Život s dluhy, stres, náprava

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 16:25

Život s dluhy,stres,náprava

Omlouvám se za Anonym, nechci aby mě někdo poznal.Ahoj,právě mi bylo 45let a situace kolem jak se vše zdražuje a podobně mě vyděsila a začal jsem řešit svoje finance.Byl jsem lajdak a spořit jsem neuměl.Naopak.Na vše jsem byl většinou sám. Žena má nízkou výplatu a mám kluka 10let.Mame vlastní byt, ten jsem celej splatil. Dluhy jsem měl vždy, někdy jsem to doplatil a pak dotoho spadnul znova.Tak jsem to dal na papír a má dluhy ve výši 360tisic.Jsou to celkem 3 půjčky (229tisic spl.4132),(91000spl.1891),kontokorent 57tisic. Pujčky na 7let.Plat mám 36000.Takže splátka 6000+1000 úroky za vyčerpaný kontokorent. Byl jsem se poradit v bance a snažit se prvně umazavat kontokorent a pak posílat mimořádné splátky na úvěry od nejmenší a postupně splatit. Protože se mi to nechce platit 7 let, to mi bude 52.Mě ta splátka 7000 na 7 let připadá šílená!!!Jak jsem na peníze kašlal, tak chci vše strhnout a dát do pořádku. Odkladám si peníze na spořící účet a snažím se snižovat kontokorent co to dá. Našel jsem si i brigádu a tam si vydělam kolem 6 tisíc, které hned posílám buď na snižování kontokorentu nebo jako mimořádnou splátku nad rámec splátek, ale brigáda může kdykoli skončit. Teď nejednou to chci vše strhnout, kdybych na to nekašlal dříve, byl jsem už čistej. Ale mám z toho šilenej stres. Špatně spím, jsem nervózní a snad každých 5min na to musím myslet. Nechci aby po mě byli nějaké dluhy.Ale jde to pomalu umazavat a stím stresem se fakt blbě žije. Už mi není 20 a nechci, aby po mě zbyli jen dluhy. Má to někdo podobně a radu jak se zbavit stresu co mě denně úplně požírá :( V osobním životě se mi podařilo zbavit se nadváhy 45kg, což vyžadovalo dřinu a hlavně disciplínu a změnu životního stylu. Změnilo mě to a chci co nejdříve dát vše do pořádku. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14240
17.5.22 16:38
@Anonymní píše:
Odkladám si peníze na spořící účet a snažím se snižovat kontokorent co to dá.

hele, financím rozumím jako koza petrželi, ale vážně máš na spořícím účtu úroky vyšší, než jsou úroky z kontokorentu? já bych se asi snažila nejdřív splatit kontokorent, a teprve pak přebytky spořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
17.5.22 16:41

Hezké. Tak hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9481
17.5.22 16:44

7000 dluh není žádná hrůza. V klidu to splácej a když se ti podaří vydělat něco bokem, tak dej mimořádnou splátku. Hlavně se kvůli tomu nestresuj, proč jako? Máš svůj byt, ženu, dítě a průměrný plat. Celkem malou půjčku. Neviděla bych to tak tragicky.
Zbytečně se stresuješ.
Takových, co se někde houpali kvůli dluhům, už jsem pár potkala. Rozežraná psychika je větší zlo, než sedmitisícový dluh. Jestli žena vydělá aspoň těch 20, což snad není problém, tak na tom nejste nijak špatně a těch 7 let uteče jak nic. Hlavně už si žádnou půjčku neber!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
17.5.22 16:48

Myslím si, že nemáš proč stresovat, myslíš si, že je hodně lidí, kteří mají byt v 45 bez hypotéky, kterou budou splácet ještě další 10 let?
Před rokem bych ti řekla, vezmi si malou hypotéku na byt, zaplať vše, protože lepší úroky než hypoteční těžko budou.
Teď těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8255
17.5.22 17:07

Ahoj,
jak radí výše, místo spořicího účtu doplať kontokorent.
Co se týká zbylých půjček, můžeš zkusit s bankou probrat sloučení, refinancování. Nedoporučuji se o totéž pokusit s nebankovní společností a i u banky si radši spočítej, kolik celkem na vše zaplatíš, aby to nakonec nebylo ještě méně výhodné.
Když pominu, žes nasekal ty dluhy, tak zasloužíš i pochvalu. Vydělat 36 znamená, že nejsi lopata, snažíš se starat. Zhubnout 45 kilo je velký výkon. Dítě, žena, asi se snažíš chovat zodpovědně. Proto to zkus i ve své hlavě pojmout opačně - nadělal jsem dluhy, ale daří se mi je každý měsíc snižovat. A to je dobré, chlape.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14875
17.5.22 17:10
@Anonymní píše:
Omlouvám se za Anonym, nechci aby mě někdo poznal.Ahoj,právě mi bylo 45let a situace kolem jak se vše zdražuje a podobně mě vyděsila a začal jsem řešit svoje finance.Byl jsem lajdak a spořit jsem neuměl.Naopak.Na vše jsem byl většinou sám. Žena má nízkou výplatu a mám kluka 10let.Mame vlastní byt, ten jsem celej splatil. Dluhy jsem měl vždy, někdy jsem to doplatil a pak dotoho spadnul znova.Tak jsem to dal na papír a má dluhy ve výši 360tisic.Jsou to celkem 3 půjčky (229tisic spl.4132),(91000spl.1891),kontokorent 57tisic. Pujčky na 7let.Plat mám 36000.Takže splátka 6000+1000 úroky za vyčerpaný kontokorent. Byl jsem se poradit v bance a snažit se prvně umazavat kontokorent a pak posílat mimořádné splátky na úvěry od nejmenší a postupně splatit.Protože se mi to nechce platit 7 let, to mi bude 52.Mě ta splátka 7000 na 7 let připadá šílená!!!Jak jsem na peníze kašlal, tak chci vše strhnout a dát do pořádku. Odkladám si peníze na spořící účet a snažím se snižovat kontokorent co to dá. Našel jsem si i brigádu a tam si vydělam kolem 6 tisíc, které hned posílám buď na snižování kontokorentu nebo jako mimořádnou splátku nad rámec splátek, ale brigáda může kdykoli skončit. Teď nejednou to chci vše strhnout, kdybych na to nekašlal dříve, byl jsem už čistej. Ale mám z toho šilenej stres. Špatně spím, jsem nervózní a snad každých 5min na to musím myslet. Nechci aby po mě byli nějaké dluhy.Ale jde to pomalu umazavat a stím stresem se fakt blbě žije. Už mi není 20 a nechci, aby po mě zbyli jen dluhy. Má to někdo podobně a radu jak se zbavit stresu co mě denně úplně požírá :( V osobním životě se mi podařilo zbavit se nadváhy 45kg, což vyžadovalo dřinu a hlavně disciplínu a změnu životního stylu. Změnilo mě to a chci co nejdříve dát vše do pořádku. :zed:

Bude ti 52, a budeš bez dluhů, to je celkem v pohodě ne? Sedm let placení, není zas taková hrůza. Nemůže si žena najít lépe placenou práci, nebo taky ještě brigádu, aby jste to měli rychleji splacené? Jestli to nejde, tak prostě budeš splácet těch 7let a pak bude pohoda. Proč se tak stresuješ? Finančního poradce jsi zkusil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9199
17.5.22 17:24

Co blbneš?? máš výplatu 36, což hodně lidí vůbec nemá ani náhodou a dluh 400 tisíc, takoví lidé žijí s hypo x mega, Klíííd :kytka:
je fajn, že se snažíš to řešit, ale to fakt nejsou tak velké dluhy, navíc konsolidace nebývá ve výsledku úplně výhodná (dlouhá doba splácení, dost přeplatíš), na druhou stranu v této šílené inflaci by se vyplatit mohla
takže bych banku požádala o konsolidaci všech tří dluhů s menší splátkou a budeš OK
Hele, v mé práci mají lidi nabraný hypošky za spoustu mega a taky žijou a jezdí na dovolené
neužírej se, s tím akorát tak dostaneš rakovinu
s tvým platem není dluh 400tisíc ani náhodou neřešitelný a už vůbec ne likvidační
dej vše do splatnosti, vydrž tam aspoň dva měsíce, nesmíš mít dluh ani u operátora, energií, Nikde! a pak požádej o tu konsolidaci
bude se ti líp spát
a nebankovky neber ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
17.5.22 17:40

Nepanikař, myslím, že to řešíš rozumně. Máš byt a 360 tisíc není tak hrozná suma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.22 20:04

Mě teda přijde super mít ve 45 letech vlastní byt a dluh jen 360 tisíc. V dnešní době skoro zázrak. Hlavně si taky člověk musí trochu život užívat a ne jen šetřit a nic si nedopřát, ale určitě užívat za ušetřené peníze, ne za půjčené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat