SŠ a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 21:32
SŠ a těhotenství

Ahoj, tento rok končím střední školu (t. j. za 2-3 měsíce) a zjistila jsem, že jsem těhotná. Nemám odpracovaných 270 dní takže na mateřskou asi nárok nemám.. na co mám teda nárok? Popřípadě jak dál postupovat? Kam na úřady? Díky za rady :)

Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 25.02.19 21:39

Nárok máš na rodičovský příspěvek a ten se vyřizuje na uřadu práce. Pokud bydliš u rodičů, tak už asi nic.

lachtanice86
Echt Kelišová 7640 příspěvků 25.02.19 22:08

Aby se postaral tatínek dítěte

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15204 příspěvků 25.02.19 22:53
@Anonymní píše:
Ahoj, tento rok končím střední školu (t. j. za 2-3 měsíce) a zjistila jsem, že jsem těhotná. Nemám odpracovaných 270 dní takže na mateřskou asi nárok nemám.. na co mám teda nárok? Popřípadě jak dál postupovat? Kam na úřady? Díky za rady :)

Tak třeba matrika. Otec vašeho dítěte tam podepíše otcovství. Nečekej, že se stát postará, když ty ses nepostarala. Rodičovský příspěvek se vyřizuje na pracáku.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 26.02.19 02:30

Také jsem otěhotněla při studiu, akorát na vysoké. Nárok na mateřskou jsem samozřejmě také neměla. Nárok máš po porodu na rodičovský příspěvek a potom podle platu na porodné :palec:

Marie f
Povídálka 46 příspěvků 26.02.19 12:01

Ahoj mám taky menší problém. Skončila mi roční stáž a vedoucí mi slíbila místo čekala jsem na něj od září do ledna ale zjistila jsem že jsem těhotná a už mě nevzali. A v žádné jiné práci také ne. Jako těhotná prej nejsem nikomu moc platná. Odpracováno na HPP mám rok a 3 měsíce s brigádami asi 3 roky ale už jsem od září na úřadě práce a mám jen domácí práce na DPP přes přítele. Takže nárok na mateřskou asi také nemám že? Děkuji za odpověď

Váš příspěvek
Reklama