankovních informací, i když ji nevyužíváš a neaktivuješ.. dost lidí s tím mělo problém pak kvůli bonitě - hypotéce apod.,, protože se to tváří jako reálný závazek.. navíc jsou ty jejich kreditky úročené jako praxe, když se necháš zlákat a nevrátíš částku v bezúročném období…
osobně jsem ráda, že jsme se jich s manželem už dávno zbavili..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9324
27.5.22 11:44

Nejsi schopná našetřit ani 6000 a pak to budeš schopná splácet, jo? :roll:
Na co tak důležitého si tuhle malinkou částku půjčuješ? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9202
27.5.22 11:48

@Šmoulice bys koukala kolik lidí si běžně i malou elektroniku jako je mobil nebo vysavač bere na splátky.. u větších položek jako telka, lednice nebo pračka úplně běžně..
pokud je to třeba nějaká bezúročná akce, tak v době inflace je to dokonce výhodnější, jak to platit rovnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.5.22 12:05

@Šmoulice mate s nimi tedy zkušenost nebo ne? :) tu věc sem bohuzel potřebovala hned a na vyplatu jsem čekat nemohla, bydlím s rodiči a žádné závazky nemám, chodím do práce a ano, budu to tedy moct splácet :) jen mě zajímá jestli je někdo další kdo si něco vzal na splátky, jsou to 4 měsíce, tak si zjišťuji, zda po doplacení bude vše ok, nebo budu muset řešit tu kreditní kartu atd. :) nevzala jsem si půjčku na 100 tisíc a jejich kreditní využívat nehodlám, tak se chci jen ujistit že bude vše ok.

Příspěvek upraven 27.05.22 v 15:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
27.5.22 12:06
@Šmoulice píše:
Nejsi schopná našetřit ani 6000 a pak to budeš schopná splácet, jo? :roll:
Na co tak důležitého si tuhle malinkou částku půjčuješ? :think:

Včera se ptala jestli chtějí cestovky platit dovolenou hned a nebo po částech. Takže 1+1=…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.5.22 12:07

@JancaS84 Ne to opravdu na dovolenou nemám, kdybych to nepotřebovala urgentně, tak si počkám na výplatu a na splátky to neberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.5.22 12:07

@JancaS84 Koukám, že vy asi ráda rýpete do lidí na diskuzích, co :)

Příspěvek upraven 27.05.22 v 15:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.5.22 12:08

@Lucy75 Diky za normalni odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
27.5.22 12:21

Buď v klidu, já si brala přes ne na splátky pracku, byla o 20 % levnější…. Takže sem si ji vzala na splátky, a první platbou jim to cele zaplatila :lol:, kartu jsem od nich dostala, jde ji i vypovědět ale mě nic nehnalo ( hypotéka apod…) tak sem ji nechala být a po 2 letech co ji neaktivujes se sama zruší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.5.22 12:29

@prekvapenana2 Diky za odpověď, taky mě napadlo, že to splatím dříve, ale nevěděla jsem jestli se to u nich vůbec může, nebo to bude problém :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
27.5.22 12:54
@natalh píše:
@prekvapenana2 Diky za odpověď, taky mě napadlo, že to splatím dříve, ale nevěděla jsem jestli se to u nich vůbec může, nebo to bude problém :)

Budeš si muset přečíst tu smlouvu a jestli jí neporozumíš, s někým to probrat. Abyste se jednou nedivili, Ty nebo rodiče.

Já si myslím, že když budeš platit tak, jak máš, tak že se nemůže nic stát. Tu kreditku zruš a až jim doplatíš, už nikdy si od nich nic neber. Akorát Ti to dělá těžkou hlavu (a nedivím se, taky bych z toho měla těžkou hlavu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
27.5.22 12:56

Ahoj, já přes ně měla nákup na splátky a všechno v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
27.5.22 13:15

My jsme měli od nich také zboží na splátky a úplně bez problémů. Jen se musí hlídat, aby se dodrželo datum splátky. Nic nám nevnucovali, ani žádnou kreditku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat