Jaké jméno - Štěpánka? Jsou se svým jménem spokojeny?

11
13.11.18 11:16

Spokojenost se jménem Štěpánka

Ahoj holky, máte doma nebo znáte nějakou Štěpánku..? Jsou se svým jménem spokojeny..?
Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

10163
13.11.18 11:18

Tak se jmenovaly obe me babicky. Me se to jmeno mooooooc libi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 11:20

Znám a nesnáší ho, její věk je 35 let ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14955
13.11.18 11:20

Moje ségra se tak jmenuje. Mě se to jméno hrozně líbí, chvílema ji ho závidím, protože je poměrně originální (aspoň v našem okolí, moc Štěpánek neznam). Dá se pěkně pokrátit a ještě má svátek na pěkné datum- halloween, takže vždycky měla ty nejlepší oslavy s kostýmama :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
13.11.18 11:21

Znám Štěpánku jen jednu, ve škole na ni volali ‚štěpko‘ protože Štěpánko je moc dlouhé, no a hádejte jak ji pak děti říkali :nevim: ale mě osobně se to jméno moc líbí :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2625
13.11.18 11:22

Znám a nemůže ho vystát, já se tak naštěstí nejmenuju. Říkají ji Štěpko Štěpico Štěpáne. Mi přijde hrozný, i teda se mi příčí fakt, že nemá žádný normální tvar, furt je to zdrobnělina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
13.11.18 11:22

my měli ve škole Štěpánku…říkali jí všichni Štěpka… :roll: a na to navazovaly další fajné pojmenování… Jméno je to celkem hezké, ale já bych ho nedala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
13.11.18 11:24

Měla jsem spolužačku na vysoké. No nebyly jsme nejlepší kamarádky, takže jsem měla problém ji oslovovat. Štěpánka mi přišlo vzhledem k věku už takové dětinské (aji kdybysme byly blízké kámošky, tak furt by mi bylo vnitřně blbé jí říkat neustále Štěpánko, nejsem prostě nastavena na to zdrobňování jmen u dospělých), Štěpi blbé a zas jí říkat Štěpo nebo Štěpko mi přišlo neuctivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5561
13.11.18 11:32

@dagb Znám…a spokojená teda není… nehezké jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
13.11.18 11:34

Kamarádka je Štěpánka a moc spokojena s tím není, ve skole ji to jméno často ošklivili na Štětko, to si na zakladce fakt uzila, Štěpko se jí nelíbí, Štěpanko je dlouhý a nikdo to stejně neříká. Rodina a známý ji říkají Štěpi, bratr Ťepino a někdy to zdokonalí na Tětivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 11:51

@dagb Znám a spokojená není, Štěpánka není moc dospelacke jméno, obzvlášť když je dotyčná na docela vysoké pracovní pozici.. Oslovení Štěpko nebo Štěpo není vůbec hezké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21992
13.11.18 11:52

znám a spokojená není :think: Samo o sobě zdrobnělina, jméno dlouhé a nepříliš hezké zkratky ;) Taky bych nedala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 11:59

Zdrobnělé jména nevypadají na dospělých ženách moc hezky. Štěpánka, Rozárka, Amálka, Vendulka atd…tohle bych nechtěla mít v rodném listě, představování by mi nešlo přes hu..ústa 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
13.11.18 12:02

Štěpánku máme vybranou pro holku, je to krásné jméno. Ano, je to zdrobnělina, stejně jako Eliška. Ano je dlouhé ale co taková Natálie, Valentýna, Leontýna…? Ano, zdrobnělin moc není ale co je teda pěknýho na Natále či Natynce, že to byl takový boom a bylo jich jak kapek při dešti? Jak se říká Leontýně? Leo? To je přeci samostatné jméno. Vyberte si jak chcete vy, rozhodně jsou mnohem mnohem horší jména.

Jedna kolegyně z práce se jmenovala Štěpánka, bylo jí okolo 40 a rozhodně s tím nikdo problém neměl říkat Štěpánko a bylo to naprosto normální, Štěpko či Štěpi ji nikdo neříkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15547
13.11.18 12:03

Znám 3 dospělé a 2 malé. Dospělé jsou spokojené, děti nevím, ty to asi netěší. Mě se to jméno vůbec nelíbilo, ale pak jsem poznala jednu úžasnou Štěpku ke které sedí tak už mi přijde docela hezké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama