Státnice na druhý pokus

Anonymní
5.9.20 17:40

Státnice na druhý pokus

Zdravím, přišla jsem se k vám svěřit a poprosit o radu. V pátek mě čekají státnice, které dělám na druhý pokus. Na první pokus jsem ani nedorazila, protože jsem psychicky zhroutila. Bohužel mi zbývá necelý týden na šest předmětů (celkem 100 otázek). Bohužel odhlásit už se nemůžu, hlavně mě všichni tlačí k tomu, abych je už udělala. Sice se snažím učit, ale vůbec mi to nejde. Myslíte, že mám ještě šanci se na to za 6 dní naučit? Má cenu tam vůbec jít? Začínám být zoufalá, čím víc se to blíží, tím mín se mi chce do učení…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51
5.9.20 17:42

Určitě to má cenu. 6 dní není zas málo. Udelej si organizační plán a čti a čti. Nevím Teda jaké státnice, nicméně se to dá. Já se třeba nikdy nemohla učit dlouho dopředu. To bych si nic nezapamatovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
5.9.20 17:44

Tak už ses učila na předchozí pokus, tak něco v hlavě určitě máš ;) a když tam nepůjdeš, tak to neuděláš určitě, takže nemáš co ztratit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
5.9.20 17:51

Zkus to a uvidíš! Já už mám přístup, že když to neudělám, tak se svět nezboří :andel: já mám státnice v úterý a do toho mám doma 3,5 týdenní mimčo, takže tak :mrgreen: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
5.9.20 17:52

Cenu to má. Uč se, uč se a uč se. Také jsem udělala státnice až na druhý pokus (z jednoho předmětu tedy) a učila jsem se jen po nocích. Přes den jsem se musela věnovat dětem. Šanci určitě máš. Nevzdávej to! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3853
5.9.20 18:00

Dej se do toho, uplne od nuly prece nezacinas. Nevzdavej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
5.9.20 18:08

Ja delala statnice taky s mimcem (a dvema batolatama) a na jeden predmet jsem uplne zapomnela, proslistovala jsem skripta az na chodbe, kdyz mi to rekli spoluzaci :mrgreen:
a dopadlo vse dobre :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
5.9.20 18:12

Sto otázek - pět dnů po dvaceti denně, při půl hodině na jednu to dává deset hodin denně. Pět hodin dopoledne, pět hodin odpoledne, každý blok s přestávkami zhruba po hodině.
Poslední den před zkouškou opakování.

Nedělat nic jiného, ať Tě podrží rodina a umožní Ti učit se bez vyrušování. V noci se pořádně vyspi,

Něco už o tom víš, ke každé otázce se něco naučíš.

Běž tam v každém případě, můžeš mít štěstí na otázky, nikdy nevíš. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
5.9.20 18:39
@Anonymní píše:
Zdravím, přišla jsem se k vám svěřit a poprosit o radu. V pátek mě čekají státnice, které dělám na druhý pokus. Na první pokus jsem ani nedorazila, protože jsem psychicky zhroutila. Bohužel mi zbývá necelý týden na šest předmětů (celkem 100 otázek). Bohužel odhlásit už se nemůžu, hlavně mě všichni tlačí k tomu, abych je už udělala. Sice se snažím učit, ale vůbec mi to nejde. Myslíte, že mám ještě šanci se na to za 6 dní naučit? Má cenu tam vůbec jít? Začínám být zoufalá, čím víc se to blíží, tím mín se mi chce do učení…

Určitě to zkus, hlavně zůstaň co nejvíce v klidu, ty otázky si pozorně pomalu pročti a se každé si napis několik stručných základních bodu, které by te kdyžtak nakoply a mohla jsi podle nich trochu povídat. A když zbyde čas, procti si je ještě jednou a koukej při tom na ty body, co sis napsala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1607
5.9.20 18:54
@Marketa.S1008 píše:
Zkus to a uvidíš! Já už mám přístup, že když to neudělám, tak se svět nezboří :andel: já mám státnice v úterý a do toho mám doma 3,5 týdenní mimčo, takže tak :mrgreen: :dance:

A máš recht :palec:
Držím palce :kytka: Tobě i zakladatelce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.20 19:12

Tak už jsi se na to učila před prvním termínem a předpokládám, že potom také. Určitě ti v hlavě něco zůstalo. 6 předmětů, to je teda mazec! V podstatě máš 1 den na jeden předmět. Kup si větší lepítka a ke každé otázce jeden lepík a na něj si vypiš nejdůležitější pojmy k dané otázce.

Lepítka = samolepící bloček :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 19:15
@Anonymní píše:
Zdravím, přišla jsem se k vám svěřit a poprosit o radu. V pátek mě čekají státnice, které dělám na druhý pokus. Na první pokus jsem ani nedorazila, protože jsem psychicky zhroutila. Bohužel mi zbývá necelý týden na šest předmětů (celkem 100 otázek). Bohužel odhlásit už se nemůžu, hlavně mě všichni tlačí k tomu, abych je už udělala. Sice se snažím učit, ale vůbec mi to nejde. Myslíte, že mám ještě šanci se na to za 6 dní naučit? Má cenu tam vůbec jít? Začínám být zoufalá, čím víc se to blíží, tím mín se mi chce do učení…

Ano, má to cenu. Nauč se pro každý předmět něco, co bys mohla cpát do každé otázky. U státnic, když nebudeš vědět, chytni se nějakého tématu, termínu a vecpi profesorovi to, co o tom víš, i když tušíš, že se ptá na něco jiného. Já to udělala a on byl velmi překvapený. Pak se zamyslel, zaujalo ho to a chytil se. Dopadlo to dobře. Hlavně nestresuj.

• Citovat
  • Nahlásit
12683
5.9.20 19:45

Kdyz uz se nemuzes odhlasit, tak do toho a jdi tam. Kdyz tam nepujdes, nebudes to mit na 100%. Kdyz tam pujdes, mas sanci. Neco urcite umis. Hele ja se ucila poctive ale z jednoho predmetu jsem si tahla otazku, o ktere jsem mela asi 5 vet v poznamkach (my nemeli dopredu uplne otazky, jen okruhy, tohle tam uplne specificky nebylo). Ani nevim, co jsem tam blabolila, ale asi do hlavu a patu melo, pac jsem to udelala :D Za me nemas co ztratit…jedine ze bys to mohla omluvit. Ale otazka je, zda to priste bude lepsi, kdyz po prvnim selhani jsi na tom v zasahe stejne, jestli ne hur. To bys na sobe musela hodne makat, ne jen na uceni, ale hlavne na tomto strachu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28822
5.9.20 19:55
@Anonymní píše:

Jasně, vždycky je šance.
každé otázce se naučí stručný úvod, pár vět, to té uklidní.

Pak je ber jednu po druhé podle „rozvrhu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
5.9.20 19:58

Jestli nic z toho neumíš, omluvila bych se ze zdravotních důvodů (pokud lze). Za 6 dní bych si to stihla max. přečíst, ne naučit. Mám 3 VŠ. Na státnice jsem se učila cca měsíc vzdycky, ale měla jsem jedničky. Na trojky treba stačí přečtení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama