Sražené prádlo ze sušičky

33
22.3.21 13:41

Sražené prádlo že sušičky

Dobrý den…
mám dotaz na majitele a majitelky sušiček prádla.
Po každém sušení mi přijde, že se prádlo srazí. Manželovy věci tam nemůžu dávat vůbec, protože polovinu triček má k pupíku :zed: :mrgreen:
Teď jsem tam dala jeho tepláky omylem a když je oblékl, malém jsem si cvrnkla, protože je měl nad kotníky :mrgreen:
Tak nevím, zda je to moje chyba a volím špatný program, nebo to ty sušičky prostě dělají? Jako za ty prachy by mě to teda dost naštvalo :cert:
Máme sušičku LG, dávám většinou program Jemné prádlo.
Dětské body atd. tam raději nedávám vůbec.
Děkuji za odpovědi a rady :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
22.3.21 13:45

Já tam dávám jen když je na štítku oblečení značka, že se muze dát do susicky. Manželovi tam nedávám taky skoro nic, protože je vysoký a když se mu něco srazí tak to můžeme akorat tak někde darovat. Dětský oblečení tam dávám normálně, ale ne třeba Peppco to se sráží i v pračce na 40. Ale třeba z Lidlu všechno dětský bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
22.3.21 13:46

Tak musis koukat na stitky u obleceni, jestli se ta dana vec vubec do susicky dat muze, a na jakou teplotu.. spoustu veci do susicky nepatri a boty uz vubec ne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
22.3.21 13:49

@Euforia
Většina věci podle štítku do susky nesmí, já tam dávám skoro všechno (krom fakt těch dražších bund, manzelovo pracovních drahých věci a hodně jemných kousku) a nesrazilo se mi snad nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
22.3.21 14:05

Já dávám všechno a nic se nikdy ne srazilo ani nam ani synovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10500
22.3.21 14:09

Mně se tedy pár dětských věcí srazilo, ale pro děti kupuji rovnou o číslo větší. Když se srazí, nosí hned a když ne, schovám na později. Nekupovala jsem sušičku, abych do ní dávala 5 věcí ze sta. Moje věci tam dávám normálně a nesrazilo se mi nic. Manželovi jedno pracovní triko. Je to ale látkou, hodně to dělají taková ta polotrika a právě tepláky z bavlny hodně se zkracují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
22.3.21 14:32

Já do sušičky dávám vše kromě manželových kalhot, šatů, jemných halenek, prádla a svetrů. U manželových kalhot jsem ráda, když se nám podaří koupit dobře padnoucí a jedny se mi v ní trošku srazily, takže u ostatních neriskuji. U triček mám zkušenost, že se sráží ta z nekvalitních materiálů. S dětským oblečením se nepářu - buď to přežije a nebo to letí a příště koupím o velikost větší. Zkusila bych experimentovat s programy. Jo a manželova trička po vytažení ven ještě za tepla natahuji na délku ;-) To je taky super fígl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
22.3.21 14:34
@nozu píše:
Já do sušičky dávám vše kromě manželových kalhot, šatů, jemných halenek, prádla a svetrů. U manželových kalhot jsem ráda, když se nám podaří koupit dobře padnoucí a jedny se mi v ní trošku srazily, takže u ostatních neriskuji. U triček mám zkušenost, že se sráží ta z nekvalitních materiálů. S dětským oblečením se nepářu - buď to přežije a nebo to letí a příště koupím o velikost větší. Zkusila bych experimentovat s programy. Jo a manželova trička po vytažení ven ještě za tepla natahuji na délku ;-) To je taky super fígl.

@nozu super nápad, děkuji, taky zkusím natahovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
22.3.21 14:37

Děkuji

Děkuji za názory…ono po pravdě se mi nechce zkoumat každý štítek, takže to tam dávám všechno. Dokonce se mi jednou srazilo i to natahovací prostěradlo.
Ale zkusím ještě prozkoumat ty programy. Každopádně moje trička jsou taky menší, ale to neřeším až tak. A dětské oblečení tam dávám vyloženě už suché jen na ten studený vzduch, tím se mi to jakoby vyžehlí a mám aspoň tak klid😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
22.3.21 14:43

Taky se mi pár kousků srazilo, taky převážně těch panskych, nejhorší bylo, když se mi srazila jeho nová docela drahá mikina :oops: Já tam ale cpu kromě svetru a bund všechno. Po čase jsem zjistila, že tam mám program s chladnejsim vzduchem, tak dávám vše kromě ručníku na ten program a už se nic nesrazi :D Zkus prozkoumat návod, jestli tam taky nemáš nějaký takový program, trvá to cca o půl hodiny dyl, ale stojí mi to za to, že nevytahnu místo pánského oblečení dětskou velikost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
22.3.21 14:49

@Ala.S.9 já si toho všimla akorát u ponožek. Některé se opravdu srazí. Teď se manželovi zdrclo triko, ale byl to nějaký levný šmejd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
22.3.21 15:16

Davam všechno a co nezkousne levnejsi znacky napr kik trika za 49 hm ty levnejsi a nebo zebrovane pepco taky srazi 80% nesmi do sušičky to bych se na ni mohla jem koukat…a ponozky lidl ty nema ráda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
22.3.21 15:33

Sráží se hlavně ponožky, sle pak se zas natáhnout. :). Nedávám šaty a svetry, jinak skoro vše i zimní bundy a boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13586
22.3.21 19:51

Mám LG, davam tam vsen běžné oblečení a nesrazilo se nikdy nic :think: Vlastně jedno moje triko na spani byva kratší a postupně se natahuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat