Srůsty, zánět, cysty, chlamydie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.11.21 14:17

Srůsty,zánět, cysty,chlamydie

Dobrý den,
Chci se zeptat, byla jsem asi před půl rokem, asi po dvou letech u gynekologa, náhodou přišel na to, že mám cystu 7cm, šla jsem k druhému doktorovi, který měl určit co dál, ten mi řekl, že cysta je velikosti pomeranče a ať počítám s tím, že mi běžnou i levý vejcovod (tento doktor mě i operoval). Po operaci tedy po laparoskopii za mnou přiběhl, že tam byli četné srůsty, že od jater až po pánev odsekávali střeva a vejcovod s vaječníkem byli obalené seůsty v cystě a zarostlé ve střevech. Ptal se mě, že jsem určitě musela mít nějaký zánět, ale já o ničem nevím. Dnes jsem byla u své doktorky, která mě řekla, že za to můžou chlamydie, vyděsila jsem se protože jsem nevěděla úplně co to přesně znamená, jen že je to pohlavní choroba, no potom ještě řekla že potřebuje znát mě partnery. Za 14 dní jdu na testy a za další týden k tomu dr co mě operoval a en mi také řekne výsledky, má otázka zní jestli opravdu to muselo celé vzniknout jen z této choroby? Jak se toto mohlo v mém těle stát a já o tom nevědět? Je to vůbec možné? A jak dlouho musím zpatkyv čase abych zjistila kde je příčina? Doufam že tu bude někdo se zkušenostmi. Něco o mě :D jsem zadaná pátým rokem, 14 dní pauza a byl někdo jiný. :oops: :oops: :oops:… bojím se že budu muset na lapku znovu, že jsem nakazila může, což je další otázka, JE MOZNE ZE ANI JA ANI MUJ MANZEL NEMAME PRIZNAKY ALE MAME CHLAMIDYE? UZ NEVIM JAK TO LEPE POPSAT. Děkuji všem a mějte se krásně.

ELLA :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
477
16.11.21 14:31
@popokatepet píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat, byla jsem asi před půl rokem, asi po dvou letech u gynekologa, náhodou přišel na to, že mám cystu 7cm, šla jsem k druhému doktorovi, který měl určit co dál, ten mi řekl, že cysta je velikosti pomeranče a ať počítám s tím, že mi běžnou i levý vejcovod (tento doktor mě i operoval). Po operaci tedy po laparoskopii za mnou přiběhl, že tam byli četné srůsty, že od jater až po pánev odsekávali střeva a vejcovod s vaječníkem byli obalené seůsty v cystě a zarostlé ve střevech. Ptal se mě, že jsem určitě musela mít nějaký zánět, ale já o ničem nevím. Dnes jsem byla u své doktorky, která mě řekla, že za to můžou chlamydie, vyděsila jsem se protože jsem nevěděla úplně co to přesně znamená, jen že je to pohlavní choroba, no potom ještě řekla že potřebuje znát mě partnery. Za 14 dní jdu na testy a za další týden k tomu dr co mě operoval a en mi také řekne výsledky, má otázka zní jestli opravdu to muselo celé vzniknout jen z této choroby? Jak se toto mohlo v mém těle stát a já o tom nevědět? Je to vůbec možné? A jak dlouho musím zpatkyv čase abych zjistila kde je příčina? Doufam že tu bude někdo se zkušenostmi. Něco o mě :D jsem zadaná pátým rokem, 14 dní pauza a byl někdo jiný. :oops: :oops: :oops:… bojím se že budu muset na lapku znovu, že jsem nakazila může, což je další otázka, JE MOZNE ZE ANI JA ANI MUJ MANZEL NEMAME PRIZNAKY ALE MAME CHLAMIDYE? UZ NEVIM JAK TO LEPE POPSAT. Děkuji všem a mějte se krásně.ELLA :andel:

Já chlamky měla když sem byla mladší, jsou ale dva druhy… plicní a pohlavní já měla oboje… každopádně asi když ti Mudr řekla že to může být z chlamydie tak to má potvrzené stěry nebo biopsií počítám? Pokud je máš potvrzené, tak je zbytečný pátrat po tom kdo co, jestli ty nebo starej to někde lapl, ale pokud spolu chcete být dál tak přeléčit oba bude nutnosti.Po dobu léčby nemít raději žádný sex ani s kondomem až do konečných kontrolních stěru, ale to ti řekne Mudr.Jo a zapoměla je napsat že mi to definitivně zničilo močové cesty díky neustálým zánětům, takže od nich je možný vše…a to je deset let… prostě pr.at bez gumy se nevyplácí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.11.21 14:47

Ahoj, chlamydie jsou svinstvo, jsou to bakterie, jesli ses nakazila pohlaví cestou, těžko říct, musíš vědět sama, ale jde to chytit třeba i z ručníku plavečáku od někoho atd.. Jediná cesta jak se jich zbavit jsou antibiotika. Ale bacha, jsou potřeba stále testy, protože se to rádo vrací. Já se jich zbavila až po třetích atb. A to jsem do toho musela ještě zapojit enzymy. Brala jsem k nim Walzym, je to enzymatická bomba, pomůže tělu zbavit se těch bakterií. Jestli potřebuješ vědět víc, písni. jolanastankovapro@seznam.cz Přeji hodně štěstí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 14:48

@Wilík děkuji za odpověď, právě že ještě nikdo neví pouze řekla, že to může být z toho a za 14 dní mám jít na odběry po kterých se zjistí jestli to jsou chlamydie. Vím a počítám s tím, že se musíme léčit oba, jen se prostw bojím, je mi 25 děti nemám, ale chtěli jsme, tak snad to ještě půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 14:50

@jolankaa děkuji, musím počkat na testy, budou mi je dělat za 14 dní. Můžou přibývat ve mě déle jak rok a já bych o tom nevěděla?. Mám z toho hrůzu opravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 15:39
@popokatepet píše:
@jolankaa děkuji, musím počkat na testy, budou mi je dělat za 14 dní. Můžou přibývat ve mě déle jak rok a já bych o tom nevěděla?. Mám z toho hrůzu opravdu.

Chlamydie můžou být v těle léta a nemusíš o nich vědět. Mně na ně přišli náhodou. Doktor mi dělal testy na plicní chlamydie a udělal i test na pohlavní. No měla jsem oboje :mrgreen:
To už jsem byla 5 let vdaná a na 100% jsem byla manželovi věrná. Manžela tedy poslali taky na test a ten byl negativní!
Buď jsem je chytla v Caru, protože jsme léta podstupovali IVF, nebo nemocnici na zákroku nebo ještě od bývalého partnera :nevim: to už se nedozvíme. Přeléčila mě antibiotiky. Ty plicní se mi ještě jednou vrátili v době, kdy jsem měla oslabenou imunitu.

• Citovat
  • Nahlásit
477
16.11.21 15:41
@jolankaa píše:
Ahoj, chlamydie jsou svinstvo, jsou to bakterie, jesli ses nakazila pohlaví cestou, těžko říct, musíš vědět sama, ale jde to chytit třeba i z ručníku plavečáku od někoho atd.. Jediná cesta jak se jich zbavit jsou antibiotika. Ale bacha, jsou potřeba stále testy, protože se to rádo vrací. Já se jich zbavila až po třetích atb. A to jsem do toho musela ještě zapojit enzymy. Brala jsem k nim Walzym, je to enzymatická bomba, pomůže tělu zbavit se těch bakterií. Jestli potřebuješ vědět víc, písni. jolanastankovapro@seznam.cz Přeji hodně štěstí :srdce:

Mě zas primář urologie tvrdil, že to fakt jinak než sexem nechytim, že to jsou jen konejšive keci na nevěru…že to by musel někdo kdo má chlamydie si tim ručníkem vytřít pipinu vevnitř a pak ty tou pipinou dovnitř ručníkem, což je nemožný s kombinací postupu co jsem napsala a pranim…v bazénech je zase spousta dezinfekce kde chlamky zdechnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
16.11.21 15:46
@popokatepet píše:
@Wilík děkuji za odpověď, právě že ještě nikdo neví pouze řekla, že to může být z toho a za 14 dní mám jít na odběry po kterých se zjistí jestli to jsou chlamydie. Vím a počítám s tím, že se musíme léčit oba, jen se prostw bojím, je mi 25 děti nemám, ale chtěli jsme, tak snad to ještě půjde.

Jinak neboj se, děti mám na přání dvě a hned jak jsme řekli ano…tak jak vidíš mě to plodnost neohrozilo… můžeš mít i jinej zánět v břichu chronickej od žlučníku či slepaku o kterým nevíš a způsobil tohle… uvidíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.11.21 15:48

Tak většina lidí, co má chlamydie, je má bezpříznakově (a z koupáku ani ze se záchodu je fakt nikdo nechytí - leda by tam lidi všude šůrovali nahatým spodkem po lecčems)… Proto je dobré chodit pravidelně na testy, přinejmenším ve věku, kdy ta partnerství nejsou stabilní. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 16:05

Jsem zvědavá jak dopadnou testy, teď si budu 14 dní kousat nehty, nepopírám že to může být ze sexu, jsem sice vdana ale ne dlouho a prostě je to možné proč ne, jen nevím kde budu po 5 letech shánět toho kluka. To je jediný s kým jsem co měla před manželem. 8o. Všem Vám moc děkuji za odpovědí, snažím se uklidnit, ale dokud nebudou výsledky tak se asi stejně neuklidnim úplně. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 16:08

@Wilík
Na té laparoskopii mi levý vejcovod s vaječníkem, ale že prý ta pravá strana by měla být v pohodě. Potom vlastně řekli, ż ty srusty způsobily záněty které vytváří chlamydie. Uvidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
16.11.21 16:50
@popokatepet píše:
Jsem zvědavá jak dopadnou testy, teď si budu 14 dní kousat nehty, nepopírám že to může být ze sexu, jsem sice vdana ale ne dlouho a prostě je to možné proč ne, jen nevím kde budu po 5 letech shánět toho kluka. To je jediný s kým jsem co měla před manželem. 8o. Všem Vám moc děkuji za odpovědí, snažím se uklidnit, ale dokud nebudou výsledky tak se asi stejně neuklidnim úplně. :zed:

Klid…jen nechápu proč by si měla shánět toho kluka.. pokud jde o roznášení pohlavní choroby tak to se týká jen kapavky, syfilisu a HIV z pohledu nějakého postihu nebo? :think: chlamydie má dneska kde kdo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
16.11.21 16:52

Jinak pro me bylo spíš opruz brát ty antibiotika minimálně měsíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 16:58

@Wilík faakt? :D :D aha, to jsem nevěděla, já myslela že musím všechny sehnat, protože nevíš kde to vzniklo :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat