Stále kojím a váha stojí

11.4.07 17:18

Stále kojím a váha stojí

Zdravím všechny maminy, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou některá z Vás neměla podobný problém. Mám 3-týdenní holčičku a kojím pravidelně a myslím, že celkem dostatečně, ale při první lékařské kontrole jsme zjistili, že nám vůbec neroste váha. Nevím, zda je to mlékem nebo čím. Jsem z toho trošku nervózní, což jistě chápete. Pokud by některá z Vás měla podobný problém a věděla jak na to, prosím poraďte. Ještě mě napadlo, jestli náhodou na to nemají vliv zapáchající výtoky po porodu, zda nemám záněť a tím pádem neplnohodnotné mléko. Děkuji všem za jakoukoliv odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7364
11.4.07 17:24

3 týdny je malinko, to já myslím, že tak nevadí. Stačí, aby se před vážením vyčůrala, vykakala a hned má o dost míň… já myslím, že když neubírá… Do příští kontroly určitě nabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.4.07 17:31

Jsi v šestinedělí, takže zapáchající očistky mohou (ale nemusí) být normální. Zajdi ke svému gynekologovi ať máš jistotu, že je vše OK.

A k váze… Malá by měla přibírat, ale z jednoho vážení nemůžeš usuzovat - jednak každá váha váží jinak, jednak může být miminko vykakané a vyčůrané - a to udělá hodně… Doporučila bych sledovat, zda má malá dost pročůraných plenek a také bych se pokusila častěji malou vážit - a hned budeš moudřejší…

Kdyby se náhodou kojení přes veškerou snahu nedařilo, nezoufej, mámu nedělá kojení, mámu dělají jiné věci - ale tím nechci říct, že máš na:,–(it flašku, neboj ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.4.07 17:33

Ahoj

záleží na tom , jestli pláče, nebo je spíš spokojená… Já bych si s tím zatím hlavu nelámala… teda pokud ti nepláče od rána do večera že:o) Koj kdy si řekne, a hlavně já myslím že časté převažování jen zbytečně maminky stresuje… Já obě děti vážila poprvé až v první poradně v 6 týdnech… 1. syn nabral necelé kilo, druhý syn 2,5 kila (do těch 6 týdnů)… takže opravdu co dítě to přibírá jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
11.4.07 18:54

Neboj a hlavně nebuď nervozní a koj. Kamarádce 6týdnů nepřibrala, doktorka se jí snažila udržet při kojení a zadařilo se. Koj často, sleduj množství čůrání (i to se dá s plenou zvážit, ale je jasné, že něco i vypotí) Kamarádka vydržela a kojila do 2let. Neboj, bude to dobré, ale hlavně se uklidni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
11.4.07 21:14

Hlavně se nestresuj. Zkus se domluvit s Dr. na kontrolním kojení např. zvážit těsně před kojením, v čekárně nakojit a zvážit po kojení. A uvidíš.
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.07 20:10

Poděkování

Zdravím všechny maminy, které mi zde odpověděly. Děkuji moc, moc mi to pomohlo a hlavně mě to uklidnilo, i když se manžel snažil, nebyla jsem si tak nějak jistá. Takže díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama