Insolvence a dotazy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
19.5.22 18:16

Insolvence a dotazy

Zdravím všechny :andel:,
chtěla bych se zeptat chci podat žádost do insolvence a mám pár dotazů.

1. Kdy začnu platit insolvenci při schválení, jestli ihned, nebo par měsíců mi nechají normálně celou výplatu nebo už budu něco platit.
2. Banky počítají nové úroky z té půjčené částky? Když si případně změním částku splátky tak mám úroky jiné, tak by mě zajímalo jak se to počítá.
3. Doufala jsem, že bych mohla insolvenci ukončit do 3 let ale ty úroky dělají dohromady nějakých 50% částky( myslím to tak ze 400.000,– jsou půjčené částky a 400.000,– úrok) předpokládám tedy ze se bere dluh tech 800.000,–?
4. Jeden rodinný příslušník jsem zjistila ze má pro mě uložené peníze ale v cenných papírech a já k nim nemám přístup, je možné, že by se k něčemu takovému dopátrali, pokud je tam případně uvedené někde mé jméno?
5. Mohu posílat případně víc pěněz z nezabavitelné částky?
6. Mohu mít stále svůj bankovní účet nebo mi jej zruší?
7. Další věc je že jsem v nové práci ( lépe placená )a zachvili mi má končit zkušební doba nejsem si jistá, zda to řešit už teď se šéfem, nebo až po zkušební době jelikož vím ze si mě tm chtějí nechat ( nechci aby to vypadalo ze jsem tam jen kvůli insolvenci, tu práci jsem opravdu chtěla a v té době mě ještě insolvence nenapadla)

Děkuji všem moc za odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13311
19.5.22 18:37

1. Podle mě hnedka při startu.

2. V insolvenci si nemůžeš měnit půjčky. Nemůžeš si řešit půjčky vůbec nijak.

3. Komplet celé včetně úroků.

4. Pokud je to na TVE jméno, tak jsi povinná to uvést na začátku.

5. Určitě můžeš.

6. Můžeš. (Pokud není blokován exekutorem)

7. Tam šéfovi je to jedno. Tam tyto srážky řeší mzdovka apod. Na práci jako takovou by to nemělo mít vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
22.5.22 04:15

1. Splatnost první splátky je následující měsíc od usnesení o schválení oddlužení.
2., 3. Od zjištění úpadku se úroky i splátky zastavují. Zpravidla dojde k zesplatnění půjčky, takže banka přihlásí pohledávku včetně úroků.
4. V žádosti musíš uvést veškerý majetek. Nemovitosti, vozidla a cenné papíry se ověřují. Uvedení nepravdivých údajů může vést k zamítnutí žádosti.
5. Můžeš.
6. Můžeš.
7. Insolvence je obecně hodnocená velice negativně. Může vést k výpovědi. Ovlivnit se to nedá.
Další odpovědi: https://insolvence.justice.cz/…i/oddluzeni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
22.5.22 12:55

Ahoj,
nejdříve si podáš návrh na insolvenci, ten jde k soudu - soud rozhodne zda máš nárok a určí insolvenčního správce, pak běží lhůta pro přihlášení pohledávek (myslím 2 měsíce) pak probíhá přezkumné řízení a až pak dojde ke schválení (nebo taky ne) insolvence.

u mne to celé od začátku vyřizování až do schválení trvalo necelý rok, ale bylo to ovlivněno covidem…jinak myslím, že to bude spíš rychlejší. od podání návrhu až do schválení se Ti nic nestrhává a běží Ti Tvoje výplata celá. pokud se nic nezměnilo tedy…

když jsem to hlásila v práci - už u pohovoru, když jsem ji měnila, tak to spíš ocenili, že jsem to řekla hned na rovinu a tak…

klidne se ještě ptej nebo napiš SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat