SŠ, co když se nedostanu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
74
16.11.21 11:03

SŠ co když se nedostanu

Dobrý den, jsem v deváté třídě a dlouho jsem se rozhodovala kam jít nebo co si vybrat až v poslední době mi vlastně došlo že od dětství se mi líbí policejní zaměření a čím víc jsem si zjišťovala něco o policejních školách tím víc jsem to chtěla, takže teď mám v seznamu dvě školy bezpečnostně právní akademie je to soukromá škola a opravdu bych si přála se tam dostat a kdyby to nevyšlo tak je to policejní škola v Holešově. Do teď jsem si myslela že si můžu vybrat až 4 školy ale před nedávnem jsem zjistila že přihlášku můžu poslat jen na dvě školy což je trochu špatné protože i když mi to ve škole nejde úplně nejlíp snažím se a učím se už i na přijímací zkoušky ale co když nezvládnu přijímačky ani na jednu školu. Dočetla jsem se že můžu podat odvolání ale ani já ani mamka nevíme jak. A kdyby odvolání nevyšlo tak by mě zajímalo co se stane když se nikam nedostanu to budu rok bez školy a šance zkusit to znova bude až příští rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1122
16.11.21 11:11

Když se nedostaneš nikam, sedneš k počítači a podíváš se, která SŠ vypisuje druhé kolo výběrového řízení. Ve druhém kole už se přijímačky nedělají, komunikuješ už s tou konkrétní školou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21891
16.11.21 11:14

Nebo můžeš pak na učiliště budeš hledat kam tě vezmou, jinak docela smutný že nic nevíš vás ve škole neinformují jak to funguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
16.11.21 11:14

Pokud se nedostaneš, můžeš podat odvolání. Jsou i druhá kola. Policejní si pak můžeš udělat i později. Mám kamarády, kteří se do toho vrhli až po VŠ.

Čím méně přihlášek tím lépe. Za mě byly 3 a každý se hlásil na gympl a jako třetí pojistku si dali mou vysněnou školu. No a protože gympláci jsou často velmi chytří dostali se na všechny 3 a já byla cca 2000 pod čarou na mou vysněnou, kde brali 90. A s odvolání jsem se dostala úplně v pohodě. Většina z nás (asi kromě 5) ze třídy byla pod čarou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7629
16.11.21 11:30

@adamcoka prosím tě, co to bylo za školu, že se tam hlásilo přes 2000 lidi? :?

Jinak, zakladatelka, s tou policejní bych moc nepočítala, loni se hlásilo asi 600 lidi a brali kolem stovky. A jestli ti to ve škole moc nejde, běž na tu soukromou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25828
16.11.21 12:05

Osobně pokud nejsi zrovna premiantka, tak bych si dala jednu přihlášku na tvojí vysněnou školu a druhou na nějakou lehčí záchytnou. Jsou sice druhá kola, ale výběr už je hodně omezený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27792
16.11.21 12:26

@36455 už ses tady ptala několikrát, když se špatně učíš, a tvůj psaný projev to i ukazuje, tak se běž vyučit - na střední školu nemáš a na policejní už vůbec ne,
a teď začni být zase tak arogantní jako v ostatních diskusích :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5919
16.11.21 12:29

Jdi na kadeřnici. Policejní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14933
16.11.21 12:33
@Alriga píše:
Jdi na kadeřnici. Policejní.

Super job :mrgreen:, holici strojek a JEDEM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8630
16.11.21 12:48

@36455 Neber to jako urážku, ale jako zamyšlení pro tebe.
Píšeš, že učení ti moc nejde, ani když tomu věnuješ čas a úsilí. Nedávej si zbytečně nereálné cíle, ale zvol školu, která je adekvátní. Něco, co tě bude opravdu bavit, v čem budeš dobrá a kde budeš vynikat. Může to být klidně i učební obor, není nutné se stále hnát za maturitou.Ta člověka šťastného nedělá.
Pokud vystuduješ soukromou školu, uděláš maturitu s odřenýma ušima či na několikátý pokus, tak to stejně nebude vstupenka do tvé vysvěné práce. Každá práce je různě náročná. A musíš jí zvládnout, pochopit, držet krok s ostatními. Pokud na tu práci „nemáš“,budeš stejně nešťastná. Buď tě nepřijmou, nebe ve zkušební době propustí-když nebudeš zvládat práci.
Ale toto by s tebou a rodiči měli probrat ve škole. Oni tě znají nejlépe, vědí, kde jsou tvé limity. Něco jiného by bylo, kdyby si tu napsala, že máš občas jednu trojku, dlabala si na učení a teď ti došlo, že chceš náročnější školu, tak ses začala učit a něco pro to dělat. A že si dokázala známky vytáhnout jen na občasnou dvojku.
A co máš na vysvědčení? Hodně trojek? Občas čtyřku, nebo čtyřky pravidelně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
16.11.21 13:05

Se sepsáním odvolání by ti mohla pomoct i škola, aspoň na škole kam chodí mé děti, to dělají. Mají na to nějaký vzor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
16.11.21 13:09
@36455 píše:
Dobrý den, jsem v deváté třídě a dlouho jsem se rozhodovala kam jít nebo co si vybrat až v poslední době mi vlastně došlo že od dětství se mi líbí policejní zaměření a čím víc jsem si zjišťovala něco o policejních školách tím víc jsem to chtěla, takže teď mám v seznamu dvě školy bezpečnostně právní akademie je to soukromá škola a opravdu bych si přála se tam dostat a kdyby to nevyšlo tak je to policejní škola v Holešově. Do teď jsem si myslela že si můžu vybrat až 4 školy ale před nedávnem jsem zjistila že přihlášku můžu poslat jen na dvě školy což je trochu špatné protože i když mi to ve škole nejde úplně nejlíp snažím se a učím se už i na přijímací zkoušky ale co když nezvládnu přijímačky ani na jednu školu. Dočetla jsem se že můžu podat odvolání ale ani já ani mamka nevíme jak. A kdyby odvolání nevyšlo tak by mě zajímalo co se stane když se nikam nedostanu to budu rok bez školy a šance zkusit to znova bude až příští rok?

Za mě se posílala přihláška na 1 školu, takže přihlášky na 4 školy by bylo trochu moc…Chudáci ty učitele či ředitele, kteří pak udělají seznam přijatých aby jej za chvilku mohli 100 krát změnit, jak se jim budou žáci ozývat zda budou či nebudou na jejich škole studovat.
Jinak toto odvolání neodvolání, řeš až to tady bude. Za tím nejsou ani přijímačky a ty řešit už jak se odvolat. Zkus se učit, to ty pomůže více a nebudeš muset řešit co by kdyby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
16.11.21 14:03

@stinga myslím že tady nemusím psát až tak spisovně je to jen skupina a ano jednou jsem se tady už ptala ale to jsem se ptala ohledně výběru a nejsem si jistá kde jsem byla arogantní. Každopádně jsem si sem pouze přišla pro radu nestojím o nenávistné komentáře ;) přeji pěkný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23982
16.11.21 14:05

Jdi na kadeřnici nebo na kosmetičku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27792
16.11.21 14:20
@36455 píše:
@stinga myslím že tady nemusím psát až tak spisovně je to jen skupina a ano jednou jsem se tady už ptala ale to jsem se ptala ohledně výběru a nejsem si jistá kde jsem byla arogantní. Každopádně jsem si sem pouze přišla pro radu nestojím o nenávistné komentáře ;) přeji pěkný den

no když nás tady nazýváš pipinami s blbými kecy - to se mi dost arogantní zdá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat